Istorinė pergalė: Tautų lygoje triumfavo Portugalija

Trečia vieta po baudinių – anglams

Portugalijos vyrų futbolo rinktinė sekmadienio vakarą iškovojo pirmą tokį trofėjų pasaulyje ir bendrai istorijoje. Portugalų futbolininkai triumfavo Naujo formato UEFA Tautų lygoje, o tai kartu reiškia, kad ši rinktinė sukurė ilgos istorijos pradžią.

Portugalai finale 1:0 (0:0) įveikė Nyderlandus, o vientinelį ir pergalingą įvartį taurės link 60-ą minutę pelnė Goncalo Guedešas.

Cristiano Ronaldo žaidė visą rungtynių laiką, tačiau savojo įvarčio pasiekti nepavyko. Tiesa, pusfinalio dvikovoje prieš Šveicarijos nacionalinę komandą penkiskart geriausias pasaulio žaidėjas varžovus baudė net tris kartus.

Bendrai portugalai varžovų vartų link smūgiavo 19 kartų, į vartų plotą pataikė 7 kartus. Savo ruožtu Nyderlandų futbolininkai viso sukūrė penkias pavojingesnes progas, tačiau jų paversti rimtu pavojumi lengva nebuvo.

Skaičiuojama, kad triumfas Tautų lygoje portugalams garantavo ne tik šio turnyro čempionų titulą, bet ir 10,5 mln. eurų piniginį prizą.

Turnyre dalyvavo ir Lietuvos rinktinė, tačiau neiškovojo nė taško ir liko paskutinė grupėje.

Turnyro naudingiausiu žaidėju išrinktas Cristiano Ronaldo, geriausiu jaunuoju žaidėju – olandas Frenkie De Jongas, o geriausiu finalo žaidėju – portugalas Bernardo Silva.

Mažajame turnyro finale po baudinių serijos 6:5 (0:0) Anglijos rinktinė įveikė šveicarus.

Per pagrindinį laiką ir per pratęsimą nė vienai komandai nesisekė ties progu išpildymu, tad nugalėtoją ir bronzos medalius užtikrino tik baudiniai.

Pusfinalyje Nyderlandai 3:1 įveikė anglus, Portugalai 3:1 šveicarus.