• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Prekybos centrai vilioja akcijomis, o mes pirkėjus traukiame tikra lietuviška produkcija“, - sako bendrovei „Alytaus prekyba“ priklausančių turgaviečių Jazminų ir Jotvingių gatvėse direktorius Arūnas Dudzys.



Kvepia stintomis

„Prekybos centrai vilioja akcijomis, o mes pirkėjus traukiame tikra lietuviška produkcija“, - sako bendrovei „Alytaus prekyba“ priklausančių turgaviečių Jazminų ir Jotvingių gatvėse direktorius Arūnas Dudzys.



Kvepia stintomis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, turguje maisto produktai yra žymiai pigesni, švieži, jų daugiausiai atveža miesto apylinkėse įsikūrę stiprūs ūkininkai. Jiems savo augintą produkciją pardavinėti čia apsimoka geriau nei tiekti į prekybos centrus.

REKLAMA

„Ūkininkas parduoda, ir pinigai iš karto jo  kišenėje: gali pirkti kuro, trąšų... O atidavęs produkciją prekybos centrams, turėtų gerokai palaukti, kol bus atsiskaityta. Kiek girdėjau, ten dar imami įvairūs mokesčiai,“ - aiškina turgaus direktorius, paminėdamas lyg ir savaime suprantamą dalyką, kad turgavietėje pirkėjas gali paragauti norimą įsigyti produktą, derėtis dėl jo kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną rytą iš Klaipėdos atvežama šviežios žuvies – gerokai anksčiau negu įprasta šiemet turgavietėse kvepia stin-tomis. A.Dudzys sako turgaus pirkėjus pirmuosius sužinant, kad jau dygsta grybai, prisirpo uogos...



Didžiausias darbdavys

Turgus yra  alytiškių pasipramogavimo ir pagrindinė apsipirkimo vieta. „Kur daugiau Alytuje galima apsilankyti? – klausia direktorius. – Žmonės čia ateina ne tik įsigyti prekių, bet ir pasižvalgyti, pasikalbėti su pažįstamais, sužinoti naujienų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Dudzys  įsitikinęs, kad prekybos centrai jo vadovaujamai įstaigai – ne konkurentai. „Jie varžosi tarpusavyje statydami šalia parduotuves. Jų vadovams, manau, dėl to skauda galvą“, - kalba alytiškis.

Jo  netrikdo ir  mieste įsikūrę Kinijos prekeiviai – jų produkcija labai prasta, ir net šalia, po stogu veikiantis Jazminų turgus – jis nesiūlo plataus prekių asortimento. Kad direktorius sako teisybę, įsitikini keletą minučių stebėdamas pirkėjų srautus, kuriuos „sugeria“ didelė Jazminų gatvės turgavietės teritorija.

„Čia ir bažnyčia,  ir poliklinika,  ir gyvenamieji rajonai“,  – geografinės padėties privalumus vardija turgaus direktorius.  Jo teigimu, turgus yra neabejotinai didžiausias Alytaus miesto darbdavys. Jis, pavyzdžiui, padėjo „išsilaikyti ant paviršiaus“ kai kuriems miestelėnams, netekusiems darbo bankrutavus „Alytaus tekstilei“, kai kurioms kitoms įmonėms.

REKLAMA

Kaip parduotuvėje

Žinia, geras darbdavys siekia sudaryti darbuotojams kuo geresnes sąlygas. Prieš šešiolika metų, kai vadovauti ėmėsi A.Dudzys,  Jazminų gatvėje prasidėjo statybos – prekeiviai po truputį ėmė keltis  po stogu: iškilo paviljonas, kitas, o štai dabar jau veikia didžiausias – daugiau kaip keturis milijonus litų kainavęs trijų tūkstančių kvadratinių metrų ploto. Pasižiūrėti, kaip tvarkosi alytiškiai, atvyksta nemažai delegacijų iš kitų miestų.

REKLAMA

„Prasigyvenome ir supratome, jog prekeivis negali visą laiką stovėti lauke, pagaliau, jis užsidirbo geresnes sąlygas, - neabejoja direktorius. - Dabar šilta, patogu tiek pardavėjams, tiek pirkėjams, kuriems, pavyzdžiui, šaltuoju metų laiku nereikia matuotis drabužių lauke. Visai kaip parduotuvėje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats sau šeimininkas

Tik vėlgi – pigiau. Nes turgaus prekiautojai turi verslo liudijimus, jie dirba sau vieni, neišlaikydami jokio biurokratinio aparato.  Ar ne todėl, Statistikos departamento duomenimis, maisto produktų prekybai  parduotuvėse šiemet „susitraukus“ beveik penktadaliu, pardavimai turgavietėse sumažėjo vos puse procento, o bulvių, pieno produktų parduota ženkliai daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį?

REKLAMA

Ne maisto prekių pardavimo nuosmukis turguje juntamesnis, tą pažymi ir A.Dudzys, įsikūręs administracinio aukšto antrajame aukšte. „Apie tai sužinome kalbėdami su prekiautojais, be to, aukštai sėdime, todėl  viską labai gerai matome  - pirkėjų sumažėję”, - kalba direktorius.



Svetimi neprigijo

REKLAMA

Tačiau tai neatšaldo noro investuoti. Netrukus naujojo paviljono cokoliniame aukšte, kurio plotas – tūkstantis kvadratinių metrų, bus atidaryta maisto prekių parduotuvė, o veikiančiame aukšte jau šiomis dienomis įsikurs kavinė.

Atkreipus A.Dudzio dėmesį į tai, kad greta stacionarių patalpų vis dar prekiaujama polietilenu dengtose palapinėse, direktorius sakė, kad ir ši problema netrukus bus išspręsta: „Savo lėšomis įrengiame naujus kompaktiškus paviljonus – jau surikiuota viena jų eilė. Kaip matote, ir vaizdas tvarkingas, ir nameliai nedegūs“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beveik visi pardavėjai turguje – Alytaus ir apylinkių gyventojai. „Neprigijo“ Jazminuose nei baltarusiai, paskutinį kartą  čia savo prekes siūlę prieš dešimtmetį, nei lenkai -  pernai jie buvo atvežę gėlių daigų, ir tiek.  Užtat turguje prekiauja nemažai alytiškių, kuriuos direktorius rado atėjęs į šį darbą. „Jie turi  įdirbį,  nuolatinius klientus, su kuriai neretai  draugauja, jiems taiko didesnes nuolaidas”, - pasakoja A.Dudzys.

Anot jo, turgaus lankytojų per daug neišgąsdino gripo epidemija: „Žmonės perka daugiau česnako. Prekeiviai ypač siūlo vasarinio, esą jis veiksmingesnis“.

Jurgis Mačys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų