Darbo santykių įforminimo, išlaikant studijų sutartį su universitetu, ir ne mažesnio nei šalies vidurkis vidutinio gydytojo rezidento atlyginimo prašo emigruoti nenorintys jauni medikai.
Tokius prašymus gydytojai rezidentai išdėstė rašte prezidentui, Seimo Sveikatos reikalų ir Socialinių reikalų ir darbo komitetams, Sveikatos apsaugos ministrui Rimvydui Turčinskui, Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Vilijai Blinkevičiūtei, Švietimo ir mokslo ministrei Romai Žakaitienei ir medikus ruošiančių Lietuvos universitetų rektoriams.
Kreipimesi teigiama, kad gydytojams rezidentams nėra užtikrinamos socialinės garantijos.
"Gydytojas rezidentas (...) yra studentas, jo gaunamos pajamos yra stipendija, nuo kurios nemokamos socialinio draudimo įmokos, todėl gydytojams rezidentams nėra kaupiama valstybinė socialinio draudimo pensija, nemokamos motinystės (tėvystės), vaiko auginimo pašalpos. Iki 12 metų trunkančios studijos daro gydytojus rezidentus pažeidžiama visuomenės grupe ir diskriminuoja juos kitų specialybių atžvilgiu", - teigia gydytojai rezidentai.
Jie taip pat teigia, kad gydytojas rezidentas yra pabaigęs 6 metų trukmės aukštojo mokslo studijas bei 1 metų trukmės medicinos internatūrą, turi brangią gydytojo profesinę kvalifikaciją, todėl jo turimas studento statusas ir gydytojui rezidentui mokamos 6,8 MGL stipendijos dydis yra neadekvatūs, atsižvelgiant į galimybes išvykti ir dirbti kitose Europos Sąjungos šalyse.
Pastaraisiais metais į užsienį emigravo šimtai kvalifikuotų, ilgas ir brangias studijas baigusių medicinos specialistų. Gydytojų jau trūksta ne tik Lietuvos kaime ir mažuose miesteliuose, bet ir didmiesčiuose.