Žmogaus teisių komitetas posėdyje svarstė Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 24 straipsnio papildymo įstatymo projektą. Komitetas pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama garantuoti duomenų apie asmenį slaptumą ir užtikrinti, kad sąskaitose už komunalines paslaugas, atsiskaitymo lapeliuose ar kituose rašytiniuose pranešimuose duomenys apie asmenį nebūtų pateiktos atviru tekstu.
Šiuo metu sąskaitose pateikiami duomenys apie asmens gyvenamąją vietą, sumokėtus ar nesumokėtus mokesčius, atsiskaitomosios knygelės numerį sudaro galimybę netiesiogiai nustatyti paslaugos gavėjo tapatybę ir neteisėtai pasinaudoti jo duomenimis.
Komitetas nuolat gauna daugybę piliečių skundų dėl antstolių veiksmų, piktnaudžiavimų ir skolininkų teisių pažeidimų, be to, dažnas antstolių veiklos atvejis tapo šeimos su vaikais iškeldinimas iš būsto. Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Seimo kontrolieriai ne kartą pareiškė, kad kai kurie teisės aktai yra vienpusiškai naudingi antstoliams. Atlikus analizę pastebėta, kad antstoliai dažnai pažeidžia reikalavimą pranešti Vaiko teisių apsaugos tarnyboms apie iškeldinimą iš būsto.
Šiuo metu nustatytas 5 dienų pranešimo terminas akivaizdžiai yra per trumpas, kad Vaiko teisių apsaugos tarnybos galėtų rasti optimalų sprendimą ir suteikti pagalbą šeimai. Projekto autoriai siūlo nustatyti 30 dienų pranešimo apie iškeldinimą iš būsto terminą, o taip pat informuoti vaiko teisių apsaugos institucijas apie gyvenamųjų patalpų areštą. Civilinio proceso kodekso pataisomis reglamentuojamos skolininko teisės, turto vertinimo ir varžytinių klausimai bei antstolių atsakomybė. Kartu su teikiamu Civilinio proceso kodekso pataisų projektu komitetas pritarė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuriame siūloma numatyti prievolę antstoliams, antstolio funkcijas atliekantiems asmenims bei jų padėjėjams privalomai teikti metines turto deklaracijas.