69
Žalgiriečių triumfo akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį įspūdingu stiliumi iškovojo devintą iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulą, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių dominavimą geriausiai įrodo viena statistinė eilutė.

69

„Žalgiris“ paskutinėse finalo rungtynėse 92:54 pažemino Vilniaus „Rytą“ ir finalo seriją laimėjo „sausai“ 3:0.

Pirmas dvejas rungtynes kauniečiai laimėjo 79:64 ir 85:67, tad varžovus triuškino vidutinišku 23,6 taško skirtumu. „Žalgiris“ dviženkles persvaras įgaudavo visų mačų pirmuose kėliniuose, bet ne šie faktai pergalę verčia įspūdinga.

Visos serijos metu „Rytas“ priekyje buvo tik 1 minutę ir 55 sekundes! Iš 120 minučių, kurias sužaidė komandos.

„Rytas“ nė karto nepirmavo pirmose rungtynėse Kaune, o antrose Vilniuje buvo priekyje po Deivido Sirvydžio baudos metimų ir Artiomo Parakhouskio dėjimo.

Tačiau tada nesugebėjo keturias minutes pralaužti varžovų gynybos, o „Žalgiris“ atsakė spurtu 14:0 bei susikrovė dviženklę persvarą 16:4.

Trečiojo mačo Kaune metu vilniečiai pirmavo 2:0 po Arno Butkevičiaus metimo iš po krepšio.

„Žalgiris“ finale įmetė ir dvigubai daugiau tritaškių – 31 prieš 14 „Ryto“ taiklių tolimų šūvių.

Tai buvo vos antras kartas LKL istorijoje, kai čempione tapusi ekipa visas finalo serijos rungtynes laimėjo dviženkliu skirtumu.