Baltarusijos pasienietis galimai įžengė į Lietuvą: pradėtas tyrimas

Šeštadienį Baltarusijos pasienietis galimai neteisėtai įžengė į Lietuvos pusę, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šeštadienį jau temstant Šalčininkų rajone užfiksuotas atvejis, kai vienas iš dviejų Baltarusijos pusėje kartu patruliavusių pareigūnų galimai peržengė sienos liniją.

Anot VSAT, baltarusių pasienietis atsidūrė prie čia pat Lietuvos pusėje esančios kontrolinės pėdsakų juostos ir apsisukęs iškart grįžo į savo šalies teritoriją.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Tuo tarpu šeštadienį į Lietuvą neteisėtai bandžiusių patekti migrantų skaičius šią savaitę buvo mažiausias.

Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai į Lietuvą neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug dešimčiai migrantų. 

Nė vienas į Lietuvą neteisėtai bandęs patekti asmuo šeštadienį nebuvo įleistas. Paskutinį kartą migrantas į Lietuvą pateko prieš dvi savaites, tai buvo dėl humanitarinių priežasčių.

Praėjusią parą apie 10 migrantų prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties dviem rajonais Lietuvoje – Ignalinos ir Švenčionių.

Pirmą kartą šią savaitę migrantų nebuvo fiksuota ties Lazdijų rajonu, per kurį ankstesnėmis dienomis kelią iš Baltarusijos į Vakarų Europą rinkosi apie pusę kasdien neįleistų užsieniečių.

Iš viso šią savaitę penktadienį ir trečiadienį Lietuvos pasieniečiai apgręžė apie 40, ketvirtadienį – apie 50, antradienį – apie 20, pirmadienį -  apie 30 neteisėtų migrantų.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. 

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija. 


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2021-09-12 12:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na baisu!!!! Kaip tai galejo nutikti!!!
Atsakyti
0

J
Jo
2021-09-12 17:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusimyžo ir sugrįžo
Atsakyti
0

O
Ona
2021-09-13 08:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebuvo jis ten peržengęs mūsų šventos žemelės. Tik savo penį įkišo į mūsų pusę norėdamas nusimyzti. Koks čia sienos pažeidimas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų