Singapūre šeštadienį baigėsi trečiasis pasaulio plaukimo taurės etapas olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Plaukimo varžybų maratoną su trenksmu baigė Danas Rapšys.

Jis triumfavo 200 m plaukime laisvuoju stiliumi ir pasiekė geriausią šios rungties rezultatą pasaulyje per paskutinius 6 metus (1:44.38 min.). Lietuvis trečią kartą pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą, pasiekė Lietuvos rekordą ir plaukė greičiau nei pasaulio čempionato finale, kuriame buvo diskvalifikuotas.

Antras Singapūre finišavo australas Thomas Fraseris-Holmesas (1:48.69), trečias buvo kinas Cao Jiwenas (1:50.56).

Priminsime, kad pasaulio čempionato finale D.Rapšys šią distanciją įveikė per 1 min. 44.69 sek. ir jau džiaugėsi auksu, bet buvo diskvalifikuotas už judesį prieš startą. Tuomet auksas atiteko Kinijos žvaigždei Yangui Sunui (1:44.93).

Šioje rungtyje lietuvis siekia trečiojo aukso medalio iš eilės. Pirmajame etape Tokijuje (Japonija) jis finišavo per 1 min. 45.74 sek., o antrajame etape Dzinane (Kinija) auksą laimėjo su 1 min. 45.07 sek. rezultatu. Abu kartus jis gerino pasaulio taurės varžybų rekordus bei pasiekė naują Lietuvos rekordą.

D. Rapšys Singapūre jau anksčiau laimėjo auksą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi ir nustebino sidabro medaliu 200 m kompleksiniame plaukime.