Dulkys išreiškė pasipiktinimą dėl per lėto vakcinavimo: tai užsispyrimas ir nenoras gyventi XXI amžiuje?

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidžiaugė pasiektu Covid-19 skiepijimo rekordu, tačiau taip prabilo ir apie neraminančią tendenciją – kai kuriose savivaldybėse vakcinacijos procesas per lėtas.

Socialinėje paskyroje „Facebook“ A. Dulkys sveikino savivaldybes, kurios aktyviai įsitraukia į vakcinavimo procesą.

„Vakar pasiektas dienos rekordas – beveik 14 tūkstančių paskiepytų žmonių! Bravo savivaldybėms, kurios demonstruoja puikius vakcinacijos rezultatus. Visgi, svarbiausia, ką noriu ir privalau pasakyti, kad už šių įkvepiančių rodiklių yra ne vien valdžios institucijų surikiuotas procesas.

Didžiausia dalimi tai yra šiose sėkmės savivaldybėse dirbančių žmonių nuopelnas: tų, kurie skambina gyventojams, registruoja juos, pasakoja apie vakcinas, paneigia mitus, išsklaido abejones, dalijasi mokslo žiniomis, galop – palydi iki skiepų kabineto, o gal šiame laikmečio chaose randa ir minutėlę pokalbiui tiesiog apie gyvenimą. Ačiū jums!“ – sakė jis.

Visgi ministras taip pat išreiškė ir gilų susirūpinimą dėl kitų savivaldybių, kur žmonės Covid-19 skiepus gauna itin lėtai.

„Vis dėlto, nerimą kelia tos savivaldybės, kurios tarsi žiūrovai įtempto filmo kino salėje su dėžutėmis skrudintų kukurūzų saugiai „bijo“, o ne dalyvauja realioje kovoje už laisvę – susitikti, apsikabinti, būti kartu. Sunku suprasti, kas tai: sunkiai paaiškinamas užsispyrimas ir nenoras gyventi XXI amžiuje ar tiesiog vadybos procesų neišmanymas, lyderystės stoka, o gal tendencinga apatija.

Nelaukime, kol kas nors patieks mums vakcinacijos prasmę ant lėkštutės su spalvotais krašteliais. Prisiminkime Viktoro Franklio išmintį. Prasmės neįmanoma pateikti - ją kiekvienam reikia atrasti pačiam. Aš vis dar tikiu, kad mes esame pasirengę suremti pečius. Visi!“ – teigė ministras.

Vakar pasiektas dienos rekordas – beveik 14 tūkstančių paskiepytų žmonių! Bravo savivaldybėms, kurios demonstruoja...

Posted by Arūnas Dulkys on 2021 m. kovo 5 d., penktadienis

Siūlo keisti vakcinavimo tvarką

Mažiausiai – 3,4 proc. – gyventojų paskiepijusios Šalčininkų rajono savivaldybės atstovai siūlo keisti vakcinavimo tvarką, leidžiant nepanaudotomis vakcinomis skiepyti kitas žmonių grupes pagal prioritetą.

REKLAMA

Statistikos departamento duomenimis, Šalčininkų rajone iš viso paskiepyti 1023 rajono gyventojai. Vienos pažeidžiamiausių amžiaus grupių – 80-ies ir daugiau metų šiame rajone paskiepyta vos 6,7 proc.

Apie pusė kviečiamų skiepytis žmonių rajone pirmo skambučio metu abejoja dėl skiepijimo, šiuo metu čia nepanaudota apie 700 dozių „AstraZeneca“ vakcinos.

„Keisti vakcinavimo tvarką – leisti skiepyti kitas grupes. Mes dabar sustojome tarp medikų, socialinių darbuotojų, pedagogų ir gyventojų virš 65 metų“, – BNS penktadienį savivaldybės administracijos direktorius Josifas Rybakas.

„Yra kitų grupių, kurios užtikrina visuomenės gyvenimo gerovę. Reikia kažkokių griežtesnių sprendimų dėl mokytojų pagal Užkrečiamųjų ligų įstatymą, dabar tik rekomendacinė ta norma“, – teigė jis.

Anot J. Rybako, savivaldybė yra gavusi apie 1,9 tūkst. „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių: pirmosios dvi beveik visos išnaudotos, tačiau sandėliuose liko apie 700 nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

Šalčininkų administracijos direktorius sako, kad žmonės atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Dėl šios vakcinos situacija bloga iš visų pusių, taip pat ir dėl centrinės komunikacijos“, – kalbėjo J. Rybakas.

Jis sako, kad iš gautų beveik 1,9 tūkst. dozių neseniai sulaukta ir 200 „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, kurios bus išnaudotos iki pirmadienio.

J. Rybako teigimu, dviem dozėmis paskiepyta 365 žmonės.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius taip pat tvirtino, kad rajone žmonės kviečiami skiepytis telefonu – skambinama ir ne po vieną kartą.

Anot J. Rybako, pirmo skambučio metu apie 50 proc. žmonių atsisako skiepytis.

„Iš tų pakviestų 50 proc. iškart pasako, kad pagalvos, gal vėliau ateis, klausia – kokia vakcina. Yra abejonių (...) Po pirmo kvietimo atideda, dalis po antro grįžta“, – teigė J. Rybakas.

Statistikos departamento skelbiamas žemėlapis rodo, jog daugelyje savivaldybių vakcinacija vyksta daugiau mažiau tolygiai.

REKLAMA

Bent viena vakcinos doze paskiepyta 6-9 procentai jų gyventojų. Gerokai daugiau pasiskiepijusių yra kurortinėse savivaldybėse: Birštone pasiskiepiję 15 procentų, Kuršių nerijoje – 13,7 procentų, Druskininkuose – 11 procentų, Palangoje – 10 proc.

Tarp mažiausiai gyventojų paskiepijusių savivaldybių išsiskiria Šalčininkai, kur pasiskiepijo vos 3,4 proc. gyventojų, ir Visaginas, kur pasiskiepijusių yra 4 proc.

Tarp didžiųjų miestų vakcinavimo procesas vyksta panašiai: daugiausia gyventojų, beveik 8 proc., paskiepyta Alytuje, mažiausiai – 6 proc., Klaipėdoje.


Rašyti komentarą...
K
Kristina
2021-03-05 20:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
O idomu ar pats Dulkys jau pasiskiepijo ar tik aiškina visiem skiepitis parodykit kaip jus skiepija
Atsakyti
-8

P
Pageidaujam
2021-03-05 20:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas Dulkį tai suteikit galimybę tiems kas nori pasiskiepyti ir nekreipia į kvailus gąsdinimus.Kurie nenori tebunie ir toliau serga.
Atsakyti
-13

h
hm
2021-03-05 22:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas yra XXI amzius, gal gyvenimas ant eksperimentiniu injekciju, bandymu poligonose?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų