Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (toliau – LMPF), reaguodama į pastaruoju metu eskaluojamas iniciatyvas visiškai uždrausti bet kokį miško kirtimą paukščių perėjimo ir jauniklių auginimo laikotarpiu, t.y. nuo kovo iki rugpjūčio mėn., griežtai pasisako prieš galimus tokius racionaliai nepagrįstus draudimus.
„Perdėtai besirūpinantys paukščiais visuomeninio judėjimo „Už gamtą“ aktyvistai pamiršta, kad miškas kartu yra ir labai svarbus ūkio objektas, – sako Algirdas Rauka, LMPF pirmininkas. – Uždraudus keletą mėnesių kirsti mišką darbo ir pragyvenimo šaltinių netektų kelios dešimtys tūkstančių miško darbininkų“.
Anot p. Raukos, neigiami tokio sprendimo padariniai tiesiogiai paliestų apie 50 tūkst. miško ir medienos pramonės darbuotojų, taip pat jų šeimas.
„Miško kirtimą Lietuvoje reglamentuoja Miško įstatymas ir poįstatyminiai aktai, juose esantys ūkinės veiklos ribojimai ir draudimai griežtesni nei daugelyje Vakarų Europos šalių, – sako p. Rauka. – Metai iš metų Lietuvoje miško iškertama net mažiau, nei leidžia ir rekomenduoja mokslininkų nustatytos normos, taigi yra visos sąlygos natūraliai miško populiacijos reprodukcijai“.
LMPF akcentuoja, kad gamtą saugantys įstatymai neturi atsigręžti prieš žmogų ir kreipiasi į atsakingų institucijų vadovus: Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą Artūrą Paulauską, Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Bronių Bradauską, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininką Algirdą Sysą ir Ekonomikos komiteto pirmininkę Birutę Vėsaitę prašydama įsigilinti į reikalo esmę ir nepasiduoti emocijomis pagrįstam vieno visuomeninio judėjimo spaudimui. Net jei jam ir pavyktų užsitikrinti visuomenėje žinomų asmenų pritarimą.
Ši iniciatyva greitu metu gali būti naudinga tam tikrai politinei konjunktūrai. O jos reikalavimų įteisinimas neišvengiamai turėtų neigiamų socialinių ir ekonominių padarinių.
„Visiškas miško kirtimo uždraudimas, nors ir laikinas, taptų didele problema su miško pramone susijusioms įmonėms, jose dirbantiems žmonėms ir visai šiai Lietuvos ūkiui svarbiai pramonės šakai, – sako p. Rauka. – Be to, siūlomas draudimas dar labiau padidintų ir taip grėsmingai išaugusią emigraciją“.
LMPF šiuo metu vienija 45 organizacijas, kuriose yra daugiau nei 3000 narių. Įkurta 1990 m. vasarį federacija vienija baldų, popieriaus, statybinių medžiagų įmonių, miškų urėdijų profesines sąjungas ir atstovauja darbuotojų profesinėms darbo, ekonominėms, socialinėms teisėms ir interesams.
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija