Nuo kitų metų minimali motinystės (tėvystės) pašalpa nedidės, o vaiko priežiūros atostogos bus apmokamos dvejus metus. Šiuo metu jos apmokamos tik vienerius metus.
Seimas antradienį priėmė tai numatančias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kurias įgyvendinti iš biudžeto papildomai reikės daugiau kaip 200 mln. litų. Už pataisas balsavo 120 Seimo narių, o vienas parlamentaras susilaikė.
Tokį parlamentarų sprendimą prie Seimo Vilniuje susirinkusios motinos ir besilaukiančios moterys pasmerkė ir tvirtino, kad taip jos yra skatinamos dvejų metų sulaukusius vaikus atplėšti nuo šeimos ir atiduoti į darželius.
Pataisų svarstymo metu lapkričio pradžioje Seimas buvo kitos nuomonės - tuomet balsuota už tai, kad motinos ar tėvai apmokamose vaiko priežiūros atostogose galėtų būti trejus metus, o per laikotarpį nuo dvejų iki trejų metų siūlyta mokėti 50 proc. gauto darbo užmokesčio dydžio pašalpą.
Seimas antradienį nusprendė, kad kol vaikui sukaks metai, motinai nuo kitų metų bus mokama 100 proc. gauto darbo užmokesčio pašalpa, o iki sukaks dveji - 85 procentai.
Seimas taip pat pakeitė nuomonę dėl motinystės pašalpos dydžio - nuo kitų metų motinystės pašalpa per mėnesį bus ne mažesnė kaip trečdalis vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį galiojusių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų. Seimas anksčiau balsavo už tai, kad ši pašalpa būtų ne mažiau kaip pusė minėtų pajamų. Dabar minimalią motinystės pašalpą sudaro trečdalis buvusių draudžiamųjų pajamų.
Jeigu gims du ir daugiau vaikų, motinystės pašalpa nuo kitų metų bus didinama atsižvelgiant į vienu metu gimusių vaikų skaičių (gimus dvynukams - 2 kartus, gimus trynukams - 3 kartus ir t.t.). Jeigu dvynukai ar trynukai bus gimę šį rudenį, nuo kitų metų pradžios pašalpos už juos jau dvigubės arba trigubės.