Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) krepšinio rinktinė žais pasaulio pirmenybių pusfinalyje.

Penktadienį Gedimino Petrausko auklėtiniai po pratęsimo 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) praklupdė ketvirtfinalio dvikovos favorite laikytą Serbiją.

Lietuviai pusfinalyje susitiks su turnyro favorite laikoma JAV rinktine.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 33 sekundes, Erikas Venskus realizavo vieną baudą iš dviejų ir Lietuva pirmavo 77:74.

Kitoje atakoje Luka Čerovinos tolimas metimas skriejo pro šalį, tačiau serbai atkovojo kamuolį puolime ir netrukus Urošas Trifunovičius pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (77:77).

Lietuviai dar turėjo vieną progą išplėšti pergalę pagrindinio dvikovos laiko metu, tačiau Dovydo Giedraičio metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime geriau atrodė lietuviai, kuriuos pergalės link vedė šaltakraujiškai žaidęs Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis.

Beveik 40 minučių aikštelėje praleidęs Lietuvos krepšinio talentas pelnė 21 tašką, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Serbijos rinktinė prieš tai pasaulio pirmenybėse žygiavo be pralaimėjimų.

Grupių etapo varžybose jie šventė pergales prieš Kinijos (106:57), Puerto Riko (75:74) ir Prancūzijos (85:76) jaunimą, bei finišavo pirmoje D pogrupio vietoje.

Aštuntfinalyje serbų jėgą pajuto Filipinai – 87:60.

Tuo metu lietuviai pirmenybių starte sutriuškino Senegalą (76:52), tačiau pralaimėjo JAV (84:102) ir Naujosios Zelandijos (75:77) jaunimui, bei A grupėje finišavo treti.

Aštuntfinalyje mūsiškiai 91:74 nugalėjo australus.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 21 (10 rez. perd., 27 naud. bal.), Erikas Venskus 19 (7/9 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Klaidas Metrikis 15 (5/5 tritaškiai, 5 praž.), Domantas Vilys 11, Simas Jarumbauskas 9 (5 praž.).

Serbija: Marko Pecarskis 25 (10/11 baudų metimai, 11 atk. kam.), Urošas Trifunovičius (2/5 tritaškiai) ir Filipas Petruševas (15 atk. kam., 10 kl.) po 16, Zoranas Paunovičius 11 (6 atk. kam.).