Sekmadienį Latvijoje baigėsi 9-asis pasaulio motokroso čempionato etapas. Elitinėje „MXGP“ klasėje dalyvaujantis Arminas Jasikonis turėjo permainingą savaitgalį.

„Husqvarna“ motociklą vairuojantis lietuvis pirmosios lenktynėse įveikė tik 11 ratų ir finišo nepasiekė.

Važiavimą laimėjo olandas Jeffrey Herlingsas (KTM), aplenkęs šveicarą Arnaud Tonusą („Yamaha“) ir italą Antonio Cairoli („KTM“).

Dar apšilimo metu prieš pirmąsias lenktynes A. Jasikonis pateko į nemalonų incidentą, kai J. Herlingsas netikėtai krito trasoje, o paskui jį važiavęs lietuvis nespėjo sureaguoti ir pervažiavo olandui koją:

Nepaisant kulkšnies lūžio, J. Herlingsas sugebėjo laimėti pirmąsias lenktynes, tačiau antrosiose lenktynėse jis dėl sveikatos problemų nestartavo.

Tuo metu A. Jasikoniui antrosios lenktynės buvo sėkmingesnės – lietuvis finišavo 7-as.

Nugalėjo slovėnas Timas Gajseris („Honda“), antrą vietą užėmė prancūzas Romainas Febvre („Yamaha“), trečiąją – šveicaras Jeremy Seeweris („Yamaha“).

Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje A.Jasikonis su 226 tšk. užima 5-ą vietą.

Jį lenkia T.Gajseris (391), A.Cairoli (358), J.Seeweris (256) ir prancūzas Gautier Paulinas („Yamaha“, 254).

Dešimtasis pasaulio čempionato etapas birželio 23-ią dieną vyks Vokietijoje.