Puidokas tvirtina patyręs STT agentų smurtą savo kabinete Seime: „Buvau smaugiamas, suplėšė rūbus“ Puidoko padėjėjas įtariamas prekyba poveikiu, papildyta 13.06 val.

Seimo narys, darbietis Mindaugas Puidokas tvirtina ketvirtadienį patyręs Specialiųjų tyrimų tarnybos agentų smurtą savo kabinete Seime. Savo ruožtu STT praneša, kad M. Puidoko padėjėjas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu. Teigiama, kad jis siūlė 50 tūkst. eurų kyšį Seimo nariui Matui Maldeikiui.

„Įvyko precedento neturintis atvejis Lietuvos parlamentarizmo istorijoje. Savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų, buvau smaugiamas, suplėšė, reiškiasi, rūbus, be jokio statuso, reiškia, pagal jų nutartis, nes nesu nei liudininkas, nei įtariamasis. 

Iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga. Buvau iki kraujo... ir rankos sudraskytos. Trūko oro. Aš sakiau, kad drūstu, trūksta oro, vis tiek mane smaugė ir savo veiksmų nenutraukė. Tikrai tokie dalykai Seime neturėtų vykti“, – per Seimo plenarinį posėdį ketvirtadienį sakė M. Puidokas.

Jo teigimu, tai susidorojimas su juo dėl jo politinės veiklos.

Puidoko padėjėjas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu

M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Ikiteisminį tyrimą STT skelbia pradėję po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pranešimą STT paskelbė netrukus po to, kai M. Puidokas Seime pareiškė patyręs teisėsaugos agentų smurtą.

Paprašytas pakomentuoti teisėsaugos įtarimus jo padėjėjui, M. Puidokas sakė: „Manau, kad tai yra visiškas bredas, iš tikrųjų man labai liūdna gerbiamo mato tokio elgesio. Nes iš tikrųjų mes su juo esame grupiokai, ketverius metus mokėmės Vytauto Didžiojo universitete.

REKLAMA

Yra labai keista situacija, ką jis kalba. Man labai gaila, kad tiek šmeiždamas prezidentą, net elgdamasis taip su savo draugu ir šmeiždamas jo patarėją, jis taip elgiasi. Manau, tai nėra gražus ir garbingas elgesys“.

Jis tvirtina, kad jo padėjėjas tikrai nesiūlė kyšio M. Maldeikiui.

STT: agentai prievarta paėmė telefonus iš M.Puidoko, nes šis nevykdė teisėtų reikalavimų

STT ketvirtadienį pareiškė, kad jos darbuotojai turėjo prievarta paimti telefonus iš Seimo nario Mindaugo Puidoko, nes parlamentaras atsisakė vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Taip tarnyba reagavo į Seimo nario kaltinimus STT agentams smurtu.

„Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – BNS informavo STT atstovė Renata Keblienė.

Seimo nariai stojo M. Puidoko pusėn

Seimo posėdžiui pirmininkaujantis Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma M. Puidoką paragino spręsti ne Seimo posėdžių salėje. Jo manymu, klausimą turėtų spręsti Seimo valdyba.

„Tikrai Seimo nedarysime Seimo salėje kažkokio aiškinimosi ar teismo. Tikrai Seimo nariams nėra žinomos tos aplinkybės. Vien pagal jūsų pasakymą mes nieko negalime daryti“, – sakė J. Razma.

Seimo narys Artūras Skardžius stojo M. Puidoko pusėn

„Kalbame apie jėgos struktūros panaudojimą prieš parlamentarą, turintį imunitetą. Niekas iš jo neatėmė mandato. Jūs esate pirmasis vicepirmininkas ir turite paistyti Konstitucijos. Darbo vietoje yra užpultas parlamentaras, čia yra Baltarusija! Dar blogiau net“, – piktinosi A. Skardžius.

Tai, kad klausimas turėtų būti nedelsiant sprendžiamas, palaikė ir Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

„Jeigu paaiškėtų, kad tai, ką pasakojo ponas Puidokas, yra tiesa, aš ir turbūt kiti būtume kiti, kurie pasmerktume tokius veiksmus. Šiandien salėje išklausėme informaciją ir ką daryti toliau? Tęsti diskusijas? Man tai atrodo nerezultatyvu.

Tikiu M. Puidoku, tikiu, kad taip atsitiko. Tačiau dabar turi būti atlikti tam tikri veiksmai, kad galėtume analizuoti“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pasiūlė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad sužinotų, kas įvyko. Platesnę informaciją jis turėtų pateikti vėliau posėdžio metu.


Rašyti komentarą...
J
Joana
2021-06-10 12:34:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koncervatoriai nevaldo situacijos,chaosas,betvarkė,kas ką nori tas tą daro.Seimo narį pasmaugtu seime ir ką nieko!!!!!!!!!Betvarkė!!!!Kaip taip gali būti?????!!!!!
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2021-06-10 12:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai normalu smaugti? Taip yra dirbama? Oho?!
Atsakyti
-3

P
Petras
2021-06-10 12:58:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar atkreipėte kokiai partijai priklauso oi butu asitike su lanzbergėčiu būtu paskelbta nepaprastoji padetis visoje respublikoje
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų