Dulkys: „Turėtume kalbėti apie nesiskiepijusių karantiną“ Papildyta 14.22 val.

Ministrų kabinetas kitą savaitę ketina susėsti svarstyti, kokiomis priemonėmis stabdyti augantį sergamumą COVID-19 Lietuvoje ir kaip skatinti šalies gyventojus skiepytis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neslepia, kad ketinama keisti su galimybių pasu teikiamas privilegijas.

Kaip žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys, pirmadienį ministrų kabinetas ketina pasitarti dėl augančio sergamumo COVID-19 Lietuvoje. Su tuo susijusius sprendimus ketinama priimti kitą trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

„Bus detaliai įvertinta situacija ligoninėse, sergamumo rodikliai, kalbėsime apie pasirengimą rugsėjo 1-ajai, apie galimybes spartinti skiepijimą, apie naują seno Galimybių paso vaidmenį ir kitus panašius dalykus“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

Karantinas lauktų tik nesiskiepijusių

Nepaisant augančio sergamumo COVID-19, ministras „karantino“ sąvoką vadina praeities žodžiu.

„Man atrodo, kad tai praeities žodynas. Man atrodo, kad su tuo žodžiu „karantinas“ nežinau, ar beverta diskutuoti. Dabar reikia žiūrėti konkrečių priemonių, kurias mes taikome, turinį, nes daugybę priemonių mes šiuo metu taikome, kai yra ekstremaliosios situacijos statusas, bet jos buvo ir karantino metu“, – akcentavo A. Dulkys.

Kalbėdamas apie karantino režimą, A. Dulkys tvirtino, kad tam tikri apribojimai gali laukti tik nesiskiepijusių gyventojų.

„Jeigu kas nors nori kalbėti apie pandemiją, tada, matyt, reikia pabrėžti, kad tai yra ne apskritai pandemija, bet nepasiskiepijusiųjų pandemija. Jeigu kažkam norisi Lietuvoje kalbėti apie karantino statusą ar karantiną, tai pradėkime nuo to, kad tai yra nepasiskiepijusiųjų karantinas“, – kalbėjo ministras.

Dabar, pasak ministro, svarbiausia koreguoti galimybių paso suteikiamas teises. Jis įvardija, kas gali laukti nesiskiepijusių gyventojų.

„Išauga sergamumo rodikliai. Norite lankytis gydymo įstaigose? Norite lankyti savo artimuosius? Turite galimybių pasą? Ne? Tai, žiūrėkit, mes turime jausti atsakomybę už tuos žmones, kad neskleistume jiems viruso. Tai judėjimas, dalyvavimas renginiuose“, – vardijo A. Dulkys. 

REKLAMA

Triženklis susirgimų skaičius

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 176 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios ligos naujų mirčių nefiksuota, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo birželio 11 dienos. Tuo tarpu naujų mirčių nenustatoma šeštą dieną iš eilės.

14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 39,3, teigiamų diagnostinių testų dalis per parą ūgtelėjo iki 1,4 procento.

Šalyje atliktas 5831 molekulinis (PGR) ir 2795 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 93 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1019.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4405 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 8999 mirtys.


Rašyti komentarą...
V
V
2021-07-21 14:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baik medicinos universiteta apsigynk bakalaura tada galėsi dėstiti apie skiepus
Išvis neten nuėjai dirti nepagal savo specelybe

Atsakyti
-13

D
Danutė ė
2021-07-21 14:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prašom parašyti statistiką, kurie ten ligoninėje, ar serga 1 skiepyti. 2 neskiepyti įdomu.
O skiepyti paskutiniu metu labai jau agresyvūs tapo, Dulki metas susirūpinti.
Atsakyti
-12

Šuva
2021-07-21 14:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu konkrečiai parašytų, kas laukia nepasiskiepijusių. Ogi tas iats, kaip ir pasiskiepijusių. Ir nereikia kabinti makaronų
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (74)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų