Nors dažniausiai pėstieji naudojasi šaligatviu – pėstiesiems skirta kelio dalimi, esančia prie važiuojamosios kelio dalies, norint keisti kryptį tenka pereiti į kitą gatvės pusę – tuomet pėstiesiems ir kyla grėsmė nukentėti.
Vilniaus policija užfiksuoja vis daugiau eismo įvykių, kurių metu yra sužeidžiami ar net mirtinai sužalojami pėstieji. Eismo įvykiuose šiemet sostinėje jau žuvo 9 žmonės, net 160 pėsčiųjų buvo sužeista. Nemaža dalis eismo įvykių kelyje įvyksta dėl pėsčiųjų kaltės. Šiemet pėstieji sukėlė 74 eismo įvykius.
Rūpindamiesi pėsčiųjų vilniečių saugumu gatvėje ir siekdami atkreipti dėmesį į jų vykdomus Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklių pažeidimus, Vilniaus policijos pareigūnai vakar surengė prevencinę priemonę „Nedrausmingas pėstysis“, kurios metu fiksavo pėsčiųjų vykdomus pažeidimus.
Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos Mobili kuopa Vilniaus senamiestyje ir Konstitucijos prospekte stebėjo, kaip pėstieji laikosi Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklių, kuriose nurodyta, jog pėstiesiems yra draudžiama – „eiti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarai, o gyvenvietėse - ir ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas); eiti automagistrale ar greitkeliu; eiti skiriamąja juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu; išeiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių; eiti dviračių takais; pasišalinti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėstieji yra susiję su juo“. Vakar pareigūnai užfiksavo net 27 pėsčiųjų įvykdytus minėtų taisyklių pažeidimus
Beatodairiškai reikalaudami, kad vairuotojai būtų drausmingi keliuose, patys privalome tapti išties drausmingais pėsčiaisiais ir savo neapdairiu elgesiu nesukelti skaudžių eismo įvykių. Vilniaus policija ragina pėsčiuosius saugoti save - laikytis Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklių.