Tyrimas: burnos skalavimo skystis užmuša koronavirusą

Naujas Kardifo universiteto mokslininkų tyrimas parodė, kad standartinis burnos skalavimo skystis užmuša koronavirusą vos per 30 sekundžių po kontakto su juo. 

Tyrimas: burnos skalavimo skystis užmuša koronavirusą (nuotr. SCANPIX)

Mokslininkų teigimu, yra požymių, kad skystis su 0,07 proc. cetpiridinio chlorido (CPC) gali būti naudojami kaip priemonė kovoje su Covid-19, rašoma BBC.

Laboratoriniai tyrimai rodo, kad burnos skalavimo skystis pajėgus sunaikinti koronavirusą, esantį seilėse. Tačiau gydymui nuo koronaviruso jis vargu ar gali būti tinkamas, nes koronaviruso burnos skalavimo skysčiu neišvarysi nei iš kvėpavimo takų, nei iš plaučių.

Tokios medikų išvados dar nėra patvirtintos ekspertų, tačiau jos sutampa su kitų, anksčiau atliktų tyrimų, rezultatais. Jų metu jau buvo nustatyta, kad skysčiai, kurių sudėtyje yra CPC, gali sumažinti SARS-CoV-2 virusų skaičių.

Vokiečių „BioNTech“ ir amerikiečių korporacijos „Pfizer“ mokslininkų sukurta vakcina nuo Covid-19, pademonstravo itin didelį efektyvumą, tvirtina gamintojai. Jų teigimu, riziką susirgti koronavirusu ji sumažina net 90 proc., tačiau netrukus sužinota ir tai, kad ne visos šalys sugebės ja pasinaudoti.

Daugiau apie vakciną žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
H
Hansas
2020-11-20 14:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal reikia inhaliacijas atlikti su pasildytu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų