naujienų portalas tv3.lt
2019.04.09 13:10

Premjero Sauliaus Skvernelio nuomone, jis darbais, o ne tuščiomis idėjomis įrodė, kad yra vertas tapti Lietuvos prezidentu. Kandidatas negailėjo kritikos vienam pagrindinių savo konkurentų ir patvirtino plačiai nuskambėjusį savo teiginį apie latvius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas į prezidentus S. Skvernelis savo rinkimų programos nuostatas ir aktualijas aptarė portalo tv3.lt ir TV3 studijoje.

Ekonomikos vaisius jaučia visi

S. Skvernelis šiuo metu vis dar eina ir premjero pareigas, ir dalyvauja rinkimų kampanijoje, tačiau teigia, kad rinkimai netrukdo darbo vyriausybėje, nes kampaniją vykdo savo laisvu laiku.

„Netrukdo. Dirbu pilnai ir atsakingai vykdau savo pareigas. Vyriausybės veikloje nejaučiame jokių sąsajų su rinkimais“, – tvirtino S. Skvernelis.

Premjeras nenorėjo įvardinti, ką laikytų pagrindiniais savo konkurentais, ar kurie politikai jam būtų parankesni kovoje antrajame ture.

REKLAMA

Saulius Skvernelis  (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

„Aš asmeniškai vertinu visus devynis kandidatus kaip lygiaverčius varžovus. Nė vieno neišaukštinu, nė vieno nenuvertinu“, – teigė pašnekovas.

S. Skvernelis mano, kad tarp reitingų lyderių – Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės – didelio skirtumo nėra. Pasak premjero, šie du kandidatai atstovauja dešinįjį elektoratą ir stambųjį verslą. Nors šie kandidatai, S. Skvernelio nuomone, vienodi, daugiau kritikos jis skyrė šiuo metu apklausose pirmąją vietą užimančiam G. Nausėdai.

„[G. Nausėda] nelabai geba atsakyti į klausimus, daug vandens pilstymo“, – konkurentą apibūdino premjeras.

Pasak jo, G. Nausėda turi daug idėjų, tačiau nežino konkrečių priemonių, kaip tas idėjas įgyvendinti. S. Skvernelio nuomone, ekonomistas per daug stengiasi visiems įtikti, taip dažnai prieštaraudamas pats sau.

Jei G. Nausėda siūlo tik idėjas, tai S. Skvernelis, jo paties nuomone, siūlo konkrečius darbus, ką, pasak premjero, įrodo vykdoma vyriausybės programa: atskirties mažinimas, atlyginimų, pensijų kėlimas.

„Ekonomikos vaisiais pasidaliname su kiekvienu valstybės gyventoju. Ar senolis, ar studentas, ar vaikas – visi pajaučia ekonomikos augimą“, – tvirtino S. Skvernelis.

REKLAMA

Kandidatas pažymėjo, kad tapęs prezidentu būtų aktyvus vidaus politikoje: bendradarbiaus su valdančiąja dauguma, inicijuos įstatymų projektus, tačiau nesieks būti „antruoju premjeru“.

„Bandyti konkuruoti su vyriausybe, pažeidžiant Konstitucijoje numatytus įgaliojimus... Man nekiltų tokia pagunda ar noras“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Vertindamas teisėsaugos situaciją šalyje, premjeras pažymėjo, kad iškilęs teisėjų korupcijos skandalas parodė, kad reikia kalbėti apie teisėjų skyrimo principus, jų veiklos vertinimą, tam tikrų nepotizmo apraiškų šalinimą. S. Skvernelis mano, kad padėtį pagerinti galėtų teisėjų specializacijos ir tarėjų instituto sukūrimas. Iš prokuratūros darbo S. Skvernelis norėtų didesnio dėmesio viešojo intereso gynime, o STT ir VSD, premjero teigimu, yra teisingame kelyje.

Per griežtai nubaudė

S. Skvernelis pakomentavo ir žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad prieš kelis dešimtmečius yra gavęs tarnybinę nuobaudą. Pasak kandidato, nerastume nė vieno policijos pareigūno, kuris nebūtų gavęs pastabos. S. Skvernelis tvirtino, kad jo pastaba nesusijusi su kyšio ėmimo.

Pasak S. Skvernelio jo nusižengimai buvo formalūs ir nešiurkštūs. Vienas – už nepadėtą antspaudą ant blanko. Kita už tai, kad per griežtai nubaudė kelių eismo taisykles pažeidusį asmenį.

REKLAMA

S. Skvernelis teigė, kad paviešins duomenis apie šias nuobaudas, nes neturi ko slėpti.

„Aš vieną [pastabą] gavau ir turėjau daugiau nei 30 apdovanojimų ir paskatinimų“, – gyrėsi S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis  (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Svarbiausia partnerystė su JAV, latviai – konkurentai

Kalbėdamas apie užsienio politiką, S. Skvernelis teigė, kad jam tapus prezidentu šioje srityje būtų svarbiausi Lietuvos interesai.

„Principinis pokytis – vykdyčiau ne personalinę, o nacionalinę užsienio politiką“, – teigė S. Skvernelis.

Tapęs prezidentu dabartinis vyriausybės vadovas gilintų transatlantinius santykius, ypač stengtųsi dėl ryšių su, jo nuomone, svarbiausia Lietuvos partnere JAV.

„Būtina ne tik žodžiais, bet ir darbais parodyti, kad esame strateginiai partneriai“, – įsitikinęs premjeras.

Kalbėdamas apie Europos Sąjungą, S. Skvernelis pažymėjo, kad jis pasisako už savarankiškų valstybių sąjungą ir nėra gilesnės integracijos šalininkas. Pasak jo, ateityje bus būtina burti stiprią koaliciją su kitomis šalimis dėl būsimos finansinės perspektyvos ir stengtis sumažinti didžiulį atotrūkį tarp senųjų Europos Sąjungos narių ir naujųjų.

S. Skvernelis teigė, kad Lietuvai svarbi strateginė partnerystė su Japonija tiek ekonomikos, tiek inovacijų srityse, o į santykius su Kinija reikėtų žiūrėti pragmatiškai. Premjeras teigė, kad jam tapus prezidentu būtų geriau vystoma Rytų partnerystė programa ir dedama daugiau pastangų padėti jos šalims – Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui.

REKLAMA

Saulius Skvernelis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

„Nereikia santykių, kad tik jie būtų“, – taip apie bendravimą su Rusija kalbėjo S. Skvernelis.

Jis tvirtino, kad tapęs valstybės vadovu su šia kaimyne vystytų tik pragmatiškus santykius, nes jų gerinti kol kas nėra prasmės – Rusija toliau vykdo agresyvią politiką kaimynių atžvilgiu, šalyje pažeidžiamos žmogaus teisės.

D. Grybauskaitė ne kartą kritikavo S. Skvernelio veiksmus užsienio politikoje. Prezidentei užkliuvo premjero vizitas Izraelyje, o tai, kad S. Skvernelis Latviją įvardijo kai Lietuvos konkurentę, šalies vadovė pavadino tarptautine gėda. Pasak S. Skvernelio, vizitas į Izraelį nebuvo klaida, nes jis buvo suplanuotas, o Palestinos neaplankė, nes vizito tikslai buvo kiti.

„Jei reikės, bus vizitas į Palestiną“, – tvirtino S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis ir Vladimiras laučius (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Saulius Skvernelis ir Vladimiras laučius (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Komentuodamas santykius su Latvija, S. Skvernelis pažymėjo, kad Latvija yra artimiausia mūsų kaimynė, su kuria mus sieja bendra istorija ir stiprus dvasinis ryšys. Tačiau, pasak premjero, ekonomikoje Lietuva ir Latvija yra konkurentės. Visgi, S. Skvernelio teigimu, tai nepakenks šalių santykiams – premjeras bendravo su Latvijos ministru pirmininku ir jokių priekaištų nesulaukė.

Portalas tv3.lt primena, kad prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 12 d.

jojokas
2019-04-09 16:15:52
drąsus pasidarė - ne tik Grybauskaitę gelia
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

xxL 2019-04-13 21:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdziazmogis policininkas visiskai apgailetinas!    ATSAKYTI
Ot 2019-04-13 11:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Toj žodžių svaidymosi byloj praloš plinkantis .Kaimo motėrėlės žino dar nuo sovietų, kad process olysenije ėto prievraščenije golovy v žopų snačala po formie,potom...   ATSAKYTI
tikrai? 2019-04-13 08:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Skvernelis gali tik pats sau isispirti i galva arba savo miniatiurine sasyska...   ATSAKYTI
nesamone 2019-04-12 10:53:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nerealiai skvernelis nusisneka apie Astravo elektrine, net pirmos klases mokinys supranta, kad saukstai po pietu. Kaip imanoma pakeisti pastatyta branduoline elektrine i biokuro ? Nugriauti?! Na sneka visiskas nesamones. Geriau mokytusi anglu kalbos, nes geda pries pasauli, dabar net 60 -ciai ismoksta   ATSAKYTI
SS 2019-04-11 23:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
TIK UŽ SKVERNELĮ   ATSAKYTI
Kristina 2019-04-11 13:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
As tik uz nauseda kitu verto as nematau   ATSAKYTI
Eilinis lietuvis 2019-04-13 06:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nesuprantu žmonių. Ko mes norim, ar žiūrėti į pasipūtusį, turtus iš "eilinių" susikrovusį "gražuolį", ar žmogų, kuris savo darbais parodė, kad gyvenimas Lietuvoje keičiasi, kad ne tik turtingieji gali gyventi geriau. Tik už S.Skvernelį!  
Adolfas 2019-04-11 08:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tai kad kvailiai atrodo Nauseda ir jo zmona.Rodosi taip isivaizdina kad tarytum jie prezidentai jau.Pralosit sakau jums TiESA!!!   ATSAKYTI
Arturas 2019-04-11 07:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tai faktas kad Nauseda pralos rinkimuose finale Skverneliui..As jau rasiau kad i finala abu iseis bet pastarasis laimes.O mums gana simboliniu prezidentu kaip Adamkus ir Grybauskaite.Skvernelis darbais irode.Visi tai mato!   ATSAKYTI
Haroldas 2019-04-11 10:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kokiais darbais? Nebent nepilno proto zmogelio sypsenele? Ziuriu nemastanciu apaciu apstu ant Lietuveles.   
zmogus 2019-04-10 20:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
GERAI NUŠLIFAVES GELUONI TURI , šis ale prezidentas, ka jis sugeba tik tyciotis is visu, vaidinti ,,protinga,, menta, aš net telika perjungiu kai rodo si subjekta. Gaila man jo žmonos, vargsele privalo tylet ir kentet jo išsišokimus, BAISUS SAVE ISIMYLEJAS netikelis.   ATSAKYTI
:DDDD 2019-04-11 23:01:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
dalbajobas? dalbajobas!!!!!!  
:DDDDD 2019-04-11 23:02:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
da/lbajobas? da/bajobas !!!!  
Petras 2019-04-10 09:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokie straipsniai greičiausiai tarnauja užsakomai politinei reklamai. Kodėl nėr ginčų ar debatų tarp Puteikio ir Puidoko?   ATSAKYTI
jojokas 2019-04-09 16:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
drąsus pasidarė - ne tik Grybauskaitę gelia   ATSAKYTI
donis 2019-04-09 16:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
niekas is ju nera geriausias,tegu jie visi suplipa i samaliota pasiima dar koncervatorius visus ir nukrenta katyneje ,,tegul pasilaidoja jei patys nes politiniai lavonai yra jie   ATSAKYTI
Tai 2019-04-09 15:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-28
Tai dar karta patvirtina kad Skvernelis GERIAUSIAS!   ATSAKYTI
Žvelk giliau 2019-04-09 15:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Įgelia tik gyvatės, bereikšmiai uodai, skorpionai ir šūdmusiai lizinginiai... Kuriai iš šių kategorijų priklauso kažkoks skvernelis?   ATSAKYTI
Jo 2019-04-09 14:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tejybe iš trijų labiause siūlomų kam Sauliau to reikėtų. būk primjeru ir. bus. gerai !ķ   ATSAKYTI
tikrai 2019-04-09 14:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
... zurnalistai kvaili, kad kiekvienabukagalvio pirstelejima aprasineja.    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila
Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi moteris prašydama pagalbos. Pasak Aušros (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas) jai ir jos 6 mėnesių kūdikiui tenka jau beveik ...
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Katalikiškas pasaulis ruošiasi Velykoms. Lietuviai apgulė prekybos centrus ir kitas prekyvietes. TV3 žurnalistai nusprendė pažiūrėti, ar daug tautiečių pavasario šventei ...
Sumušė kūdikį (nuotr. stop kadras)
21-erių motina ir 18-metis tėvas įtariami sužaloję keturių mėnesių dukrą. Iš Šeduvos į ligoninę Šiauliuose atvežto kūdikio veido bei kojos medikai aptiko mėlynes ir ...
Kūdikis ligoninėje (nuotr. 123rf.com)
Medikams pristatyta antra girta gimdyvė. Jai šiandien Kauno klinikose į pasaulį atėjo berniukas. Kol medikai stebi kūdikio būklę, valdžios institucijos diskutuoja, kaip mažinti ...
Sabonis agituoja balsuoti referendume: „Aš už tai, kad mūsų vaikai ir anūkai turėtų lietuvišką pasą“
Gegužę vyksiantis referendumas dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo sulaukia vis daugiau žinomų Lietuvos žmonių dėmesio. Legendinis Lietuvos krepšininkas, o dabar LFF prezidento ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų