Čmilytės-Nielsen pastabos Statistikos departamentui: visuomenės gąsdinimo dabar reikia mažiausiai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Statistikos departamentas turėtų nuosaikiau vertinti COVID-19 situaciją ir neskubėti jos apibendrinti.

Reaguodama į Statistikos departamento pirmadienio rytą išplatintą įspėjimą, kad šalyje šiuo metu galbūt prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga, ji pabrėžė, jog vertinti situaciją turėtų kitų profesijų atstovai.

„Ko mums dabar mažiausiai reikia, tai skubotų sprendimų ir etikečių kabinimo. Visuomenės gąsdinimo. Manau, kad Statistikos departamentas galėtų nuosakiau vertinti situaciją ir neskubėti su apibendrinimais.Kurti pavadinimus yra kitų profesijų atstovų darbas, ne duomenų rinkėjų ir analitikų“, – įrašu feisbuke pasidalijo parlamento vadovė.  

Pirmadienį išplatintame pranešime departamentas teigė, jog įvertinus savaitės sergamumo rodiklius,  „panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą“. Statistikos departamento atstovė Birutė Stolytė vėliau BNS teigė, jog įstaiga norėjo atkreipti epidemiologų dėmesį į nerimą keliančią tendenciją dėl augančios teigiamų testų dalies.

Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė spaudos konferencijoje pabrėžė, kad kalbėti apie trečiąją bangą dar anksti, nors sparčiai nebekrentantis naujų užsikrėtimų skaičius ir išaugęs teigiamų tyrimų procentas kelia nerimą.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 242,9 atvejo, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,8 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194 tūkst. 333 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3178 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6180 mirčių.


Rašyti komentarą...
s
skeptikas
2021-02-22 17:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
turint omeny testu nepatikimuma sitie duomenys ABSOLIUTUS BRIEDAS!!!
Atsakyti
0

A
Ale
2021-02-22 19:38:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
pritarčiau, kad nereikia mūsų gązdinti. Kadangi Čmolytė mus irgi sistemingai gązdina, gerai būtų ją kur nors patraukti
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2021-02-22 19:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia realiai pažiūrėti į situaciją
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų