Šiaulių mokytojai ėmėsi neįprastų kovos būdų prieš rūkančius mokinius. Jie yra fotografuojami, o nuotraukos rodomos tėvams.
Pasak pedagogų, viešumas padeda. Tuo metu Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija sako, kad mokykla turėtų ieškoti kitų būdų, kaip sudrausminti rūkalius.
Per pertraukas būreliai mokinių skuba už artimiausio kampo parūkyti. Pamokos apie rūk
REKLAMA
REKLAMA
|
ymo žalą nepadeda, todėl Šiaulių Didžvario gimnazijos mokytojai ėmėsi kitokių priemonių.
Pertraukų metu rūkančius gimnazistus pedagogai fotografuoja, o nuotraukas parodo jų tėvams.
„Įvairios reakcijos. Vieni tėvai įsivaizduoja, kad jų vaikas yra nuostabus ir nepakartojimas. Kad rūko kažkas kitas, bet tikrai ne jų dukra. Reaguoja skaudžiai“, – sakė Julija Pečinina, Didžvario gimnazijos pirmųjų gimnazistų klasių kuratorė.
Kadangi paaugliai rūko netoliese esančių daugiabučių laiptinėse, šiauliečiai paraginti tokius mokinius fotografuoti.
Pasak pedagogų, mokyklos prieigose jau sumažėjo cigaretės dūmu besimėgaujančių gimnazistų.
„Manau, kad tai yra gerai, nes dabar jie negali rūkyti prie mokyklos. Turi eiti kažkur toliau ir tai sudaro nepatogumų. Dauguma tiesiog mažiau rūko arba iš viso net nerūko“, – pasakojo vienuoliktokas Benas Klastaitis.
Jevgenijus Bardauskas,
Reda Gilytė
Tuo metu Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos atstovų teigimu, rūkalių nuotraukų rodymas tėvams nėra didelis pažeidimas, bet jos negali būti prieinamos visuomenei, nes taip būtų pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas ir nepilnamečių teisės.
Didžvario gimnazijos pedagogai sako, kad akcija nebus vienkartinė. Rūkantys mokiniai bus fotografuojami, nes esą tik taip galima pasiekti realių rezultatų.