• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atvėręs sovietų spectarnybų archyvus, Seimas nebežino, ką daryti su liustracijos įstatymo pataisų, kuriose buvo numatytas prisipažinimo termino pratęsimas buvusiems slaptiems sovietų KGB bendradarbiams, projektų paketu.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas antradienį svarstė jau porą metų parlamente strigusius projektus, tačiau sprendimo vėl nepriimta - klausimas atidėtas.

REKLAMA

Parlamentarai susiginčijo, jog minėtas įstatymų projektų paketas nebetenka prasmės po to, kai gruodį buvo priimtas įstatymas, atvėręs Ypatingąjį archyvą, kadangi, minėtai medžiagai tapus vieša, nebetenka prasmės prisipažinimas dėl bendradarbiavimo.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nario Alvydo Sadecko teigimu, kad minėtas liustracijos įstatymo pataisų projektų paketas nesikirstų su galiojančiais teisės aktais, reikėtų pusę jų keisti.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisomis buvo siūloma nustatyti dar vieną metų trukmės laikotarpį, kurio metu būtų galima prisipažinti dėl bendradarbiavimo su sovietų spectarnybomis.

Lietuvoje kartą jau buvo nustatytas liustracijos laikotarpis - nuo 2000 metų galiojęs Liustracijos įstatymas buvusiems KGB ir kitų sovietinių spectarnybų darbuotojams bei slaptiesiems bendradarbiams leido prisipažinti dėl bendradarbiavimo, šitaip išvengiant pasekmių - prisipažinusiųjų duomenys buvo įslaptinti, o nuslėpusiųjų savo KGB praeitį laukė paviešinimas ir kai kurie profesinės veiklos apribojimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per nustatytą pusantrų metų laikotarpį Liustracijos komisijai prisipažino maždaug pusantro tūkstančio buvusių KGB darbuotojų ir agentų.

2006-ųjų gruodį Seimas priėmė pataisas, numatančias, kad priėjimas prie Nacionalinio dokumentų fondo ypatingosios dalies dokumentų yra neribojamas, išskyrus kelias išlygas.

REKLAMA

Ribojamas priėjimas prie dokumentų, kuriuose yra duomenų, susijusių su asmenimis, prisipažinusiais slapta bendradarbiavus su SSRS specialiosiomis tarnybomis ir įrašytais į prisipažinusiųjų asmenų sąrašą.

Taip pat ribojamas priėjimas prie dokumentų, kuriuose yra informacijos apie asmens privatų gyvenimą. Priėjimas prie tokių dokumentų bus ribojamas 30 metų po to asmens mirties, o jei asmens mirties data nenustatyta - 100 metų nuo to asmens gimimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų