Ar Miuncheno „Bayern“ futbolininkai laimės Vokietijos taurę 19-tą kartą? O gal pirmąsyk šiose varžybose triumfuos „RB Leipzig“ komanda? Tai paaiškės šeštadienį, gegužės 25 dieną, Berlyno olimpiniame stadione, kur vyks Vokietijos taurės („DFB-Pokal“) turnyro finalas.

Šios šalies futbolo monstras „Bayern“ taurę iškovojo 18 kartų. Tiesa, pastaruosius dvejus metus Miuncheno ekipai to padaryti nepavyko. Bavarai smarkiai lenkia antrojoje vietoje pagal „DFB-Pokal“ trofėjų skaičių besirikiuojantį Brėmeno „Werder“, kuris šalies taurę laimėjo šešis sykius.

Tuo tarpu Leipcigo futbolininkai ne tik kad netapo šių varžybų nugalėtoju, bet ir nė sykio nežaidė finale. 2018-2019 m. Vokietijos pirmenybėse „RB Leipzig“ užėmė labai aukštą trečiąją vietą, įtikinamai (8 taškais) aplenkė ketvirtąją vietą užėmusį Leverkuzeno „Bayer“ ir pelnė kelialapį į UEFA Čempionų lygą. „Bayern“ šalies čempionate nepralenkiamas buvo septintą kartą iš eilės. Miuncheno ekipai reikėjo vargti – ji surinko tik dviem taškais a Dortmundo „Borussia“ klubą.

Šio sezono Bundeslygoje „Bayern“ namie nugalėjo Leipcigo komandą 1:0, o svečiuose dvikovą baigė lygiosiomis. Iš viso oficialiose rungtynėse šie klubai tarpusavyje santykius aiškinosi septynis sykius: „Bayern“ šventė penkias pergales, „RB Leipzig“ – vieną, o viename mače užfiksuotos lygiosios. Vienintelį kartą Leipcigo futbolininkai Vokietijos milžiną palaužė praėjusiame Vokietijos čempionate (2:1).

Komandos sykį galynėjosi ir taurės rungtynėse – užpraėjusį sezoną pirmajame turnyro etape „Bayern“ įveikė varžovus tik baudinių serijoje (6:5).

Jei šeštadienį pergale džiaugsis „Bayern“, tai bus 12-tas kartas, kai bavarai tą patį sezoną laimi ir Bundeslygą, ir taurę.

„Bayern“ treneris kroatas Niko Kovačas „DFB-Pokal“ finale pasirodys trečius metus iš eilės. Prieš tai dukart iš eilės jis lemiamoje dvikovoje dalyvavo kaip Frankfurto „Eintracht“ strategas. Pernai ši ekipa finale 3:1 kaip tik ir nugalėjo „Bayern“ futbolininkus. Užpernai „Eintracht“ 1:2 nusileido Dortmundo „Borussia“.

„RB Leipzig“ dar 2015-2016 sezone rungtyniavo antrojoje Bundeslygoje, tačiau jau kitąmet Vokietijos elitiniame čempionate užėmė antrąją vietą. Pernai Leipcigo klubas liko šeštas, todėl šį sezoną kovojo UEFA Europos lygoje. Joje Vokietijos ekipa varžėsi grupės turnyre, bet to barjero neperžengė.

„Bayern“ nesėkmingai pasirodė UEFA Čempionų lygoje – jau aštuntfinalyje neatsilaikė prieš „Liverpool“.

Vokietijos taurės („DFB-Pokal“) turnyro finalą tiesiogiai rodys vaizdo transliacijų internetu platforma tvplaypremium.lt ir „TVPlay Sports“ kanalas.