tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus laikrodžius teks pasukti viena valanda pirmynPrimename, kad vasaros laikas prasideda kovo 26 d., o laikrodžius reikėtų persukti iš šeštadienio į sekmadienį, ryte 3 val. 

Netrukus laikrodžius teks pasukti viena valanda pirmynPrimename, kad vasaros laikas prasideda kovo 26 d., o laikrodžius reikėtų persukti iš šeštadienio į sekmadienį, ryte 3 val. 

REKLAMA

Laikas Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vykdant Europos Sąjungos direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria. Todėl laiko persukimas vis dar yra reikalingas.

Visuomenėje kyla vis rimtesnė diskusija. Daugelis būgštauja, kad viena valanda gali sukelti sveikatos sutrikimų, kiti džiaugiasi, kad valanda galės pamiegoti ilgiau. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Laiko keitimo metu žmogaus miegas gali sutrikti, taip pat paūmėja lėtinės ligos. Ekspertai pataria, kad likus savaitei iki vasaros laiko, patartina laikytis griežto rėžimo ir tokiu būdu paruošti organizmą iš anksto. Taip pat svarbi sveika, subalansuota mityba, dažnas vandens gėrimas ir fizinis aktyvumas. Ekspertai priduria, kad vertėtų ne tik rūpintis kūnų, bet ir leisti jam atsipalaiduoti – nevartoti alkoholio arba prieš miegą negerti stiprios arbatos ir kavos, stengtis nerūkyti, prieš miegą išsimaudyti. 

REKLAMA

Ar reikia tik vieno žiemos laiko?

Psichologas Edvardas Šidlauskas sako, kad daugelyje valstybių yra paliktas žiemos laikas, dėl žmogaus biologinių procesų patogumo. Anot jo, tyrėjai įrodė, kad šitaip kaitalioti laiką nėra gerai. Tai prideda papildomo streso, gali atsirasti nemiga ir kiti reiškiniai.

REKLAMA

„Mokslas tiriantis periodinių ciklų poveikį gyvūnams ir žmonėms vadinamas chronobiologija. Dažnai socialiniai, kultūriniai ir biologiniai ritmai – disonuoja, nesutampa.

Vis greitėjanti mūsų civilizacija jau seniai vargina žmones dėl įvairiausių dirgiklių gausos, didėja įvairių susirgimų riziką. Nuolatinis pervargimas, perdegimas, stresas, nemiga yra dažni civilizuoto žmogaus palydovai.

Tyrėjai pastebėjo, kad cirkadiniai – biologiniai paros ritmai geriausiai dera prie žiemos laiko. Todėl, kai kuriose pasaulio šalyse atsisakyta vasaros ir žiemos laiko keitimo, paliekant vieną žiemos ritmą. Lietuvoje irgi buvo tokių siūlymų, bet iki šiol to įgyvendinti nepavyko“ – vardija psichologas.

REKLAMA

Vasaros laikas gali išbalansuoti psichologinę savijautą

Pasak E. Šidlausko, prasta miego kokybė, negalėjimas užmigti, nuėjimas vėlai miegoti, prabudinėjimas naktimis, nemiga, gali prisidėti prie bendros savijautos ir neigiamai paveikti bei apsunkinti kasdienines užduotis. Psichologas priduria, kad laiko keitimas gali prisidėti prie padidėjusio nerimo ar dirglumo.

„Disonuojantis vasaros laikas trumpina kokybišką miegą, kurio stoka dažnai yra daugelio psichikos susirgimų pradžia. Mano praktikoje gana dažni tokie rimti psichikos pakrikimai, kaip psichozė ar gili depresija, panikos priepuoliai. Labai dažnai klientams prasidėdavo po suprastėjusio miego. 

REKLAMA
REKLAMA

Suprantama, kad tai [laiko sukimas] gal ir nebuvo pagrindinė priežastis, bet tikrai viena iš galimų. Nepakankamai pamiegojęs, pasiilsėjęs žmogus tampa dirglesnis, labiau pažeidžiamas, konfliktiškas ar neramus. Sunkiau susikaupti, save kontroliuoti, suprasti, kas vyksta. Išties mažėja produktyvumas darbe ar bet kokioje kasdienėje veikloje“, – teigia E. Šidlauskas.

Žmonėms įgriso laikrodžio sukinėjimas: „Iš karto sutrumpėja mūsų poilsis visa valanda“

Įsikibkit, kad nepardribtumėte nuo galva
Įsikibkit, kad nepardribtumėte nuo galva
Siunčiu 10-kart n... visus sukinėjimus, pas mane yra vietinis laikas. Nuo tų sukaliojimų kai kam valdžioje apsisuko protas, nieko nebesupranta, užsiiminėja nesąmonėmis - bet kurios institucijos yra grynas nesusipratimas, pagal seną posakį - su durnu du turgu - tuščias reikalas bandyti išspręsti bet kokį reikalą.
Kasmet kalba,gydytojai,psichologai,etnologai,kas iš to, niekas nesikeičia.Mane labai veikia....
Reikia rašyti, pranešame, kad paskutinį sekmadienį suksime laikrodį 1val. Pirmyn. Nors man skirtumo nėra, gali būt ir atgal, jei taip rašo internetinė spauda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų