Naujiems „Huawei“ įrenginiams iškilo pavojus likti be „Google“ programų

Neseniai paskelbtas JAV sprendimas atidėti sankcijas „Huawei“ yra taikomas tik jau išleistiems telefonams, todėl naujiems įrenginiams teks apsieiti be pagrindinių „Google“ programėlių, skelbia „Reuters“.

Naujiems „Huawei“ įrenginiams iškilo pavojus likti be „Google“ programų (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Pasak naujienų agentūros, naujiesiems „Huawei Mate 30“ (Mate 30 ir Mate 30 Pro) telefonams nebus pritaikyta „90-ies dienų išlyga“, kurią, rugpjūtį pasibaigus ankstesnių sankcijų galiojimui, „Huawei“ pritaikė JAV administracija.

Įrenginiai, kurie Miunchene bus pristatyti rugsėjo 18-ąją, remiantis šia informacija, neturės pagrindinių „Google“ programėlių ir paslaugų, skelbiama „Reuters“.

„Google“ atstovas naujienų agentūrai tvirtino, kad įrenginiai negali būti parduodami su atitinkama „Android“ įranga dėl JAV valdžios sprendimo prekybos draudimo, kuris numato amerikiečių bendrovių darbo su Kinijos technologijų bendrovėmis ribojimą.

JAV praėjusią savaitę paskelbė laikiną išlygą, tačiau ji nėra taikoma naujai „Huawei“ produkcija – tik tiems įrenginiams, kurie jau yra parduoti ar išleisti.

JAV bendrovės gali kreiptis į JAV Komercijos departamentą su prašymu suteikti jiems išskirtines teises prekybai su Kinija ir pagrįsti savo norą. Praėjusią savaitę „Reuters“ skelbė, kad buvo sulaukta 130 tokių prašymų ir nė vienas jų nebuvo patenkintas. Ar „Google“ taip pat kreipėsi į valdžią, nėra žinoma.

„Huawei“ šią nuajieną komentavo lakoniškai: „Huawei ir toliau naudos „Android OS“ ekosistemą, jeigu JAV valdžia leis tai daryti. Kitu atveju, mes ir toliau vystysime savo pačių operacinės sistemos ir jos ekosistemos kūrimą“.

Tai didžiulis iššūkis kinų technologijų gigantei. „Huawei“ jau susidūrė su mažėjančiais pardavimais Europoje – pardavimai, po stabilaus augimo laikotarpio, antrąjį šių metų ketvirtį nukrito dviem procentais.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-08-29 17:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei sukurs gerą sistemą, analogišką ar netgi geresnę- JAV praloš su savo pasipūtimu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų