Visoje Europoje amžių ir neįgalumą dažniausia diskriminacijos priežastimi įvardija atitinkamai 46 proc. ir 53 proc. respondentų.
42 proc. lietuvių sako, kad yra paplitusi diskriminacija dėl seksualinės orientacijos (Europos vidurkis - 50 proc.), tačiau tik kas dešimtas lietuvis teigia turintis draugų homoseksualų (Europos vidurkis - 35 proc.).
Apklausos duomenimis, tik penktadalis Lietuvos gyventojų mano, kad netolerancija tautinėms mažumoms per pastaruosius 5 metus išaugo, visoje Europoje taip manančių - dvigubai daugiau. Diskriminacijos dėl religinių pažiūrų diskriminacijos didėjimą pastebėjo dar mažiau lietuvių - 16 proc., kai visos Europos vidurkis - 42 proc. Lietuviai nė vienos diskriminacijos rūšies neįvardijo kaip progresuojančios.
Pusė (52 proc.) apklaustųjų sakė, kad yra nepakankamai kovojama su diskriminacija. 58 proc. respondentų teigė nežinantys apie savo, jei jie būtų diskriminuojami, teises. Panašiai situaciją vertina visi europiečiai - atitinkamai 51 proc. ir 56 proc.
Svarbiausią vaidmenį kovojant su diskriminaciją lietuviai skiria parlamentui (30 proc.) ir Vyriausybei (43 proc.), tuo metu Europos gyventojų bendra pozicija yra ta, kad su diskriminacija geriausiai gali kovoti mokyklos (42 proc.), tėvai (40 proc.) ir žiniasklaida (34 proc.).
REKLAMA