Nausėda: Lietuvoje nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

Prezidentas Gitanas Nausėda teigė tikintis, kad įmanoma pasiekti ambicingų tikslų dėl vakcinavimo, tačiau būtina naudoti jau dabar turimas vakcinas. Šalies vadovo žiniomis, šiuo metu Lietuvoje yra nepanaudota 75 tūkst. vakcinų dozių.

G. Nausėda trečiadienį susitiko su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid. Vadovų susitikimo metu aptarta ir kovo su koronavirusu bei vakcinacijos procesas. Lietuvos prezidentas teigė, kad per daug susikoncentruojame į su skiepais susijusias įvairaus pobūdžio žinutes informaciniame lauke.

„Šiandien mes pernelyg daug kalbame apie vieno iš gamintojų planus, jų pokyčius, nes tie planai gali dar ir kitą savaitę pasikeisti į vieną ir į kitą pusę. Todėl aš labai noriu paraginti kalbėti apie vakcinų tiekimą, kaip apie visumą ir pasistengti ne tiesiog kopijuoti faktus, kurie buvo praeityje, o žvelgti į priekį ir matyti proceso dinamiką. Šiandien aš šito labai pasigendu“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda teigė, kad praeityje buvusią situaciją pritaikome dabarčiai ir tada daromos neteisingos išvados, kurios jau privertė keletą kartų keisti vakcinavimo terminus ir spartos prognozes.

„Šiandien, mano turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinų. Tai yra, kelias ateinančias dienas, net ir labai intensyviai dirbdami, mes turime darbo absorbuoti šitą vakciną“, – tikino prezidentas.

Pasak jo, baigiamas „Johnson & Johnson“ vakcinos tvirtinimas, eilėje laukia kiti gamintojai, kurių autorizavimas, anot G. Nausėdos, tikėtina įvyks antrąjį šių metų ketvirtį.

„Šitos žinios yra pakankamai viltingos. Aš tikrai labai rimtai vertinu Europos Komisijos planus ir grafikus, kuriuos ji teikia, nes tai teikiama pačiu aukščiausiu Komisijos prezidentės von der Leyen lygiu. Žinoma, jie nėra iškalti akmenyje, jie gali keistis į vieną ar kitą pusę. Bet esu visiškai tikras, kad Europos Komisija ir šalys narės <...> bendromis pastangomis, esu tikras, galime pasiekti šitų ambicingų tikslų dėl vakcinacijos“, – kalbėjo G. Nausėda.

Dėl to, anot šalies vadovo, kalbėti apie alternatyvias vakcinas iš kitų valstybių gamintojų yra nelabai rimta, nes šios vakcinos net nėra pradėjusios savo patvirtinimo procedūros Europos vaistų agentūroje.


Rašyti komentarą...
M
Matas
2021-03-03 12:08:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ko neskiepijat jeigu turit tiek dozių?
Atsakyti
-2

A
As
2021-03-03 12:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu,kodėl negali tos vakcinos panaudot tiems kas nori skiepytis
Atsakyti
-4

A
Adomas
2021-03-03 12:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidente rganizuokite spaudos konferencija, išeikite į eterį per Lietuvos televiziją ir radiją, teikite faktus ir reikalaukite iš kaltųjų politinės, teisinės ir moralinės atsakomybės parodykite kas iš tiesų kenke Lietuvai
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų