REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad Covid-19 situacija Lietuvoje vis dar nėra gera. Dėl šios priežasties ekspertų per šią savaitę prašoma sudaryti Covid-19 testavimo apimčių didinimo planą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad Covid-19 situacija Lietuvoje vis dar nėra gera. Dėl šios priežasties ekspertų per šią savaitę prašoma sudaryti Covid-19 testavimo apimčių didinimo planą.

REKLAMA

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausią epidemiologinę situaciją šalyje bei įvertino naujausius policijos duomenis.

„Praėjo metai nuo to laikotarpio, kai buvo paskelbta ekstremali situacija, susijusi su Covid-19. Tai metai, kai mes gyvename kitokiu ritmu. Aptarėme, kaip mums sekasi darbuotis ir kovoti su šia pandemija. Situacija, žvelgiant bendrai, nėra gerėjanti. Jau kuris laikas požymių, kad skaičiai būtų geri, nėra“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nori didinti testavimo apimtis

Ministrės teigimu, Lietuvoje nerimą kelią per mažas testavimo dėl Covid-19 apimčių dydis. Jį artimiausiu metu numatoma didinti.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų posėdyje buvo pasiūlyta sudaryti ekspertų formatą, kad būtų parengtas testavimo apimčių didinimo planas. Prašymas, kad šis planas būtų parengtas iki penktadienio. Nes testavimo apimčių padidinimas mums leistų matyti aiškesnį ir detalesnį vaizdą, kur mes esame“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA

Tiesa, kol kas A. Bilotaitė nežino, kokį testavimo lygį pagal savo galimybes galėtų pasiekti Lietuva.

„Mes turime tikslą, kad jis būtų maksimaliai didelis. Bet tai, žinoma, susiję su mūsų galimybėmis ir logistika. Tam šiandien ir buvo pasiūlyta sudaryti tą ekspertų formatą, kad jis įvertintų tas galimybes ir pasidėliotų tą planą pagal skirtingus galbūt variantus“, – svarstė ministrė.

Taip pat ministrė teigia, kad daliai asmenų testavimas dėl Covid-19 galėtų būti privalomas.

„Šitą klausimą turėtų panagrinėti ekspertų grupė ir įvertinti visas galimybes. Tai pirmiausiai būtų siejama su asmenimis, kurie norėtų vykdyti kažkokias veiklas, kuriose yra daug kontakto. Tai būtų siejama su tam tikru būtinu testavimu. Mintis yra tokia, kad būtų kuo daugiau saugumo“, – pridūrė A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarųjų 14 dienų sergamumo rodiklis siekia 251 atvejų 100 tūkst. gyventojų, vidutinis užsikrėtimų atvejų skaičius per praėjusią savaitę 520 atvejų  100 tūkst. gyventojų.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, per pastarąsias septynias dienas kasdien vidutiniškai atliekama po 6656 molekulinių PGR tyrimų Covid-19 ligai nustatyti.

Daugiau galinčių tirtis

Operacijos vadovo sprendimu buvo išplėstas galinčių tirtis profilaktiškai dėl Covid-19 sąrašas. Į jį pateko visi socialiniai darbuotojai, pedagogai ir dėstytojai, pareigūnai, kultūros atstovai. 

Taip pat, dėl koronaviruso profilaktiškai galės tirtis asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai bei jose dirbantys studentai ir savanoriai bei visi socialines paslaugas teikiantys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greičiau tirtis galės ir pareigūnai: pasieniečiai, policininkai, ugniagesiai gelbėtojai, viešojo saugumo, Finansinių  nusikaltimų tyrimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybų, Muitinės, Valstybės saugumo departamento pareigūnai, turintys tiesioginį kontaktą su žmonėmis.

Taip pat dirbantys įkalinimo įstaigose bei jų ligoninėje, strategiškai svarbių įmonių darbuotojai.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio pradžios. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo vasario 25 d. atlaisvintas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių.

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę taip pat pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų