Singapūre ketvirtadienį prasidėjo trečiasis pasaulio plaukimo taurės etapas olimpiniame (50 m ilgio) baseine. Į pirmąjį finalą patekęs Danas Rapšys triumfavo 400 m laisvuoju stiliumi rungtyne ir iškovojo aukso medalį!

Lietuvis, kaip ir tikėtasi, visiškai dominavo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Finale jis pirmavo nuo starto iki finišo ir dideliu skirtumu aplenkė visus varžovus.

Po pirmųjų 100 m vokietis Henningas Muhlleitneris buvo atsilikęs nuo lietuvio mažiau nei sekunde, bet vėliau jo deficitas ėmė sparčiai augti. H.Muhlleitneris galiausiai finišavo antras (3:52.12), tačiau pralaimėjo D.Rapšiui (3:45.59) daugiau nei 6 sek. Trečias buvo australas Benas Robertsas (3:53.27), o kitų plaukikų atsilikimas nuo lietuvio viršijo 23 sek.

D. Rapšys pirmajame etape Tokijuje (Japonija) šią distanciją įveikė per 3 min. 45.57 sek., laimėjo auksą ir pagerino pasaulio taurės rekordą. Antrajame etape Dzinane (Kinija) D. Rapšys buvo dar greitesnis (3:43.91), vėl laimėjo auksą ir vėl pagerino pasaulio taurės rekordą.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą. Visi etapai vyksta 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Po dviejų taurės etapų Lietuva su 5 medaliais rikiuojasi 7 vietoje. Bendroje vyrų įskaitoje D. Rapšys su 66 taškais yra ketvirtas. A. Šidlauskas su kitais plaukikais dalijasi 36–49 vietas – 6 uždirbti taškai. FINA Pasaulio taurės reitingo lyderis – rusas Vladimir Morozov (96 tšk.), moterų įskaitoje pirmauja australė Cate Campbell (105 tšk.).