Karantiną norima pratęsti iki kovo pabaigos Papildyta 13.37 val.

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar karantiną Lietuvoje pratęsti iki kovo 31 dienos. Taip pat bus svarstomi karantino pakeitimai dėl apsauginių kaukių dėvėjimo ir gyventojų judėjimo ribojimo.

Kaip rašoma Sveikatos apsaugo ministerijos parengtame nutarime, karantinas būtų tęsiamas iki kovo 31 dienos 24 val. dienos, taip pat būtų taikomi švelnesni apribojimai dėl kaukių dėvėjimo.

Kaip rašoma nutarime, kaukės atvirose erdvėse nebūtų būtinos, kai dviejų metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Galiausiai gyventojų judėjimo ribojimas pratęstas iki kovo 15 dienos imtinai. Tačiau siūloma leisti asmenų judėjimą tarp „žiedinių“ savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Šiems sprendimams dar turi pritarti Vyriausybė.

Ekspertai pasiūlė pratęsti

Patęsti karantiną Vyriausybei antradienį pasiūlė Ekspertų taryba. Tiesa, jie nepasiūlė konkrečios trukmės.

„Visa ekspertų taryba vienbalsiai pritarė, kad karantinas kaip tokia priemonė turėtų būti pratęsta“, –antradienį sakė Ekspertų tarybos narys, viešosios įstaigos Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas.

„Mūsų siūlymas buvo neapsiriboti vienos savaitės laikotarpiu. Čia, aišku, sprendimas paliktas Vyriausybei. Mūsų rekomendacija – ilgesniam laiko tarpui“, – pridūrė V. Grigas.

Pasak jo, taip nuspręsta atsižvelgiant į tai, jog per dieną nustatomų naujų atvejų skaičius nebekrenta ir net rodo pakilimo požymių.

„Tai tikrai nėra toji trečioji banga, kas buvo ištransliuota, tačiau tai kelia nerimą“, – kalbėjo ekspertų tarybos narys.

Anot V. Grigo, ši rekomendacija apima principinę nuostatą tęsti karantiną, tačiau jo sąlygos gali būti ir toliau švelninamos, svarbiausia tiesiog nerizikuoti iš karto atlaisvinti visus ar didžiąją dalį ribojimų.

„Kiekvieną savaitę yra svarstoma įvairiais sektoriais, kiek žinau, šią savaitę su kultūros sektoriumi bus bendraujama. Visą laiką Ekspertų taryba žiūri ir persvarsto, teikia pasiūlymus Vyriausybei, kaip būtų galima kurias priemones taikyti, o kurias – palengvinti“, – kalbėjo V. Grigas.

Šiuo metu karantinas Lietuvoje galioja iki vasario 28 dienos.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2021-02-24 13:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va pasirodo ekspertų cirkas atvažiavo kartu su klounas. Linksmins Lietuvą, tik juoktis ner iš ko. Nebent, tegul juokiasi patys iš savęs.
Atsakyti
-5

A
As
2021-02-24 13:37:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cirkas toliau tęsia savo programą
Atsakyti
-9

?
?
2021-02-24 13:45:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kosmosas........
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų