• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl daugiabučiui reikalingas profesionalus administratorius?Koks mūsų turimas turtas yra brangiausias? Dažnas atsakys - būstas, kuriame gyvenu. Nors beveik visi taip manome, tačiau dėmesio savo vertingiausio turto priežiūrai nesame linkę skirti. Kodėl? Juk kiekvienas ūkininkas žino, kad neprižiūrimas ūkis sunyksta. Mūsų būstas yra tarsi ūkis, kuris taip pat reikalauja nuolatinio dėmesio ir priežiūros.

REKLAMA
REKLAMA

Administratorius namui - būtinas

Anot “Šilutės butų ūkiui” neseniai vadovauti pradėjusio Alekso Kvederio, jam nemažai tenka susidurti su gyventojais, kurie nesupranta daugiabučių namų administratorių veiklos svarbumo. Žmonės nedažnai sutinka su argumentu, kad daugiabučio ūkį reikia prižiūrėti itin kruopščiai.

REKLAMA

“Žmonės klausia - ką daro administratorius? Juk mes patys galime prižiūrėti namą. Tuomet telieka skėstelėti rankomis ir paklausti atgal - ar autobuso keleiviai pasitikėtų vairuotoju, kuris neturi teisių? Ar patikėtumėte savo akių gydymą prekybos centro pardavėjui? Taip ir su daugiabučiais - geriausiai jų priežiūra gali pasirūpinti šios srities profesionalai - namų ūkį administruojančios bendrovės”, - sakė A.Kvederis.



Namo sistemos - sudėtingesnės nei automobilio

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, profesionalų pastato administratorių turėti yra taip pat būtina, kaip ir automobiliui atlikti techninę patikrą. “Daugiabučių vidaus techninės sistemos yra daug kartų sudėtingesnės nei automobilio. Todėl nenuostabu, kad tinkamai ir profesionaliai prižiūrint namą, jis ilgiau išlieka tinkamas gyventi - taip pat, kaip ir gerai prižiūrėtas automobilis rieda ilgiau”, - pasakojo A.Kvederis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie pastatų sistemų sklandaus funkcionavimo prisideda daugybė institucijų - elektros ir šilumos energijos tiekėjai, vandentiekininkai, komunalinių atliekų vežėjai. Valdyti santykius su visomis šiomis institucijomis - sudėtingas darbas. Vienas sudėtingesnių darbų - teisingai vesti namo buhalteriją ir proporcingai paskirstyti mokesčius daugiabučio gyventojams.

REKLAMA

Administruodami daugiabutį gyvenamąjį namą, specialistai įvertina jo būklę, paruošia ir su gyventojais suderina ilgalaikius priežiūros planus, numato artimiausius darbus, remontus ar rekonstrukcijas. Administratoriai taip pat nuolat stebi, kokios būklės yra bendrosios pastatų konstrukcijos.

REKLAMA

“Nuolatinės pastato vidaus ir išorės konstrukcijų, inžinerinių sistemų būklės priežiūra - pats atsakingiausias administratorių darbas. Įstatymų numatytu periodiškumu - kartą per savaitę, mėnesį ar pusmetį - privaloma patikrinti atitinkamas konstrukcijas ir stebėjimų duomenis registruoti žurnale”, - sakė A.Kvederis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis tarsi nematomas, gyventojų nepastebimas darbas specialistų yra laikomas vienu pagrindinių prižiūrint daugiabutį namą. Administratoriai, gerai susipažinę su prižiūrimo pastato ūkiu, gali užkirsti kelią problemoms joms dar neatsiradus.



Administratorių darbo kontrolė - ypač griežta

REKLAMA

Atsiranda manančių, kad prižiūrėti namo sistemoms užtenka seno inžinieriaus. “Toks požiūris į daugiabučių priežiūrą gyventojams gali kainuoti brangiai”, - sakė specialistas. Pavyzdžiui, prastai paruošus žiemai šilumos sistemas ar jas klaidingai sureguliavus, gali gerokai išaugti sąskaitos už šildymą. Laiku nepastebėjus prastos vandentiekio vamzdžio būklės, gali būti užlieti kaimynai.

REKLAMA

“Laisvai samdomi “meistriukai” nesuteikia garantijos savo atliktam darbui - žiūrėk, šiandien vamzdį sutaisė, o jau rytoj lauk naujų staigmenų”, - sakė A.Kvederis. Tuo tarpu daugiabučių administratorių darbą griežtai kontroliuoja savivaldybės. Rajono mastu administratoriaus veiklą ir atsakomybę nusako administravimo nuostatai, patvirtinti savivaldybės administracijos vadovo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiabučius administruojančių bendrovių darbo kokybė tikrinama ir valstybiniu mastu. Aplinkos ministerija administratoriams išduoda sertifikatus, kurie suteikia teisę prižiūrėti daugiabučius. Tokius sertifikatus turi visos didesnės įmonės.

Lietuvos įstatymai griežtai reglamentuoja ne tik administratoriams privalomus darbus, bet ir atsiskaitymo už juos tvarką. Metams pasibaigus administratoriai privalo pateikti išsamias savo atliktų darbų ir panaudotų lėšų ataskaitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų