Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja gyventojus, kad rugsėjį prasideda antrasis (pirmasis – balandį) erkių aktyvumo laikotarpis.
Rudenį erkės aktyviai ieško maisto – žmogaus ar gyvūno kraujo. Tad grybaujant, riešutaujant, nuimant derlių ar tiesiog poilsiaujant reikėtų nepamiršti apie žolėje tykantį pavojų – erkes. Erkės ieško sau grobio iki vėlyvo rudens – kol šalna pakanda žolę, o vidutinė temperatūra išsilaiko iki +7ºC, sakoma Kauno visuomenės sveikatos centro pranešime.
Įsisiurbus erkei iškyla grėsmė susirgti gana pavojingomis žmogaus sveikatai ar net gyvybei ligomis: erkiniu encefalitu bei Laimo liga. Erkinio encefalito sukėlėjai tarpsta erkės seilių liaukose ir įsisiurbus jau pirmosiomis minutėmis pakliūva į organizmą. Laimo ligos sukėlėjai – borelijos - dažniausiai gyvena erkės žarnyne, todėl daugiausiai užkrato įsiskverbia, kai persivalgiusi erkė (siurbusi žmogaus kraują 1–2 paras) atpila žarnyno turinį į žaizdelę.
Kauno visuomenės sveikatos centro duomenys liudija, kad rudenį erkės tikrai labai aktyvios ir pavojingos. Rugsėjį, palyginus su liepos ar birželio mėnesiais, erkiniu encefalitu sergama beveik 3 kartus, o Laimo liga – apie 1,5 karto dažniau. Per šių metų 7 mėnesius įsiurbus erkėms susirgo 188 Kauno apskrities gyventojai: erkiniu encefalitu – 42, Laimo liga – 146. Nuo erkių dažniausiai nukentėjo kauniečiai (sudarė 66 proc. susirgusiųjų).