Italijai ruošiasi griežtam COVID-19 pasų režimui: bijo, kad įsivyraus „chaosas“

Italijoje nuo penktadienio visų darbuotojų bus reikalaujama turėti COVID-19 sveikatos pažymėjimą, įvedant vieną griežčiausių pasaulyje kovos su pandeminiu koronavirusu režimų, kuris jau sukėlė šalyje riaušes ir pakurstė būgštavimas, kad gali kilti „chaosas“.

Daugiau nei 85 proc. vyresnių nei 12 metų italų yra pasiskiepiję bent viena vakcina nuo COVID-19, todėl jie turi teisę gauti vadinamąjį Žaliąjį pasą.

Tačiau, įvairiais vertinimais, apie 2,5 mln. iš 23 mln. šalies darbuotojų yra neskiepyti, todėl jiems gresia nuo spalio 15 dienos būti neįleistiems į darbo vietą.

„Net neįsivaizduojate, koks chaosas kils įmonėse“, – neseniai sakė labai industrializuoto šiaurinio Veneto regiono prezidentas Luca Zaia.

Neskiepyti darbuotojai dar galės gauti „Žaliąjį pasą“, jeigu jie per pastaruosius šešis mėnesius persirgo COVID-19; taip pat leidžiama reguliariai testuotis.

Pastaruoju atveju darbininkai turės mokėti už testus, kurių rezultatai galioja dvi paras, iš savo kišenes.

Anot L. Zaios, Italijoje testavimo pajėgumai šiuo metu nepakankami potencialiai paklausai patenkinti, todėl kyla masinio neatvykimo į darbą pavojus.

„Verslininkai, su kuriais bendrauju, yra labai susirūpinę“, – teigė Veneto prezidentas.

COVID-19 pasai jau yra privalomi mokytojams ir kitiems mokyklų darbuotojams. Pažymėjimą taip pat būtina pateikti norint pavalgyti barų ir restoranų viduje, nueiti į kiną, muziejus ar sporto rungtynes.


Rašyti komentarą...
s
step..by..step
2021-10-13 22:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zingsnis po zingsnio i IV "reicha".
Atsakyti
0

v
vel
2021-10-13 21:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
burbulas....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų