Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda įsitikinęs – prieš jį susimokė. Ir ne bet kas, o nesantaiką atvirai deklaruojančios populiariausios politinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Tėvynės sąjungas-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

„Kai tu keli iššūkius tiems, kurie yra už tavo nugaros, tu tampi taikiniu. Kuo didesnis tavo palaikymas, tuo didesnė rizika, kad tapsi taikiniu, nes į tave šaudys. Ir šaudys ne iš priekio, o iš nugaros“, – portalo tv3.lt studijoje kalbėjo nepriklausomas kandidatas G. Nausėda.

Priešų medaus mėnuo

Kandidatas teigia, kad abi partijos sutaria dėl vieno tikslo – kad antrajame prezidento rinkimų ture nebūtų G. Nausėdos. Pašnekovas tikina, kad sociologinės apklausos rodo, jog jis turi neblogas galimybes antrajame ture nugalėti ir valstiečių iškeltą premjerą Saulių Skvernelį, ir konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę.

„Tarp dviejų pagrindinių partijų, kurios, šiaip jau, deklaruoja didelę priešpriešą viena kitos atžvilgiu, yra savotiškas medaus mėnuo. Šiuo metu tarp dviejų pagrindinių partijų, kurios deklaruoja priešpriešą viena kitos atžvilgiu, yra savotiškas medaus mėnuo, nes šitos partijos sutaria vienu klausimu – būtų labai neblogai, kad antrajame rinkimų ture G. Nausėdos nebūtų. Nes sociologinės apklausos rodo, kad aš turiu labai neblogas galimybes laimėti tiek prieš vienos partijos kandidatą, tiek prieš kitos partijos kandidatą.

REKLAMA

Todėl manau, kad jų pastangos šiuo metu bus sudaryti man kiek galima didesnę nepakantumo atmosferą, bet ne vienas kito ir tai mes šiandien realybėje matome. Manau, kad valstiečių ir žaliųjų partijos išskaičiavimas yra toksai, kad jie pasistengs atimti dalį mano balsų, kurie jiems atrodo priklauso ponui Skverneliui. Iš konservatorių elektorato jie nelabai ką gali paimti.

Todėl jų tikslas išsivesti į antrąjį rinkimų turą konservatorių kandidatę ir jau tada antrajame rinkimų ture išsitraukti visa tai, ką jie prieš ją turi. O kad jie turi, tokios informacijos aš turiu. Ir Stasio Jakeliūno komisija dirbo šituo klausimu ir tam tikros išvados yra rengiamos. Manau, kad tada tas medaus mėnuo pasibaigs, bus pilama jau kitam kandidatui ant galvos – ir skolinimasis, ir atskirų bankų uždarymas ir ko tik tenai neatsiras. Ir labai sustiprės antikonservatoriška banga, kuri pasiteisino 2016 m. kai žmonės ėjo ne tiek balsuoti už, o balsuoti prieš“, – tvirtina G. Nausėda.

Pašnekovas aiškino tokio konkurentų suokalbio priežastis. Pasak jo, LVŽS pasistengs pasiimti dalį G. Nausėdos balsų, kurie, jų nuomone, gali tekti jų kandidatui S. Skverneliui.

„Iš konservatorių elektorato jie nelabai ką gali paimti. Todėl jų tikslas yra išsivesti į antrąjį rinkimų turą konservatorių kandidatę ir jau tada, antrajame rinkimų ture, ištraukti visą tai, ką jie prieš ją turi. O kad jie turi tokios informacijos, aš žinau“, – pasakojo G. Nausėda.

Jo teigimu ir išvadas rengianti 2008–2009 m. krizės priežastis tirianti Stasio Jakeliūno vadovaujam komisija dirba ties informacijos apie I. Šimonyte paieška.

REKLAMA

„Manau, tada tas medaus mėnuo pasibaigs ir bus pilama kitam kandidatui ant galvos ir skolinimasis, ir atskirų bankų uždarymas, ir ko tik ten neatsiras. Manau, kad visa tai gali būti pasitelkta“, – pasakojo kandidatas į prezidentus.

G. Nausėdos nuomone, valstiečiai tikisi, kad pasikartos 2016 m. Seimo rinkimų scenarijus, kai rinkėjai labiau ėjo balsuoti ne už valstiečius, o prieš konservatorius.

„Nesakau, kad darau kažkokią politinę ekspertizę, tiesiog sakau, kad toks yra vienos iš partijų išskaičiavimas“, – sakė pašnekovas.

Gitanas Nausėda Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Gitanas Nausėda Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Kandidato teigimu, konservatorių logika panaši – siekiama, kad jos kandidatė laimėtų ir negalima laimėti rinkimų nepatekus į antrąjį rinkimų turą. Tačiau G. Nausėda negalėjo patvirtinti, kad yra oficialus susitarimas tarp LVŽS ir TS-LKD.

„Aš su liktarna nestovėjau ir nežinau, ar buvo kažkokie konkretūs veiksmų derinimai. Kartais veiksmai gali būti suderinti ir absoliučiai nesikalbant vienas su kitu“, – tvirtino G. Nausėda.

Susitikimai – viešai ant feisbuko sienos

Viešojoje erdvėje daug klausimų kėlė G. Nausėdos susitikimas su kariuomenės vadu Jonu Vytautu Žuku, į kurį kandidatą atlydėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus. TS-LKD atstovė Rasa Junknevičienė tokį G. Nausėdos elgesį pavadino nesolidžiu ir nederamu.

„Žinote, visokių čia užmetinėjimų vyksta ir mano susitikimai užkliūna su atskirais pareigūnais, iš to priskaldoma malkų ir padaromos išvados, kad neva kažkur kažkas buvo ne taip“, – kalbėjo kandidatas.

REKLAMA

Jonas Vytautas Žukas (nuotr. Fotodiena.lt)

Jonas Vytautas Žukas (nuotr. Fotodiena.lt)

G. Nausėda pasakojo, kad šnekasi su labai daug žmonių, ir visus juos vertina a priori kaip gero norinčius Lietuvai.

„Apie ką dabar yra kalbama yra tik ledkalnio viršūnė. Mes kalbamės su labai daug žmonių įvairiose Lietuvos vietose ir susitinkame su jais. Tie susitikimai visur yra vieši, dėl ko aš nesuprantu, kodėl kartais tos atsiranda istorijos. Galima nesunkiai rasti mano feisbuko sienoje su kuo buvo susitikta, apie ką kalbėta. Mes esame visiškai skaidrūs ir jei kažkam kažkokių klausimų kyla, mes mielai paaiškinsime“, – tvirtino kandidatas.

Nė vienas dar negavo bilietuko

Nors, pasak G. Nausėdos, valstiečiai su konservatoriais dabar susimokė prieš jį, prieš pirminius rinkimus 28 konservatorių skyriai kėlė G. Nausėdos kandidatūrą. Tačiau pašnekovas teigė, kad pasirinko būti nepriklausomu kandidatu, nes sunkiai įsivaizduoja, kaip galėtų vystyti savo programoje akcentuojamą taikytojo įvaizdį, jei būtų vienos iš partijų kandidatas.

„Tenka labai daug ir intensyviai dirbti, telkti komandą, rinkti finansines lėšas, o atskiros partijos gali vienu pavedimu pervesti 100 tūkstančių eurų į kandidato sąskaitą ir išspręsti tokias problemas, kurias mes turime spręsti pusę metų. Aš nesiskundžiu. Toks mūsų rinkimų kelias ir mes jį nueisime garbingai iki galo“, – teigė G. Nausėda.

Nepaisant konkurentų pastangų „pakišti koją“, G. Nausėda tvirtina, kad laikysis pozicijos nenusileisti iki tokio lygio ir bandyti atsakyti tuo pačiu. Pašnekovas taip pat negalvoja, kas iš apklausose lyderiaujančių kandidatų būtų jam parankiausias konkurentas antrajame rinkimų ture.

REKLAMA

G. Nausėda, I. Šimonytė, S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

G. Nausėda, I. Šimonytė, S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

„Nė vienas iš mūsų trijų (S. Skvernelio, I. Šimonytės ir G. Nausėdos – red. past.) negalime būti garantuotas ir nė vienas iš mūsų trijų negavome to bilietuko į traukinį, kuris vadinasi antruoju rinkimų turu. Reikės dirbti iki pat pat pabaigos“, – tvirtino G. Nausėda.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12 d. Jei prireiks antrojo, jis kartu su Europos Parlamento rinkimais bus rengiamas gegužės 26 d.

aga
2019-04-23 11:38:29
Koks skirtumas, kas ka kalba, kas pries ka susimoke ir t.t., nu nebusi tamsta prezidentu, bus kitas, nebus kitas, bus dar kitas, juk jums'' nesvarbu ''nei garbe, nei pinigai, nei ta liaudis, bukit nors sau saziningi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
xxL 2019-04-25 12:51:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakykite ką norite, bet Nausėda teisus. Nausėda yra vienintelis kandidatas nesantis valdžiažmogiu (ne seimūnas, ne valdininkas, ne partijos funkcionierius). Nausėda yra vienintelis kandidatas savo gerovę sukūręs ne biudžeto grobstymu, ne kyšiais ir ne korupcinėmis partinėmis schemomis. Nausėda yra vienintelis kandidatas neturėjęs ir neturintis jokių sąsajų su partinėmis gaujomis. Nenuostabu, kad likę kandidatai valdžiažmogiai nesukūrę jokio verslo ir gyvenantys tik iš biudžeto, susivienijo prieš Nausėdą kaip prieš grėsmę valdžiažmogiams ir partinėms gaujoms.    ATSAKYTI
Alexs 2019-04-24 23:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur Nauseda buvo jei anksciau jei tuoks protingas galejo eiti i politika .ir kelti ta lietuva.O db laukia kaip sarka gal iskris varnai suris   ATSAKYTI
Vagnorke 2019-04-24 13:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galetu ir kavotis toks protinguolis ! Pamirso kad Lietuva ne skandinavu bankas !    ATSAKYTI
Josif 2019-04-23 19:58:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Buk ramus ir eik miegot su savo zmona grazuole kabutese.Nieks uz tave nebalsuos.Eik na.....i Prezidentas susiktas atsirado.   ATSAKYTI
Arun 2019-04-23 16:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jis prie debilo.   ATSAKYTI
Zita 2019-04-23 16:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Manau kad reikia balsuoti už ne partinį, nes partijos savo prezidentus gali tampyti kaip marionetes už virvučių   ATSAKYTI
Nu jo 2019-04-23 15:58:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sitaip verkslendamas ir pasirode, kad jis ne lyderis. Lyderiai nneverkslena, jie is kiekvienos sudinos situacijos isbrenda ir nusiveda zmones paskui save. O sito bankininkas nemoka. Gal vykdytojas ir superinis, bet ar mums tokio prezidento reikia?   ATSAKYTI
Prasideda paranoja?? 2019-04-23 14:26:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taigi normalu, kad vyksta rinkiminė kova. Iš kabineto nesimatė, kad politika nešvarus dalykas??   ATSAKYTI
Vite 2019-04-23 14:08:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesidomiu ir neskaitau jų pažadukų, kad tik pakliūti į daukantinę, o ten vėjas laukuose kaip ir buvo Adamkus, todėl jis ir remia Nausėdą. Visų šitų trijų pažadais gali tik susigundyti patiklus ir naivus jaunimas. Bet negi sulaukę brandaus amžiaus tiki jų plepalais??? Na tuomet tikėkit, bet po metų pamatysite rezultatus ir kas atsakys už jūsų kvailumą??? Jūsų vaikai ir anūkai...   ATSAKYTI
Taip 2019-04-23 13:30:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nausėda tu. bankomatas. netau būti prezidentu tu suktas tipas nelysk i. Šita suda ............   ATSAKYTI
Zenka 2019-04-23 13:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nauseda !!! Gana verkti ... kaskoks susireiksmines buratinas ..ne zodziais o darbais turi uzsitarnaut zmoniu balsa !!!!   ATSAKYTI
Lietuviai 2019-04-23 12:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O mes nebalsuosim uz toki neigalu prezidenta , priprato buti keliamas i virsu tai dabar pratrido, Lietuva tai ne bankas. Tokiu visa goveda buvo , nei adamkevicius nepades. Nauseda ne!   ATSAKYTI
[email protected] 2019-04-23 12:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Manau,kad ponas Nausėda yra pats tinkamiausias kandidatas tapti Lietuvos Valstybės Prezidentu.Tiesiog protingi lietuviai turėtų balsuoti,prieš balsuos buvusių komsorgų irportorgų vaikai ir vaikaičiai ir jų giminaičiai kurių seneliai pokario laikais po stalčius banditų ieškojo. Nebalsuos ir pašalpiniai jiem tinkamiausias kandidatas tai švarkelis ,nes gali padidinti pašalpas ,šiuometu taip daroma su pensijom. Tik gaila ,kad nevisi užsienio lietuviai galės dalyvvauti rinkimuose.Aš manau ,kad dori, protingi lietuviai tikrai pasirinks Nausėdą,nes Šimonytę suvalgys vykdomas seimo tyrimas,kuriam jau parašytas išankstinis cenarijus,bet tai ponui Nausėdai tik įgerą. Antram ture turėtumet susitikti su švarkeliu,nes Šimonytė bus suvalgyta po seimo sudarytos komisijost tyrimo kurios išvados bus paskelbtos prieš prezidento rinkimus. Už švarkelį balsuos komunistų partijos liekanos ir dalis pensininkų ir visi bambaliniai,kitaip tariant pašalpiniai. Manau ,kad švarkelis surinks nedaugiau 30procentų. Tiesiog kaip sibiro tremtinio ir Lietuvos savanoriaus anūkas raginčiau visus dorus sąžiningus lietuvius balsuoti už p. Nausėdą. Kiekvieną kartą lankydamas savo tevelių kapus Kudirkos Naumiesčio kapinėse aplankau ir mūsų himno autoriaus kapą ,kur parašya vardan tos Lietuvos vienybė težydi. Tai yra nuostabūs žodžiai,kurias turime vadovautis ringdami Lietuvos Valstybės Prezidentą.   ATSAKYTI
As 2019-04-23 12:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Dydysis analizatorius. Jei jau tik taip save parodyt gali, tai jau jegos isseko. Kam mums toks nepajegus prezidentas
   ATSAKYTI
Lina 2019-04-23 13:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
geras straipsnis, nes ne visi pajegus suprasti, kas dabar vyksta Lietuvoje. Tokiu protingu kaip Nauseda reikia Lietuvai, o ne policininko kuris skaito is lapelio, net uzsienio kalbos ismokti nesugeba, geda Ka gali policininkas, pilnai priklausantis agronomo partijai, kuri ji tampys uz virvuciu? Tik uz nepriklausoma kandidata Nauseda  
Ema 2019-04-23 12:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Tiesą sako, visiems žinoma, kad partijos yra savotiški klanai, kuriems svarbu patraukti iš kelio jiems nepatogius asmenis. Priemonės bet kokios, kad tik tikslas būtų pasiektas. Aš ir mano aplinkos žmonės balsuosim tik už G. Nausėdą! Jei sugeba atsilaikyti prieš LVŽS ir TSLKD nešvarius žaidimus, sugebės būti ir puikiu prezidentu Lietuvai.    ATSAKYTI
Justas 2019-04-23 12:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
uz Nauseda, nepriklausoma kandidata! Pries policininka, nes bus tampomas valstieciu marionete, nes tures atidirbineti....Ir isvis, koks policininko issilavinimas, ir kur Nausedos? Kandidatas vertas atstovauti Lietuva   ATSAKYTI
Osvaldis 2019-04-23 12:00:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Už Nausėdą, už Lietuvą be policinės diktatūros, už Lietuvą be Agrokoncerno.   ATSAKYTI
Kalvarija 2019-04-23 11:59:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Mes irgi balsuosime už Nausėdą. Negi policajų rinksi?   ATSAKYTI
Marijampolė 2019-04-23 11:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Gerb. Gitanai Nausėda, aš, mani šeima, mano kaimynai balsuos ir rinks Jus. Nesistebėkite, purvo išpils dar daugiau. Mes esame tvirtai apsisprendę, mes nenorime policinės valstybės su lizinginiu asmeniu, kuris yra Karbauskio marionetė. Kiekviena proga būdami rajono kaimuose , niekieno neprašomi, diskutuojame su žmonėmis ir raginame balsuoti už Jus.    ATSAKYTI
Iona 2019-04-23 11:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kuo daugiau lenda i akis,tuo mazesnis noras balsuoti uz toki zmogu   ATSAKYTI

Top Video

Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
„X faktoriaus“ dalyvės istorija: juodžiausios mintys ir netikėtai užklupusi sėkmė
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Valdantieji toliau stumia naujuosius automobilių ir nekilnojamojo turto mokesčius. Opozicijai nepavyko stabdyti naujų mokesčių pasiūlymų ir valdantieji viliasi gauti ...
(nuotr. asm. archyvo)
Kiekvieną trečiadienį Valstybinė kalbos inspekcija teikia taisytinus pavyzdžius iš interneto svetainių. Kalbėdami apie drabužius, apavą, aksesuarus vartokime ne veiksmažodį ...
Albinas Žilinskas (nuotr. stop kadras)
Po gaisro Alytuje gauti vandens tyrimų rezultatai sukėlė siaubą. Pasirodo, aptikti cheminiai junginiai ne tik šimtus kartų viršija normas, bet kai kurie jų gali sukelti ...
Kelias Vilnius - Kaunas (nuotr. Fotodiena.lt)
Iki 2021 m. pavasario visa magistralė Vilnius–Kaunas atitiks automagistralėms keliamus reikalavimus. Eismo sąlygas pagerins skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos ...
Krūties vėžys  (nuotr. 123rf.com)
Lapkričio mėnesį aukšto mokslinio lygio Nature grupės leidyklos žurnale „NPJ Breast Cancer“ buvo publikuotas tarptautinės tyrėjų grupės straipsnis apie naujai atrastą paveldimo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų