A. Juozaitis pristatė savo programą (nuotr. Fotodiena.lt)

A. Juozaitis pristatė savo programą (nuotr. Fotodiena.lt)

Filosofas Arvydas Juozaitis yra vienintelis kandidatas į prezidentus, nepateikęs jokių duomenų apie savo interesus, išskyrus žmonos, prieš rinkimus atsisakiusios Rusijos pilietybės, vardą ir pavardę.

Pats A. Juozaitis priklauso kelioms organizacijoms, dėsto Klaipėdos universitete, o kalbėdamas su BNS galiausiai pripažino, kad jo šiuo metu nedirbanti žmona anksčiau dirbo tuometinio Rusijos Karaliaučiaus srities gubernatoriaus globojamo fondo vykdomąja direktore.

Kandidatas aiškino nematęs poreikio savo interesų deklaracijoje nurodyti savo darbinių ryšių su Klaipėdos universitetu, taip pat faktų, kad priklauso Lietuvos tautinio olimpinio komiteto asamblėjai, Rašytojų sąjungai, nes tai – akademinės ar visuomeninės pareigos.

„Kadangi čia yra kūryba, ten yra visuomeninės organizacijos, tai čia finansinių jokių dalykų neįžvelgsi. (...) Tai nereikėjo, nebuvo šito reikalavimo“, – teigė A. Juozaitis.

REKLAMA

Iš viešų šaltinių matyti, kad A. Juozaičio antroji žmona Oksana Juozaitienė (anksčiau Šurinova) yra vadovavusi Rusijos Karaliaučiaus srities labdaros fondui „Bereg nadeždy“ („Vilties krantas“).

Buvusio diplomato A. Juozaičio žmona pernai nusprendė atsisakyti turėtos Rusijos pilietybės ir prašyti Lietuvos.

Anot filosofo, prašymą atsisakyti Rusijos pilietybės žmona pateikė tą pačią dieną, kai jis paskelbė dalyvausiąs prezidento rinkimuose.

Fondą „Bereg nadeždy“ 2010 metais su keliomis partnerėmis įsteigė tuometinio Karaliaučiaus srities gubernatoriaus Nikolajaus Cukanovo žmona Svetlana Cukanova. Fondas skelbiasi padedantis apmokėti sergančių vaikų gydymą.

Rusijos registrų duomenimis, A. Juozaičio žmona fondo vykdomąja direktore buvo nuo 2010 metų, o 2013 metais šias pareigas perėmė iki šiol fondui vadovaujanti Jelena Razdyviliuk. Pastaroji, kaip rodo vieši duomenys, yra stambiu pinigų plovimu Rusijoje įtariamo buvusio FSB karininko Sergejaus Razdyviliuko žmona.

Su žmona pasikalbėti neleis

Klausiamas apie žmonos buvusias darbovietes A. Juozaitis iš pradžių BNS patikino, kad apie tai yra pakankamai išsamiai papasakota jo keliuose interviu.

„Šito aš neturėčiau jau sakyt, man užtenka pasakyt, kad ji jau ketverius metus nedirba. Nes čia jau būtų žurnalistinis tyrimas, (...) aš esu jau davęs interviu ir „Žmonėms“, ir „Stiliui“, ir jau viskas papasakota“, – sakė kandidatas, paklaustas, ką dar anksčiau yra dirbusi jo žmona.

REKLAMA

Vėliau kandidatas užsiminė, kad antroji žmona Oksana yra dirbusi vaikų dailės mokytoja Karaliaučiaus menų mokykloje.

Paklaustas, ar žmona yra dirbusi kitą darbą be šio, A. Juozaitis tai paneigė: „Nu kad ne“.

Tačiau klausiamas, ar yra girdėjęs apie fondą „Bereg nadeždy“, A. Juozaitis jau prisiminė ir savo sutuoktinės darbą jame.

„Tai yra kažkoks visuomeninis fondas, kuris gelbėja vaikus. Tai yra labai svarbus darbas. (...) Žmona ten dirbo papildomai būdama vaikų muzikos, meno mokyklos mokytoja“, – kalbėjo kandidatas.

Jis tiksliai negalėjo nurodyti, kokios buvo žmonos pareigos ir kada tiksliai nutrūko jos darbiniai ryšiai su fondu: „Ne, ji nebuvo vadovė, ji kažką ten turėjo vykdyti ir tiek. (...) Čia buvo papildomas darbas, susijęs su tuo, kad pragyvent reikėjo.“

Paklaustas, ar galėtų padėti susisiekti su sutuoktine, kad ji pati atsakytų į klausimus, kandidatas atsakė: „Ne, šito aš neleisiu, matot, dabar nėra reikalo visiškai“.

Jis taip pat patvirtino žinantis, kad fondas „Bereg Nadeždy“ susijęs su buvusiu gubernatoriumi, kuris Karaliaučiaus sričiai vadovavo 2010 – 2016 metais.

„Aš žinau, kad fondas apskritai globojamas gubernatoriaus, tai čia visada su rusais tokie fondai globojami, išeina vienas, ateina kitas“, – paaiškino A. Juozaitis.

REKLAMA

Tarp dešimties turtingiausių Rusijos valdininkų žiniasklaidos įvardijamas N. Cukanovas šiuo metu dirba prezidento Vladimiro Putino atstovu Uralo srityje.

A. Juozaitis praėjusią savaitę yra BNS sakęs, kad šiuo metu žmona niekur nedirba, nes augina mažametį vaiką. Jis taip pat aiškino savo turto deklaracijoje nurodęs, jog neturi jokio turto, nes visą turtą anksčiau yra perdavęs savo žmonai iš pirmosios santuokos.

A. Juozaitis 2004 – 2009 metais dirbo Lietuvos generalinio konsulato Karaliaučiaus srityje kultūros atašė.

Didžiausi sandoriai – Nausėdos ir Mazuronio

Kitas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda savo interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad iki šiol dėsto Vilniaus universiteto verslo mokykloje.

Jis deklaravo keturis savo ir vieną žmonos Dianos sandorį, didžiausias – 2002 metais paimta beveik 392 tūkst. eurų paskola iš SEB banko.

Šis sandoris yra didžiausias tarp visų devynių kandidatų.

„G. Nausėdos paskolos terminas yra iki 2025 metų birželio. Mėnesinė įmoka sudaro apie 1,5 tūkst. eurų“, – BNS sakė kandidato atstovas spaudai Aistis Zabarauskas.

Užpernai G. Nausėda už beveik 10 tūkst. eurų nusipirko automobilį, pernai panašios vertės transporto priemonę nusipirko jo žmona. Ekonomistas taip pat deklaravo 2018 metais pradėtą individualią veiklą.

REKLAMA

„Individuali veikla buvo skirta teikti jo kaip autoriaus ir ekonomisto paslaugoms. Pajamos iš šios veiklos bus paskaičiuotos ir pateiktos Valstybinei mokesčių inspekcijai iki gegužės 2 dienos“, – kalbėjo A. Zabarauskas.

G. Nausėdos sesuo dirba Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, žmonos sesuo yra Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė, deklaracijoje nurodo kandidatas.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis deklaravo savo sūnų verslus. Mažajai bendrijai „Projektų koordinavimo centras“ vadovauja jo sūnus Andrius, o šios įmonės savininkas yra kitas sūnus Rokas.

Jis taip pat vadovauja bendrovei „Architektų gildija“ ir yra jos savininkas.

V. Mazuronis yra deklaravęs aštuonis savo ir žmonos Danutės sandorius. Didžiausias – 2017 metais jo suteikta 296 tūkst. eurų paskola „Projektų koordinavimo centrui“.

Politikas yra suteikęs sūnų įmonei ir dvi mažesnes paskolas. Jis teigė turintis tiek pinigų iš Europos Parlamento nario atlyginimo.

„Kadangi jų veiklai buvo reikalingi finansai, tai mes sudarėme sutartį su procentais, viskas kaip priklauso“, – BNS sakė kandidatas.

V. Mazuronis 2016 metais už 180 tūkst. eurų nusipirko butą Vilniuje, kitais metais tą patį butą pardavė 30 tūkst. eurų pigiau.

REKLAMA

Kandidatas į prezidentus patvirtino pardavęs šį butą sūnui Andriui.

„Aš nupirkau tą butą, kadangi turėjau pinigų, ir pardaviau jam tą butą po to, kai jis pardavė savo namą už Vilniaus“, – teigė V. Mazuronis.

Puidokas nedeklaravo jokių sandorių

Seimo narys Mindaugas Puidokas yra deklaravęs, jog yra dirbęs tarptautiniu ekspertu Europos Komisijos mokslinių tyrimų vykdomojoje agentūroje, komercijos direktoriumi bendrovėje „Natura Munda“, docentu Kauno technologijos universitete.

Apie savo žmoną Indrę parlamentaras nurodo, kad ji dirba natūralios medicinos bendrovėje „Natura Munda“. Šiuo metu sutuoktinė, anot M. Puidoko, yra motinystės atostogose.

Parlamentaras nuo 2014 iki 2016 metų buvo viešosios įstaigos „Siriaus centras“ dalininkas. Jis nėra deklaravęs jokių sandorių.

„Dabar tokių nebuvo, nuo Seimo rinkimų nieko didelio nesame pirkę, nei mašinos, nei žemės, nei būsto“, – BNS sakė M. Puidokas.

Jis teigė, kad naujausias didesnis jo pirkinys buvo 2014 metais, kai šeima įsigijo automobilį už maždaug 10 tūkst. eurų

Kitas į prezidentus kandidatuojantis Seimo narys Naglis Puteikis yra nurodęs, kad jo sutuoktinė Nina Puteikienė dirba Lietuvos jūrų muziejuje.

Kandidatas deklaravo 2018 metų pabaigoje pardavęs automobilį už 3,8 tūkst. eurų. Jis taip pat paskelbė paskolinęs beveik 4,3 tūkst. eurų Ričardui Savickui, bet niekaip iki šiol neatgaunantis pinigų dėl jam nežinomų priežasčių.

REKLAMA

N. Puteikis nurodė šiuo metu išperkamąja nuoma perkantis du automobilius, esantis šešių pelno nesiekiančių organizacijų narys.

Ministras pirmininkas, buvęs policininkas Saulius Skvernelis yra deklaravęs, kad yra buvęs Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus dalininku, taip pat nurodė anksčiau investavęs į valstybės valdomų įmonių „Lietuvos energija“, „Litgrid“ akcijas. Jo žmona Silvija dirba „Swedbank“ ir turi akcijų šiame banke.

„Valstiečių“ kandidatas S. Skvernelis yra deklaravęs aštuonis savo šeimos sandorius. Didžiausias jų – 2005 metais paimta beveik 145 tūkst. eurų būsto paskola iš „Swedbank“.

Penki sandoriai yra susiję su automobilių pirkimais ar pardavimais, o 2011 metais S. Skvernelio žmona į „Swedbank“ įnešė beveik 19 tūkst. eurų indėlį.

Tuo metu Seimo narė, konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė deklaravo dirbusi Lietuvos banke, Vilniaus universitete, šiuo metu yra sodininkų bendrijos „Švietimas“ narė.

Jos devyni sandoriai yra susiję su namo statybomis. Didžiausias – daugiau nei 84 tūkst. eurų – sandoris sudarytas 2017 metais su bendrove „Bakūžė LT“. Pernai kandidatė paėmė 45 tūkst. eurų būsto paskolą iš SEB banko.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis deklaravo su žmona Violeta kartu sudaręs šešis sandorius. Didžiausias sandoris už 34,6 tūkst. eurų sudarytas pernai, kai Europos Parlamento narys nusipirko automobilį.

REKLAMA

2014 metais V. Tomaševskio žmona sudarė tris nuo 26 iki 30 tūkst. eurų siekiančius sandorius su bendrove „Kramas statyba“ dėl statybos paslaugų pirkimo.

Socialdemokratų kandidatas, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis iš sandorių yra deklaravęs tik daugiau nei 220 tūkst. eurų paskolą, prieš devynerius metus paimtą iš bankrutavusio banko „Snoras“.

Jis deklaracijoje taip pat yra nurodęs, kad jo sūnus Šarūnas užsiima individualia veikla, kitas sūnus dirba Lietuvos žmogaus teisių centro projektų vadovu ir festivalio „Nepatogus kinas“ direktoriumi, o dukra Rūta yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto jaunesnioji asistentė.

 

nesamone
2019-04-17 17:38:48
kas cia per rasistiniai komentarai? koks kieno reikalas , kas kokia tautybe turi? Ar nuo tautybes IQ skiriasi?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gairės:  rinkimai, juozaitis, puidokas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Žmona 2019-04-23 10:51:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokią pilietybę turi? Vis dar Rusijos?    ATSAKYTI
Monika 2019-04-20 16:49:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei ji Kaliningrade gyveno, tai kur ji turėjo dirbti Vilniaus vaikų meno mokykloje ir Vilniaus Sorošo fonde kartu su Šakaliene ir visomis kitomis -ienėmis. O Juozaitis dirbo ne savu noru Kalingrade kultūros ataše, taip per dailės parodas jie ir susipažino. Ir kokia čia tragedija, kuria pastoviai eskaluojate???.. Yra svarbesnių problemų ir tragedijų šeimose.   ATSAKYTI
patikėjom 2019-04-20 08:03:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visi šventi tik ne juozaitis kurį daugiausia žmonės palaiko kuris daugiausia balsų turi tai ant to daugiausia ir š reikia    ATSAKYTI
doicas 2019-04-19 23:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nera nemalonesnio padaro kaip tas juozaitis, susigalvojo...i prezidentus, stai ka reiskia pakrikusios smegenys!   ATSAKYTI
niliute 2019-04-19 23:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
su pirma liade pasisneketi neleis, jeigu norite, snekekites su pirma zmona, gal ka idomaus apie istoroines klaidas pasakys...   ATSAKYTI
Kestas 2019-04-19 22:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As ne neisivazzduoju .Zuoka   ATSAKYTI
Y 2019-04-19 08:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jis man "mire" seniai. Dar kai pries AMB atsiklaupe.   ATSAKYTI
ivaasd 2019-04-19 01:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektrību, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku ikvienam izlasīt šo rakstu - http://bit.do/energyeco Esmu to izmantojis kopš decembra, un rēķins ir kļuvis mazāk!s   ATSAKYTI
Taip 2019-04-18 15:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tu rupūžė brangiause ne vieno tinkamo balsavimo nebus brudu saiką !!!!!!!   ATSAKYTI
Balsuosiu už Arvydą Juozaitį 2019-04-17 21:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
„Tai yra kažkoks visuomeninis fondas, kuris gelbėja vaikus. Tai yra labai svarbus darbas. (...) Žmona ten dirbo papildomai būdama vaikų muzikos, meno mokyklos mokytoja“, – kalbėjo kandidatas./A.Juozaitis/ Oksana J. tame fonde, kurio veikla padėti apmokėti sergančių vaikų gydymą, dirbo tik 3 metus, nuo 2010-2013m. O kaip "rėkia" visos straipsnių antraštės - fondas buvo globojamas tuo metu buvusio gubernatoriaus - tai visiškas formalumas. Tuo metu buvo jis, po jo kitas...Tai nei bičiulis nei draugas   Išpūstas visiškai juokingas burbulas :)   ATSAKYTI
ha ha 2019-04-17 17:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuva paranojiku krastas    ATSAKYTI
nesamone 2019-04-17 17:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
kas cia per rasistiniai komentarai? koks kieno reikalas , kas kokia tautybe turi? Ar nuo tautybes IQ skiriasi?   ATSAKYTI
Justas 2019-04-17 14:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neidomus jus abu Juozaiciai   ATSAKYTI
Juozaičio 2019-04-17 12:16:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
žmona tebėra Rusijos pilietė.    ATSAKYTI
Vita 2019-04-17 13:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Perskaityk dar kartą žioply...  
Arūnas 2019-04-17 12:13:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
ŠYMON ytė žydė!!! Bet niekas apie tai nė žodžio. Gal gėda?!   ATSAKYTI
egle 2019-04-17 13:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ar is medzio iskritaiO Juozaiciui derejo valdyt senatvej savo aistras  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Vilniuje katino netekęs vyras gedi: papasakojo, kaip mylėjo visi kaimynai
DABAR RODOMA
Vilniuje katino netekęs vyras gedi: papasakojo, kaip mylėjo visi kaimynai
DABAR RODOMA
Suvalkijoje išseko šuliniai, žmonės nebeturi vandens
DABAR RODOMA
Dar vienas smūgis „Huawei“ – bendradarbiavimą nutraukė ir „Panasonic“
DABAR RODOMA
Lazdijų rajono vandenyje rasta arseno
DABAR RODOMA
Vitulskienė atskleidė, koks Merūno poelgis ją rimtai įsiutino
DABAR RODOMA
Pernavas pasakė, kokius nusikaltimus darė sulaikyta 22 asmenų grupuotė
DABAR RODOMA
Ekonomika auga, tačiau skurstančiųjų Lietuvoje nemažėja
DABAR RODOMA
Po avarijos kelyje Kaunas–Klaipėda vilkiko vairuotojas pateikė savo versiją
DABAR RODOMA
Rinkėjas priblokštas – komisija jį iškeikė
DABAR RODOMA
Pasirodė skandalingasis Rolando Skaisgirio vaizdo įrašas: panašumai su asmeniniu gyvenimu
REKLAMA
Palangos kurortas (nuotr. stop kadras)
Šeštadienį ir sekmadienį Palangoje vyks tradicinis Gintarinis savaitgalis, per kurį bus išbarstyta 40 kg gintaro ir vyks jo rinkimo čempionatas. Šeštadienį nuo vidurdienio prie ...
Šalies paplūdimius užplūdo pirmieji saulės mėgėjai (nuotr. stop kadras)
Atėjus vasariškiems karščiams lietuviai pradeda deginimosi sezoną. Gydytojai primena, kad tai gali būti labai pavojinga. Mat išsiilgę saulės ir per ilgai užsibuvę atokaitoje ...
I. Šimonytė ir G. Nausėda (tv3.lt fotomontažas)
Paskutiniuose debatuose kandidatai pasirinko skirtingas strategijas (ne)sigirti nuveiktais darbais, pasakojo apie santyki su Dievu ir pasakė, ką atsakytų į Lietuvą oficialaus ...
Europos Parlamentas (nuotr. SCANPIX)
Jei tautiečiai jau išmoko, kad Briuselyje Lietuvai atstovauja 11 europarlamentarų, tai išvardintų kandidatų ratas gana siauras. Žmonės dažniausiai apsiriboja jau buvusiais ...
Grybauskaitė Turniškes iškeis į naujus namus: pasižvalgykite (nuotr. stop kadras)
Tirpsta paskutinės Dalios Grybauskaitės dienos prezidento poste. Baigusi kadenciją šalies vadovė neketina likti Turniškėse ir sako, kad kelsis į nuosavą būstą. Tačiau jos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų