Mokytojai pasipiktino savivaldybės noru stebėti nuotolines pamokas: tai – pasityčiojimas

Sostinės pedagogai sako sulaukę netikėto miesto savivaldybės prašymo, suteikti prisijungimus prie nuotoliniu būdu vykstančių pamokų. Kai kurie tai pavadino paprasčiausiu pasityčiojimu iš mokytojų. Vilniaus miesto savivaldybė apgailestauja, kad prašymas buvo suprastas neteisingai – pamokos esą stebimos bus tikrai ne visose miesto mokyklose.

Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas Mindaugas Nefas pirmadienį socialiniuose tinkluose pasidalino žinia, jog sostinės mokytojai iš savivaldybės gavo laišką, kuriame prašoma duoti prisijungimus prie mokyklose vykstančių nuotolinių pamokų.

„Švietimo srities ekspertai dažnai pabrėžia, jog reikia didinti pasitikėjimą mokykla, o tai reiškia, jog ir pasitikėjimą mokytoju. Gražu!

Tai labai savotiškai supranta Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendusi stebėti mokytojų vedamas nuotolines pamokas. Mokyklos gavo prašymą atsiųsti nuotolinių pamokų tvarkaraščius ir prisijungimų duomenis, jog klerkai galėtų stebėti kaip įstaiga įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas nuotolinio ugdymo rekomendacijas.

Prie to dar užsiminta, jog savivaldybė gauna skundų dėl nuotolinio mokymo organizavimo“, – rašo M. Nefas.

Laiškas švietimo bendruomenėje iššaukė pasipiktinimą

Po mokytojo įrašu neilgai trukus pasipylė pikti komentarai, kritikuojantys Vilniaus miesto savivaldybę.

„Tikrai, turbūt, vadovaujantieji nebeturi darbo. O kontroliuoti jau pasiilgo. Senai yra įpratę TIK kontroliuoti.

Norėtųsi, kad tuos „skundus“ peradresuotų konkretiems mokytojams: kurie tėvai, kuriais mokytojais ir dėl ko skundžiasi. Dabar gi – bendras pasakymas „gauna daug nusiskundimų“ – paliepimas visiems jaustis kaltais“, – rašo vienas mokytojas.

Kai kurie kėlė klausimą, ką gi savivaldybės atstovai galėtų pamatyti stebėdami nuotolines pamokas ir kokia būtų reali nauda. Kiti prakalbo ir apie galimus duomenų saugos pažeidimus.

REKLAMA

„Manau, kad tai pasityčiojimas iš mokytojų, jei dar yra kur sveiko proto, tai mokyklose, tik ne biurokratų kabinetuose“, – nedaugžodžiavo viena komentatorė.

Savivaldybė: tai – nesusipratimas

Vilniaus miesto mero pavaduotojas Tomas Gulbinas visgi paneigė, jog yra planas stebėti visų mokyklų nuotolines pamokas. 

„Yra savivaldybės administracijos pareiga reaguoti į gaunamus skundus iš mokyklų bendruomenių.

Todėl, vykdydamas įprastinę mokyklų priežiūrą, ugdymo skyrius pranešė mokykloms, kad, siekdami ištirti konkrečius skundus, mokyklų kuratoriai gali paprašyti prisijungimų ir pamokų tvarkaraščių. Tokiais atvejais mokyklos būtų įspėtos ne vėliau kaip prieš dieną“, – apie skandalingojo laiško turinį aiškina T. Gulbinas.

Jo teigimu, kol kas oficialiai į mokyklas dėl prisijungimų nėra kreiptasi.

„Atsiprašome, jei minėtas  pranešimas mokyklų vadovams nuskambėjo kaip planas masiškai stebėti nuotolines pamokas ir suklaidino. Noriu dar kartą pakartoti, kad tokio plano nėra“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotojas T. Gulbinas

Kol kas nuotolinis mokymas tiek pradinukams, tiek vyresniųjų klasių moksleiviams numatytas iki sausio 31 d. Įprastu būdu dirba specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės. Taip pat veikia ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos, tačiau išlieka rekomendacija į jas vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybės dirbti namuose.

Visgi jau kalbama apie švietimo sistemos atlaisvinimą – sveikatos ekspertai Vyriausybei siūlo atverti mokyklas, tačiau prieš tai mokytojams ir mokiniams turėtų būti atlikti koronaviruso testai, siūloma, jog vėliau galėtų būti skiepijami pedagogai ir vyresnių klasių moksleiviai.


Rašyti komentarą...
h
hdh
2021-01-19 16:42:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rado ka tikrint. Tuos kurie turi patys problemu savo seimose ir gyvenimuose. Tai dar bando padet kitu vaikams vesdami pamokas na ir alga nori gaut. Tai sugalvojo kazkas papildomu darbo vietu sudaryt "stebetoju pamoku". O kartais ne su direktoriais derina mokytojai, o direktoriai su svietimo ministerija? Nes yra pinigu pasiskolinta kuriuos reikia isnaudot. As dar rekomenduociau internetu priziuret, kaip darzeliuose zaidzia vaikai lauke ir viduje. Gal juos ne taip priziuri ar neiseis pinigu sitam reikalui prasukt?
Atsakyti
-3

K
Kaunas
2021-01-19 16:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
yra mokytojų kurie darbą imituoja. Tėvai nenori skųstis direktoriam tai skundžiasi savivaldybei. Ko mokytojai bijo jeigu dirba?
Atsakyti
-10

D
Daiva
2021-01-19 17:27:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko pykti,jei gerai ir sąžiningai dirbi,nemalonu tik tinginiams.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų