REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę saugojant Lietuvos – Baltarusijos sieną nuo nelegalių migrantų į pagalbą pasieniečiams ateina kariai. Pokalbis apie tai „Dienos komentare“ su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku.

Klaida nepažįstamas video

Šią savaitę saugojant Lietuvos – Baltarusijos sieną nuo nelegalių migrantų į pagalbą pasieniečiams ateina kariai. Pokalbis apie tai „Dienos komentare“ su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku.

REKLAMA

Ministrą kalbina žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Kariai didina pagalbą sienos apsaugai, tad kaip realiai tai atrodys? Kas tai bus?

Nuo rytdienos dar kartą didinam paramą pasienio apsaugos tarnybai, kitą savaitę dar didinsim paramą pasienio apsaugos tarnybai. Skirtumas galbūt tas, kad dabar ta parama suteikiama kartu su transporto priemonėmis ir techninėmis priemonėmis, kurios leis efektyviau judėti pasienyje, stebėti situaciją, greitai reaguoti. Be abejonės, plius yra tęsiama parama inžinieriniu būriu, kuris tiesia toliau inžinierinę užtvarą, taip vadinamą, koncertiną.

Kokie tai bus kariai: šauktiniai, profesionalūs kariai? Kokios bus jų funkcijos: vieni tvorą tiesia, kiti ką darys?

Patruliuos, stebės, reaguos, karo policija taip pat įsitraukia. Karo policija turi šiek tiek daugiau įgaliojimų veikti ir, aš manau, kad šiuo atveju, kai visame pasienyje, atkreipiu dėmesį, kad parama pirmiausiai skiriama pažeidžiamiausiems ruožams, sutelktos pajėgos, yra jau, sakyčiau, ženkliai, kartais, viršija tuos pajėgumus, kurie buvo skirti sienos apsaugai prieš mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

O kokie tai kariai, ar tai profesionalai kariai, ar jie dirbs kartu su pasieniečiais?

Ir su pasieniečiais kartu, nes sienos apsaugos tarnybos pareigūnai jungtiniame patrulyje jau dirba dabar, jau savaitę vykdomas bendras patruliavimas. Bet mes numatome galimybę ir atskirai tam tikrose vietose budėti, pranešinėti, stebėti situaciją, patruliuoti atskirai, nes tam transporto priemonės bus skirtos. Iki šiol naudojomės tomis transporto priemonėmis, kuriomis disponavo sienos apsaugos tarnyba.

REKLAMA

Tikriausiai bus ne tik automobiliai, bet ir įranga, kurią atsivešite. Kokia tai bus įranga, ir kaip efektyviau ji padės stebėti situaciją?

Be abejo, įranga pirmiausia stebėjimo, žvalgybos, naktinio matymo. Visos techninės pagalbos neišvardinsiu ir nenorėčiau jos vardinti, kaip ir kokie kariai pasitelkiami. Tie pajėgumai, kokių sienos apsaugos tarnyba prašo, jei reikės dar kitų pajėgumų ir daugiau, mes taip pat pasiruošę tuos pajėgumus skirti, tačiau, kai žiūrime į bendrą paveikslą, labai svarbus ir kitų institucijų įsitraukimas, kurios yra Vidaus reikalų ministerijos žinioje. Nuo policijos iki viešojo saugumo tarnybos. Man teko jau ir šiandien kai kuriuos dokumentus pasirašinėti, tad tas įsitraukimas taip pat yra numatomas didesnis.

REKLAMA
REKLAMA

Kad žmonės įsivaizduotų, tai koks bus karių skaičius, kuris padės? Tarkime, buvo pasieniečių pajėgos, o dabar ateina kariai. Tai ar tai bus dalis papildoma, ar kartais padidės pajėgos, kaip įsivaizduoti?

Daug kartų, bet skaičių mes neįvardinsime.

Kodėl tik dabar tokia didesnė kariuomenės pagalba ateina, ar jūs nesusiruošėte, ar pasieniečiai nenorėjo jūsų priimti?

Kariuomenės pagalba teikiama ne savo iniciatyva, kadangi nėra karo padėties, o ekstremali situacija. Civilinės institucijos prašo tos paramos, kuri, jų nuomone, yra reikalingiausia. Prieš mėnesį buvo paprašyta paramos įrengiant palapinių miestelį Pabradėje 350 asmenų, liepos 4 – angaras Druskininkuose, liepos 9 – angaras Kabeliuose. Kiekvieną kartą, faktiškai, kas kelios dienos yra teikiama ta parama, kurios yra paprašoma ir kuri yra suderinama, žinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų