Ingrida Šimonytė Seimo tyrimą dėl krizės prilygino archeologiniams kasinėjimams ir mano, kad reikėtų susirūpinti dėl prieš valstybines šventes Lietuvoje koncertuojančių Rusijos muzikos žvaigždžių.

Portalo tv3.lt studijoje viešėjusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė į prezidentus I. Šimonytė kalbėjo apie aktualijas ir savo programines nuostatas.

Tiki Lietuvos Banku ir Seimo garbe

Antradienį premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad planuoja kreiptis į prokuratūrą po to, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas paskelbė, kad Lietuvos Bankas esą slėpė informaciją apie finansų krizę ir jos padarytą žalą.

Ingrida Šimonytė teigė, kad ji nesiima vertinti šios informacijos turinio ir tiki, kad Lietuvos Bankas specialiajai parlamento komisijai pateikė visą reikalingą informaciją ir nieko neslėpė.

„Premjero teisė kreiptis į prokuratūrą, jeigu jam tai atrodo reikalinga. Aš tai vertinu kaip tam tikrą politinio proceso sudėtinę dalį, kadangi ir ponas Jakeliūnas dalyvauja Europos Parlamento rinkimuose. Tikriausiai reikalingas didesnis matomumas ir kažkokia tema. O priešų temos labai populiarios šių dienų politikoje, tai gal į tą mostį viskas ir sukrenta“, – svarstė I. Šimonytė.

REKLAMA

Politikė teigė, kad norėtų tikėti, jog Lietuvos bankas yra save gerbianti institucija ir jei net Seimas užsiima ne visada prasmingais „archeologiniais kasinėjimais“, bankas pateikia visą reikalingą medžiagą.

„Bet aš ir tikiu, kad Seimas yra garbinga institucija, kuri nesitikės, kad centrinis bankas vykdys jo politines užgaidas – pateiks kažkokios informacijos ir tiek, kuri būtų patogi kažkokiai patogiai versijai patvirtinti“, – aštrėjantį S. Jakeliūno ir Lietuvos Banko konfliktą komentavo I. Šimonytė.

Trys Šimonytės saugumo ramsčiai

Savo programos saugumo skiltyje I. Šimonytė išskiria tris ramsčius. Vienas jų – gynybos stiprinimas. I. Šimonytė pritaria 2,5 proc. BVP skyrimui kariuomenei ir nemano, kad taip bus nuskriaustas socialinių problemų sprendimas. Pasak jos, kariuomenės stiprinimas ir dėmesys socialinėms problemoms turi vykti paraleliai.

„Sutinku, kad pašlijęs mūsų socialinis kontraktas yra problema. Bet aš nemanau, kad galime spręsti vieną dalyką ir kitą palikti užmarštyje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Antras saugumo „stulpas“, pasak kandidatės, yra atsparumas įtakoms ir viena iš sudėtinių dalių – atsparumas kultūrinėms įtakoms. I. Šimonytės nuomone, reikia skirti didesnį dėmesį tam, kad prieš Lietuvos valstybines šventes ir atmintinas dienas atvažiuoja Rusijos atlikėjai ir muzikantai, kuria palankūs Kremliui.

„Turime galvoti ir apie tam tikrą žmonių gebėjimą įvertinti adekvačiai, ar tai tik menas, ar turime pripažinti, kad menas ir kultūra tiek paveikūs, kad per tai galima daug greičiau nei per skiepus keisti žmonių genetinį kodą“, – samprotavo politikė.

REKLAMA

Kita įtaka, apie kurią kalba I. Šimonytė yra energetinė. Tačiau ji neskuba smerkti Vokietijos, kuri sudariusi sutartį su Rusija dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio.

„Mes nuo Vokietijos skiriamės vienu labiau svarbiu parametru – Vokietijos derybinė galia, net diskutuojant su tokiu nelabai patikimu komerciniu partneriu kaip Rusija, kur taisyklės veikia mažiausiai, veikia kažkokie kiti dalykai, yra nepalyginamai didesnė negu mūsų. Mūsų bandymai „nusigriebti grietinėlę“ žaidžiant savo principais niekada Lietuvai nesibaigė gerai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Profesionalų vyriausybė – mitas

Praėjusią savaitę interviu metu I. Šimonytė kalbėjo, kad Ramūnas Karbauskis turėtų prisiimti atsakomybę už vyriausybės darbą ir skiriamus ministrus. Portalo tv3.lt studijoje politikė teigė, kad buvo šiek tiek neteisingai suprasta.

„Mintis buvo apie tai, kad profesionalų vyriausybės mitas, kad ir kaip jis gražiai skambėtų, vis dėlto, yra mitas“, – sakė I. Šimonytė.

Kandidatės teigimu, ne pats R. Karbauskis asmeniškai, bet valdančioji dauguma turėtų prisiimti politinę atsakomybę už ministrų kabinetą. I. Šimonytės tvirtinimu, vyriausybė efektyviai gali dirbti tik tada, kai turi Seimo daugumos palaikymą.

„Ministrai rekrutai, kad ir kokie profesionalūs būtų savo srityje, kad ir kokie protingi, kad ir kokie išmanūs, jei jie neturi pasitikėjimo politinėje daugumoje, jiems dirbti labai sunku“, – teigė politikė.

Pasak I. Šimonytės, tai rodo ir susisiekimo ministro Roko Masiulio įtempti santykiai su valdančiaisiais, ir nuolat taisomi socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio projektai, ir priversti pasitraukti buvę ministrai Liana Ruokytė-Johnson ir Kęstutis Navickas.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12 d. Jei prireiks antrojo, jis bus rengiamas kartu su Europos Parlamento rinkimais – gegužės 26 d.

Stasys
2019-04-02 16:58:46
Šventoji Marija, Dievo motina, apsaugok Lietuvą nuo Šimonytės.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
bvbn 2019-04-04 13:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
arkledante nusisneka kaip visada   ATSAKYTI
2019-04-04 10:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šita sena merga jau senai reikėjo atsikratyti nes ji pensininkas patvarkyt,o išvis senmergem ant proto krinta jau vieną turėjome ir dar viena veržiasi tą Lietuvėle visai patvarkyt su Kubiliaus pagalba tuos pinigus kuriuos skirs teismo isgamom tegu atiduoda pensininkams   ATSAKYTI
Adamkus 2019-04-04 01:41:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atsikabinkit nuo tu
Rusu ko prisikabine puls rusa puls! Nepuls jokie rusai jie juokiasi kaip cia visi isterikuoja. Kas ka puls tai lietuviai lietuva puls. Padarysim patys tvarka, nuvers visus situos pajacus ir galima bus bent kiek oriau gyventi.    ATSAKYTI
Virgis 2019-04-04 14:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nepuls.jie nieko nepuola.krymo irgi  
Jooo..... 2019-04-04 01:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentuokime nekomentave visi kandidatai apsisike iki ausu! Ir iseities Nera vienas ju bus prezidentas, va tada tai pizdiec kas bus vienas generolas ble, kita ahujena financininke, kitas kietasis bankininkas, dar vienas vaistininkas vienareiksmiskai ka isrinks.... Pasigailesim..... Lietuva nx niekam nereikalinga! Rengia karui tinkama zona!    ATSAKYTI
Marke 2019-04-03 17:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai ruskis puls atstatysim simonytes veida,tai ruskis dar sumokes bebegdamas   ATSAKYTI
As 2019-04-03 13:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiems mokesčius pakelti 25 procentais kurie nori geresnės ginybos.    ATSAKYTI
Vida 2019-04-03 12:01:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, Pretendente, as irgi masciau,kad ne tik bankas, bet ir kiek iena valstybes institucija yra save gerbiantì.Paaiskejo, kad tai diagnoze.Nustate
,,darbieciù" ĺyderis ir jo ,,haremas".   ATSAKYTI
Grigorij 2019-04-03 11:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka padarysi, kai "Rusas" 30 metu vis puola, o dabar ir lietuviu genetini koda... per kultura nori pakeisti! Pardon, o kur Simonyte rado Lietuvos Banka??? Na, gal but, yra tokia kontroliuojanti organizacija, vadinama banku. Bet ar tai yra tikras Bankas? Pras*ko LR savo bankus, dar ir "Snora" izuliausiai nieksiskai nureideriavo. Swedbankas, SEB - realiai veikiantys bankai. Kaip ten: "Казань брал, Астрахань брал, Ревель брал… Шпака н-не брал". Juk Simonyte supranta, kad "Mūsų bandymai „nusigriebti grietinėlę“ žaidžiant savo principais niekada Lietuvai nesibaigė gerai“, ir vistiek apsimeta slangu... Dar gerai, kad ji su Vokietyja nei badytis, nei lygintis nesirengia. :))) Na, nesakau, kad Dievas apgintu Lietuva nuo tos cirkininkes - tegul ir toliau linksmina liaudi. Sakoma: gerai, kad karves neskraido, kad megstanciai badytis karvei Dievas ragu nedave. :))) O siaip, jei klaunas sumanus, ismintingas - tai zmones ir ji renka i prezidentus, kaip ukrainieciai pareme V.Zelenski. O Simonyte mus ir toliau linksmins, besisiepiant, nes nieko kito daryti nemoka. Stai ŠunGrybe, kaip niekas kitas, dvi kadencijas LR is visu jegu zudo, griauna. Nemnau, kad lietuviams ant tiek pavaziuos stogas, kad banndyti likima ir rinkti klaune Simonyte, kad po ŠunGrybes TOKIU malku priskaldytu, kad maza nepasirodytu. Lietuva reikia gelbeti, gydyti, o niekas kitas to geriau nepadarys, kaip Gydytojas V.Andriukaitis! Siaip, ir muzika - Sventas dalykas, ir Ciurlioni gerbiu, ir muzikologo profesija gera, ir Profesoriaus laipsni labai gerbiu. Bet rinkti TOKI Muzikologa, kurio "muzika" buvo ne Harmonijos kupina, o persunkta melu, klasta, izulumo, masinio supriesinimo, tiesiog nieksiskumo, dar gelbeti ta bjaurybe Sausio 13 - idijotizmo virsune. Nemanau, kad lietuviai per 30 metu tai neperkando, rinks konserva, Nauseda. Gi Andriukaitis - TIKRAS gydytojas!   ATSAKYTI
Georgui 2019-04-03 23:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Atrodo kad tau reiketu gydytis.., taip is sono atrodo.. :)   
Grigorij 2019-04-04 01:30:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Georgui,
sutikciau gydytis pas Andriukaiti - nepakenks. :)))  
Buu 2019-04-03 10:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas gins ta valstybe jei medikamentam taupo , ligoti zmones ?   ATSAKYTI
Buu 2019-04-03 08:58:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geras mastymas .. zudymo masinom netaupyt o vat sveikatai reik taupyt .. pirkt pigiausias vakcinas ir panasiai nes gi taupo valstybe .. o vat nusipirkt dar kokiu boxeriu 20 tai nebrangu    ATSAKYTI
žemaitis 2019-04-03 08:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar viena ieškanti ptiešų ,   ATSAKYTI
Antanas 2019-04-02 23:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pensijos maziausios.Vokitija gynybai-1%-Lietuva-2,5%-DURNIU LAIVAS!   ATSAKYTI
Tomas 2019-04-02 19:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kumelės šypsena tą simonyte apsaugok mus. Nuo konservuotos lervos Viešpatie jeigu tu esi !!!!! apsaugok !!!!   ATSAKYTI
Pj 2019-04-02 21:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Save apsisaugok nuo savo kvailysciu ir pasiziurek i savo sypsena,manau,kad ne visai holivudine sypsena  
Edmas 2019-04-02 17:02:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Girdėjau,kaip Šimonytė sakė prižiūrinti savo sergančią mamą.Kada ji randa laiko tą daryti?Darbas seime,po darbo priešrinkiminė veikla,susitikimai,darbas su rinkėjais.Manau,jei tikrai būtų tokia gera ų ,nepultų taip energingai į politiką.Jei taptų prezidente,mama užmirštų,kaip ji atrodo.Gaila mamos,gaila Šimonytės...   ATSAKYTI
Stasys 2019-04-02 16:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šventoji Marija, Dievo motina, apsaugok Lietuvą nuo Šimonytės.   ATSAKYTI
geda 2019-04-02 15:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Pritariu, kad Jakeliunui reikalingas demesys kandidatuojant i Europos parlamenta. O ka jis gali daugiau, negu sukelti ,,skandala" del banku. Ziauru, kai tokiu budu norima prie gardaus ,,lovio" prieiti.    ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Alytaus mokykla (nuotr. stop kadras)
Viena Alytaus mokyklos bendruomenė liko šokiruota, kai sužinojo, kad vietos valdžia ruošiasi nugriauti jų mokyklą ir paskui pastatyti naują. Niekas nesupranta, kodėl ...
NT rinka (Fotobankas)
Nekilnojamąjį turtą, kai jis yra pirmas ir vienintelis gyventojo ar jo šeimos turtas, siūloma neapmokestinti.    Tokią pataisą Seime registravo Seimo Ekonomikos ...
Klasėje (nuotr. 123rf.com)
Lietuvos moksleivių skaitymo gebėjimai niekaip nepasiekia tarptautinio vidurkio, tai parodė periodiškai visame pasaulyje atliekamas tyrimas. Tiesa, rezultatai nežymiai pagerėjo ...
vilnietis katinų globėjas (nuotr. stop kadras)
Vilniuje it ant mielių dygsta namukai katinams. Savivaldybė giriasi skirtingose miesto vietose jų įrengusi daugiau nei pusšimtį, o jeigu bus poreikis, būsto švelniakailiams bus ...
Ruduo Vilniuje (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Sostinėje atgimsta planai steigti Vilniaus muziejų – miesto politikai šio klausimo imsis gruodžio viduryje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pabrėžia, kad Vilnius ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
DABAR RODOMA
Dalinamos 1 tūkst. kompensacijos už automobilį: suskaičiuota, kiek žmonių kreipėsi
DABAR RODOMA
Avarija sostinėje: po smūgio automobilis atsidūrė ant šaligatvio
DABAR RODOMA
„La maistas“ komanda ir visa TV3 televizija siunčia palaikymą Cololo šeimai
DABAR RODOMA
Anykščiai meta iššūkį visoms žaliaskarėms: bus metalinė ir ant vandens
DABAR RODOMA
Surengė perėjų reidą: rezultatai itin liūdni
DABAR RODOMA
Ornitologai įvertino Kauno priemones išvyti varnoms: padės tik trumpam
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų