Kauno miesto priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba trečiadienį pradės akciją, kurios metu tarnybos darbuotojai kauniečių butuose įrengs 640 autonominių dūmų detektorių.
Ši akcija rengiama, siekiant sumažinti gaisrų gyvenamajame sektoriuje ir aukų juose skaičių. Per pastaruosius ketverius metus Kaune gyvenamajame sektoriuje kilo 752 gaisrai, juose žuvo 33 žmonės, 42 buvo traumuoti, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Statistika rodo, kad daugiausia žmonių žūsta naktį, užtroškę nuo dūmų. Dažniausiai gaisrai kyla asocialių ir skurdžiai gyvenančių asmenų būstuose. Dėl gaisrų nukenčia ne tik jų kaltininkai, bet ir kaimynai.
Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų nuomone, gaisrų ir žūčių juose būtų mažiau, jeigu gyventojai įsirengtų dūmų detektorius. Šiems prietaisams užfiksavus tam tikrą dūmų kiekį patalpoje, pasigirsta pypsėjimas, kuris signalizuoja žmonėms apie galimą gaisro pavojų. Taip suteikiama galimybė laiku išbėgti iš degančios patalpos.
Labai svarbu tinkamai įsirengti šį prietaisą namuose. Tai galima padaryti ir be specialisto pagalbos, tiesiog laikantis pagrindinių taisyklių: dūmų detektorius turi būti su teisingai įdėtu ir įkrautu maitinimo elementu; rekomenduojama detektorius įrengti bent po vieną kiekviename pastato aukšte (jei patalpa uždaroma, tai papildomai įrengti ir koridoriuose); detektoriai negali būti naudojami ilgiau nei 10 metų; būtina kelis kartus per mėnesį patikrinti dūmų detektoriaus darbo režimą specialiu testavimo mygtuku.
Detektoriai, specialistų teigimu, turėtų būti rengiami didesnės rizikos patalpose, t. y. bendrabučiuose, asocialių ir skurdžiai gyvenančių žmonių ir jų kaimynų būstuose.
Trečiadienį Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai gyventojų butuose įrengs pirmuosius dūmų detektorius. Be to, gyventojams ir miesto svečiams bus išdalyti informaciniai lankstinukai.