Šiugždinienės kirtis Verygai: brandos egzaminų neatsisakysime

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė atsakė į buvusių valdančiųjų siūlymus atšaukti abiturientų brandos egzaminus. Jos teigimu, to padaryti negalima dėl ugdymo rezultatų tarp skirtingo lygio mokyklų.

J. Šiugždinienė antradienį vykusios spaudos konferencijos metu patvirtino, jog tokius buvusių valdančiųjų siūlymus girdėjo, tačiau paneigė, jog planuojama jų imtis.

„Egzaminų atšaukti mes neplanuojame. Dedame visas pastangas padėti mokiniams, kurie patiria mokymosi sunkumų, organizuoti papildomas pamokas konsultacijas dvyliktokams. Tiek universitetų konsultacijas, tiek nuotolinius vaizdo įrašus dvyliktokams. {...}

Būtų sudėtinga atsisakyti brandos egzaminų. Tai yra tiesiogiai susiję su stojimais į aukštąsias mokyklas", – sakė ministrė.

Ministrės teigimu, jau ir taip buvo atsisakyta lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos, dalis egzaminų dalių gali būti įgyvendinamos nuotoliniu būdu.

„Lietuvoje skirtumai ugdymo rezultatų yra didžiuliai. Jeigu mes palyginsime brandos egzaminų rezultatus ir tai, kokius pažymius galutinius mokiniai gauna mokyklose, mes pamatysime, kad jie skiriasi iki 70 proc. kai kuriose srityse. {…}

Tai aišku apnuogino mūsų vieną iš pagrindinių problemų švietime, tokie rezultatų skirtumai rodo, kad su sistema tikrai nėra gerai. Reikia peržiūrėti ir bendrojo ugdymo turinį, stiprinti mokytojų pasirengimą. {...} Tokių skirtumų, kokie šiai dienai yra tarp kaimų ir miestų, mokyklų, reikėtų, kad jie būtų kaip įmanoma mažesni“, – žurnalistams dėstė J. Šiugždinienė.

Atsisakyti brandos egzaminų pirmadienį opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija (LVŽS) siūlė savo Covid-19 suvaldymo plano pristatyme.

„Matant ir vertinant praėjusiais metais buvusias problemas ir iškilusius sunkumus, reikėtų šiemet nebekelti papildomo streso, nes vaikams bus tikrai sudėtinga pasiruošti jiems“, – teigė buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.


Rašyti komentarą...
G
Genutė
2021-01-26 14:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada konservatorimas rūpi žmonių emocinė- materialinė padėtis- negalim atsipeikėti nuo jūsų ižūlumo prieš senjorus, o dabar dar ir prieš moksleivius,,,kaip jums negėda!
Atsakyti
-5

P
Pasipiktinusi
2021-01-26 15:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tiksliai daroma? Atsakymas: kalbama! Kokia dvyliktokui iš tų kalbų nauda?
Atsakyti
-3

n
nuostabu
2021-01-26 15:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiame straipsnyje rašoma: „ Dedame visas pastangas padėti mokiniams, kurie patiria mokymosi sunkumų, organizuoti papildomas pamokas konsultacijas dvyliktokams. Tiek universitetų konsultacijas, tiek nuotolinius vaizdo įrašus dvyliktokams.” Ar tikrai darote? Nes kolkas abiturientai nesulaukė jokių “vaizdo pamokų” “konsultacijų” ar kažkokių kitokių priemonių pagerinti mokymasį. Tuo labiau, kad mokantis nuotoliniu būdu, dauguma mokytojų mokindamos deda lygiai 0 pastangų, ir liepia mokintis savarankiškai, tai kam jos išvis reikalingos tada? Nekalbant apie egzaminų bijančius mokinius, kokį stresa patiria, kai nežino ko tikėtis? Visi norai, svajonės įstoti į norimą profesiją, universitetą lyg išnyko, ir kas belieka, tik pirktis bilietą į užsienį ir ten ieškoti geresnio gyvenimo:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų