Čekijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo (iki 23 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šeštadienį Lietuvai aukso medalį iškovojo Vadimas Korobovas!

Dramatiškame vyrų (iki 23 metų) vienviečių kanojų 1000 m rungties finale lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 51.994 sek. V. Korobovas iki paskutinių metrų dėl aukso kovojo su rumunu Constantinu Diba (3:52.021).

Tiek transliacijos režisieriai, tiek komentatoriai po finišo skelbė apie rumuno triumfą, tačiau oficialūs rezultatai atskleidė tiesą – auksą iškovojo V. Korobovas, vos 0.027 sek. aplenkęs C. Dibą. Bronza atiteko čekui Petrui Fuksai (3:54.592).

V. Korobovas ne pirmą kartą triumfuoja jaunimo čempionatuose, tačiau anksčiau jis dominuodavo 200 m sprinto distancijoje.

Ją išbraukus iš olimpinės programos, V. Korobovas perėjo į 1000 m rungtį, kuri bus ir Tokijo olimpiadoje.

Neįtikėtinai greitai iš sprinterio stajeriu tapęs lietuvis iškovojo mūsų šaliai pirmąjį medalį šių metų čempionate.

Pernai šiame čempionate 1000 m distancijoje V. Korobovas laimėjo bronzą.