• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo socialinių ir darbo reikalų komitetas (SRDK) pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų tvarkos pakeitimams.
 
Vaiką prižiūrinčiam asmeniui susirgus, išmoką gaus sutuoktinis

Seimo socialinių ir darbo reikalų komitetas (SRDK) pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokų tvarkos pakeitimams.
 
Vaiką prižiūrinčiam asmeniui susirgus, išmoką gaus sutuoktinis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūloma nustatyti, kad ligos socialinio draudimo pašalpa būtų mokama vaikų priežiūrai ir tais atvejais, kai apdraustasis asmuo, kuriam dėl šių vaikų yra suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos ar atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sukaks treji metai, dėl savo ligos ar traumos pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo išvadą negali jų prižiūrėti.

REKLAMA

Šią ligos pašalpą siūloma mokėti kitam apdraustam sutuoktiniui nuo pirmosios dienos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų, bet ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

Siekiama užkirsti kelią susitarimams su darbdaviu

Siekiama taip pat užkirsti kelią nesąžiningu būdu gauti didesnes motinystės bei motinystės (tėvystės) pašalpas „dirbtinai“ (susitarus su darbdaviu) padidinant draudžiamąsias pajamas tik vienam ketvirčiui, iš kurio apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis. Dabar numatoma, kad minėtoms pašalpoms apskaičiuoti kompensuojamasis uždarbis būtų apskaičiuojamas iš ilgesnio laikotarpio.

REKLAMA
REKLAMA

Komitetas siūlo nustatyti, kad kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas iš apdraustojo asmens draudžiamųjų pajamų, turėtų visose darbovietėse per 6 paeiliui einančius mėnesius, skaičiuojant atgal nuo pabaigos užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš nėštumo ir gimdymo ar atostogų vaikui prižiūrėti suteikimo mėnesį.

Auginant vaiką iki vienerių metų  – 100 proc. darbo užmokesčio

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad nuo 2008 m. sausio 1 d. motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sueis 1 metai yra 100 procentų ir pratęsti pašalpos mokėjimą iki vaikui sueis 2 metai – 85 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

REKLAMA

 Jeigu gimsta du ir daugiau vaikų, apdraustajam, esančiam atostogose vaikui prižiūrėti, kol jam sueis dveji metai, motinystės (tėvystės) pašalpa didinama priklausomai nuo vienu metu gimusių vaikų skaičiaus (gimus dvynukams – 2 kartus, trynukams – 3 kartus ir t.t.).

Derinant darbą ir vaikų priežiūrą, siūloma įteisinti nuostatą, kad tuo atveju, kai  apdraustasis, nutraukęs atostogas vaikui prižiūrėti, grįžta į darbą ir turi draudžiamųjų pajamų, mokėti pastarajam motinystės (tėvystės) pašalpos dalį (skirtumą tarp pašalpos ir pajamų).

REKLAMA

Lengvatos ankstyvo gimdymo atvejams

Be to, siūloma pagerinti moterims socialines garantijas ir nustatyti, kad moterims, pagimdžiusioms 22–30 nėštumo savaitę, motinystės pašalpa mokama už 28 kalendorines dienas po gimdymo. Jeigu kūdikis gyvena 28 paras ir ilgiau, pašalpa mokama už 126 kalendorines dienas po gimdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lengvata studijavusiems

Taip pat siūloma įteisinti, kad teisę gauti ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpą ligos ar atostogų laikotarpiu turi 26 metų amžiaus nesukakę apdraustieji, jeigu jie iki ligos ar atitinkamų atostogų pradžios šio stažo neįgijo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų,
profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose. Tačiau tik tuo atveju, jei  pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą) iki jie tapo apdraustaisiais neviršija 3 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų