Sostinėje įgriuvo stadiono kupolas: susirūpino dėl galimo pavojaus sportuojantiems kitur

Trečiadienio naktį gausaus sniego neatlaikė Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas. Dėl šios priežasties gyventojams taip pat kilo susirūpinimas, ar Vilniuje esančios Baltijos futbolo akademijos (BFA) arenos kupolas nesukels pavojaus sportuojantiems.

8

Visgi BFA direktorius Ivan Švabovič teigė, kad kupolas yra prižiūrimas jau beveik dvi paras, laikomasi gamintojo rekomendacijų, todėl toks scenarijus, koks buvo Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadione, negresia.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sniego neatlaikė Vilniaus gimnazijos stadiono kupolas

„Mes laikomės gamintojo eksploatacijos nurodymų. Didžiausia grėsmė šitam kupolui yra šlapias, gausus sniegas, kuris ilgai krinta. Dėl to reikia imtis tam tikrų priemonių. 

Pirmiausiai, įjungti šildymą ir tai daryti maksimaliai, be sustojimo. Įprastai arena nėra šildoma – šildymas įjungiamas likus valandai iki treniruotės, tada šildymas išjungiamas. Tačiau, kada sninga, privalome įjungti. 

Netrukus bus dvi paros, kaip be sustojimo mes šildome areną, prižiūrime. Šildant areną, sniegas, kuris krinta ant kupolo, jis sušyla ir nuslysta į apačią. Tad mums didžiausias iššūkis yra surinkti tą sniegą, kuris yra nukritęs ant žemės. Tam mes pasitelkėme visą bendruomenę, prašėme vaikų tėvelių pagalbos, kad sniegas būtų nukastas, nes nenorime, kad jis pasiliktų, kai pradės šalti. Šiandien tikslas – iki 20 val. viską nukasti. 

Išties, situacija neeilinė, ne kiekvieną dieną sulaukiame tokio sniego. Visgi atlaikėme tokią sniego griūtį. Jeigu pamatytumėme, kad ant kupolo susikauptų daug sniego ar jis pakryptų, tada mes iš karto patys nuleistumėm kupolą, nelauktumėme, kol jis suplyš. Vėliau su kastuvais nuo stogo susikaupusį sniegą reikėtų nuvalyti ir vėl pripūsti. Tokios yra gamintojo rekomendacijos“, – kalbėjo BFA direktorius. 

Subliuško Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas

„Neatlaikė sniego, stichinė nelaimė. Jis subliuško ir nukrito ant žemės“, – BNS trečiadienį sakė mokyklos direktorius Zotikas Popovas.

REKLAMA

Jo teigimu, kupolas – apdraustas, tačiau nuostoliai bus vertinami tik tada, kai ištirps sniegas.

„Nuostolius skaičiuosim pavasarį, kai ištirps sniegas. Kupolas apdraustas, žiūrėsime, kiek tų nuostolių bus. Remontuosime, jeigu bus įmanoma“, – teigė Pilaitės gimnazijos vadovas.

Pripučiamu kupolu dengtas Pilaitės gimnazijos stadionas atidarytas pernai rugpjūtį.

Šiame manieže vyksta futbolininkų treniruotės.

„Vyko, bet dabar jau nebevyks. Stichinė nelaimė, reikia užjausti“, – sakė Z. Popovas.

Sostinės vicemeras Valdas Benkunskas sako, kad buvo imtasi pastangų, kad nelaimė nenutiktų.

„Maniežą prižiūrinti mokykla pastarosiomis dienomis konsultavosi su gamintojais ir pagal jų rekomendacijas ėmėsi prevencinių priemonių. Buvo keliamas slėgis, didinama šildymo temperatūra, tačiau sniego prisikaupė tiek daug, kad su gamintoju suderintos priemonės rezultato nedavė“, – feisbuke trečiadienį rašė vicemeras.

Infrastruktūros įrengimas Vilniaus miesto savivaldybei atsiėjo apie 2 mln. eurų, dirbtinę aikštės dangą dovanojo Lietuvos futbolo federacija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų