Rokas Masiulis (nuotr. Fotodiena.lt)

Rokas Masiulis (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdos uosto direktoriaus Arvydo Vaitkaus atleidimas gali būti seniai brendusio konflikto pasekmė, o valstiečių kaltinimai susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui kelia daugybę klausimų, svarsto portalo tv3.lt kalbinti ekspertai. Valdančiųjų lyderiai Ramūnas Karbauskis ir Saulius Skvernelis tvirtina, kad kol kas nekelia klausimo apie ministro atleidimą.

Pirmadienį susisiekimo ministras R. Masiulis atleido Valstybinio Klaipėdos jūrų uosto generalinį direktorių A. Vaitkų.

„Šiandien pasirašiau įsakymą dėl atšaukimo (...) A. Vaitkaus iš pareigų. Šiandien ponas A. Vaitkus pranešė, kad atšaukia savo nusišalinimą nuo sprendimų priėmimo tam tikrų bendrovių uoste (...). Tai verčia reaguoti nedelsiant. Taip pat šiandien gavau ir valdybos nuomonę. Ir valdyba abejoja, kad ponas A. Vaitkus gali pilnavertiškai atlikti savo pareigas“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Masiulis.

REKLAMA

Vienas iš atleidimo argumentų – žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie uosto įmonių paramą A. Vaitkaus rinkiminei kampanijai, kai jis kandidatavo Klaipėdos miesto mero rinkimuose.

Daugelį nustebino, kad prieš atleisdamas, R. Masiulis įsakymu A. Vaitkui iš uosto pelno skyrė beveik 20 tūkst. eurų premiją už gerus rezultatus ir gerą darbo pareigų vykdymą 2018 metais.

Masiulis kol kas saugus, kels klausimus ne dėl Vaitkaus.

Valstiečių lyderis R. Karbauskis teigė, kad antradienį ryte buvo gauta žinia, kad A. Vaitkus kreipsis į teismą dėl savo atleidimo. Politikas tvirtino, kad dėl šios priežasties R. Masiulio į frakciją nekvies, nes lauks teismo išaiškinimo. Tačiau tai nereiškia, kad R. Masiulis galės lengviau atsikvėpti – valstiečiai ir jų koalicijos partneriai Lietuvos socialdemokratų darbo partija išsiuntė ministrui klausimus apie žvyrkelių asfaltavimo programą, kelių priežiūros reformą, situaciją Lietuvos pašte.

„Kai kurie ministro pareiškimai dėl pasitikėjimo juo kyla tikrai ne iš vakarykščių įvykių“, – tv3.lt sakė R. Karbauskis.

<a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>R. Karbauskis</a></a></a></a></a></a></a> (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

R. Karbauskis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Pasak valstiečių lyderio, kol kas klausimo dėl to, ar R. Masiulis gali toliau eiti pareigas, valdantieji nekelia. R. Karbauskis teigia, kad tokią galimybę bus galima svarstyti tik tada, kai ministras pateiks atsakymus į jam nusiųstus klausimus, tačiau priduria, kad abejonių dėl ministro darbo kyla.

REKLAMA

„Nėra kito ministro, kuris būtų taip dažnai kviečiamas į mūsų frakciją ir į kitas frakcijas dėl padėties jo sektoriuje“, – tvirtino R. Karbauskis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tv3.lt teigė, kad spręsti valstybės įmonių likimus ir vertinti jų darbą yra ministrų kompetencijoje.

„Aš tikrai susitiksiu su ministru artimiausiu metu. Norisi išgirsti realius argumentus“, – teigė premjeras.

Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

S. Skvernelis teigė, kad R. Masiulio sprendimas atleisti A. Vaitkų jo nenustebino, tačiau jis negirdėjo aiškių argumentų, kodėl buvo atleistas geriausius rezultatus per visą istoriją rodančio Klaipėdos jūrų uosto vadovas. Premjeras mano, kad sėkmingas A. Vaitkaus vadovavimas uostui suteikia pagrindo kalbėti apie tolesnę A. Vaitkaus karjerą valstybinėse įmonėse. Vyriausybės vadovas pridūrė, kad nemato prielaidų, kodėl R. Masiulis negalėtų tęsti darbo vyriausybėje.

„Jei nebus sukrėtimų, šitas kabinetas turi dirbti iki to momento, kol vyriausybė grąžins įgaliojimus naujai išrinktam prezidentui“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Dviprasmiška situacija

Mykolo Romerio universiteto (MRU) dėstytoja, politologė Rima Urbonaitė mano, kad R. Masiulis, remdamasis turima informacija, buvo priverstas atleisti A. Vaitkų. Pasak politologės, dar rinkimų kampanijos metu ministras turėjo pokalbį su uosto vadovu dar rinkiminės kampanijos metu.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad ponui Vaitkui tas pokalbis nebuvo svarbus, jis į jį niekaip nesureagavo. Ministras tokį dalyką turėjo užfiksuoti ir pasidaryti išvadą. Ši situacija brendo ir pribrendo. Nesu tikra, ar tikrai ministras galėjo pasielgti kitaip“, – svarstė pašnekovė.

Rima Urbonaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Rima Urbonaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Viešųjų ryšių agentūros „Nova Media“ vyresnysis partneris Arijus Katauskas tvirtina, kad kol kas trūksta informacijos, kas iš tikrųjų vyksta. Pasak pašnekovo, susidarė dviprasmiška situacija: iš vienos pusės, A. Vaitkus buvo susikompromitavęs, kai uosto verslininkai, kurių veiklą jis turėtų prižiūrėti, rėmė A. Vaitkų rinkimų kampanijos metu,iš kitos pusės – R. Masiulis jam paskyrė skatinamąją premiją.

„Viešojoje erdvėje matome nuotrupas, tam tikrus dalykus, kurie negali mums pilnai sudaryti vaizdo, kas iš tikrųjų nutiko, kokie tikrieji ministro motyvai. A. Vaitkus yra tam tikro proceso viršūnėlė. Kas vyksta iš tikrųjų, mes nematome kol kas“, – įsitikinęs komunikacijos ekspertas.

R. Urbonaitė mano, kad dabar turėsime karštą laiką, kai valdantieji narstys R. Masiulio darbą. Politologei atrodė keisti Seimo narės Agnės Širinskienės pareiškimai, kad pats ministras supainiojo viešus ir privačius interesus, nes jo brolis Petras Masiulis yra „Tele 2“ vadovas.

REKLAMA

„Ji metė kaltinimus ministrui, tarsi žinotų, kad ministras painioja interesus. Taip išeina, kad valdantieji, su ta pačia A. Širinskiene priešakyje, toleravo tokį ministrą, kuris, anot jų, painiojo interesus. Man mažų mažiausiai keista, kad dabar tai išlenda. Jeigu jūs tai žinojote, kodėl to klausimo nekėlėte anksčiau ir nesiėmėte priemonių ir toks ministras toliau dirbo?“ – kalbėjo R. Urbonaitė.

Krizių valdytojas

Po A. Vaitkaus atleidimo išsiveržusi valstiečių kritika R. Masiulio atžvilgiu kelia ne vieną klausimą R. Urbonaitei.

„Jei šitas ministras taip blogai dirba, anot valstiečių, įdomu, kodėl jis buvo paskirtas valdyti krizę Švietimo ministerijoje ir pavaduoti atleistą švietimo ministrę. Kodėl jis, jei, anot valstiečių, R. Masiulis yra vienas blogiausių ministrų?“ – klausė R. Urbonaitė.

Politologės nuomone, krizių valdymu pagarsėjusio ministro nušalimas ginant interesų konfliktu apkaltintą A. Vaitkų gali būti valstiečių „šūvis sau į kojas“.

„Tai nėra pats palankiausias ministras, kurį gali lengvu rankos mostu atleisti, apkaltinus kuo tik besugalvosi. Valstiečiams gali būti dilema. Nesu tikra, ar jie tikrai ryšis šiam atleidimui, nors iš pirmųjų pareiškimų atrodė, kad ministras lieka be kedės. Jie galvos ir mąstys, ar tai nebus pakenkimas jiems patiems ir jų populiarumui“, – sakė R. Urbonaitė.

REKLAMA

Pasak A. Katausko, R. Masiulis buvo pasirinktas spręsti krizę Švietimo ir mokslo ministerijoje, nes S. Skvernelis ir jo komanda puikiai matė ministro gebėjimą suvaldyti sudėtingas situacijas. Tačiau, komunikacijos eksperto nuomone, nereikėtų ieškoti sąmokslo teorijų, kad valstiečiai bando susidoroti su populiarumą auginančiu ministru.

„Tai veikiau A. Vaitkaus ir R. Masiulio susidūrimas dėl realios A. Vaitkaus įtakos valstiečių gretose. Ministras jautė spaudimą iš žiniasklaidos, visuomenės, Daukanto aikštės ir privalėjo imtis veiksmų. Kodėl jis pasirinko tokį kelią, prieš tai išmokėdamas premiją, sunku pasakyti. Esu įsitikinęs, kad argumentai pakankamai svarūs“, – kalbėjo A. Katauskas.

Pakreipė savo linkme

„Neatmesčiau situacijos, kad šis sprendimas gali kainuoti ir man postą“, – po sprendimo atleisti A. Vaitkų kalbėjo R. Masiulis.

Pasak A. Katausko, R. Masiulis, pareikšdamas apie galimą pareigų netekimą, bandė užbėgti įvykiams ir spekuliacijoms už akių, taip padiktuodamas tai, apie ką kalbės visuomenė. Komunikacijos eksperto teigimu, to reikėjo todėl, kad A. Vaitkus yra tampriai susijęs su valstiečiais, tad jo atleidimas gali paveikti R. Masiulio postą.

Arijus Katauskas (nuotr. TV3)

Arijus Katauskas (nuotr. TV3)

„Čia mes matome ministro bandymą pakreipti pokalbį viešojoje erdvėje sau palankia linkme, ypač žinant, kad ir valdančiosios koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“ seniai galanda ginklus prieš ministrą“, – samprotavo A. Katauskas. 

REKLAMA

Pašnekovas abejojo, ar šis R. Masiulio veiksmas yra skirtas reitingų auginimui ir žvilgsniui į po pusantrų metų vyksiančius Seimo rinkimus.

„2020 metų rinkimai pakankamai toli. Jei kažkokie veiksmai daromi, tai man sunku surasti priežastis, kodėl dabar apie tai reikėtų kalbėti ministrui, būtent dabar žengti žingsnius. Nors ir ministro reitingai kyla į viršų, jis nėra tokia žvaigždė, kuri galėtų labai stipriai sujudinti vandenis. Ar jis turi tokio potencialo? Esu įsitikinęs, kad tikrai taip. Potencialo ir visuomenės palaikymo, tiek į premjero poziciją, tiek toliau“, – svarstė A. Katauskas.

A. Vaitkus Valstybinio Klaipėdos jūrų uosto generalinio direktoriaus pareigas ėjo nuo 2013 m.

Žvelk giliau
2019-03-27 05:35:43
Šaunuolis. Jis ardo Lietuvos blogį - kolchozą karbauskį ir jo partiją. Atsiranda sąmoningų ir patriotiškų ministrų. Kolchozas žlugs.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Ale va 2019-03-27 09:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Masiulis teisingai elgiasi ravėdamas savo daržą,ale va neįtinka valdantiems...   ATSAKYTI
Žvelk giliau 2019-03-27 05:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šaunuolis. Jis ardo Lietuvos blogį - kolchozą karbauskį ir jo partiją. Atsiranda sąmoningų ir patriotiškų ministrų. Kolchozas žlugs.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-27 01:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negaliu komentuoti Vaitkaus atleidimo, bet del jo labai gailiuosi. Kita vertus, o koki pasirinkima Vaitkus paliko savo vadovui, kai pradejo maistauti, nepaisant jo draudimu? Kas del R.Masiulio, tai jis itin teigiamai pasireiske mokytoju streiko metu. Skvernas tada visiskai apsis*ko. Na, tikiuosi, kad Teisybe, "Дружба" nugales. :)   ATSAKYTI
Nusišauti 2019-03-26 22:24:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Tokio kvailio kaip Masiulis sunku surasti. Visiškas absurdas, tuo pačiu metu girti ir spirti gali tik beprotis pasiruošęs nusišauti.    ATSAKYTI
Irena 2019-03-26 22:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Šlykštus žmogus Masiulis, vilkas lapės kailyje, numato kas bus ateityje, kaip elgsis Vaitkus ateityje. Tada tegul ir vertina jo sprendimus,    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Žmonės gatvėje, Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Žmonės iš valdžios tikisi efektyvaus valdymo, kuris kartais gali ir pažeisti įstatymą. Tačiau visuomenė nebetiki partijomis ir mano, kad valdžią derėtų suteikti vienam stipriam ...
skiepai (nuotr. SCANPIX)
Tymų protrūkiui pasiekus neregėtas aukštumas Lietuvoje ima stigti vakcinos. Baimės susirgti prispirti tautiečiai ima dairytis į užsienį ir skiepytis traukia į Latviją, svarsto ...
Tymų protrūkis Europoje: sulauksime ko jau senokai nematėme (nuotr. SCANPIX)
Mažiausią atsparumą tymams Lietuvoje turi 36–45 metų gyventojai: trečdaliui jų kyla rizika užsikrėsti šia liga po ilgesnio kontakto su sergančiais, rodo Nacionalinės visuomenės ...
 Santaros klinikos (nuotr. TV3)
Atidaryta nauja 1200 automobilių talpinanti Santaros automobilių aikštelė bei nubraižytos viešojo transporto juostos paliko laimingus ne visus. Sunkiai sergantiems ligoniams ...
Kručinskų šeimyna taupo - aus vaiką senais batukais (nuotr. stop kadras)
Prakirpus išaugtinius batukus, dukra dar galės juos panešioti, sako kaunietis Gintaras Kručinskas, mėgindamas rasti šeimos biudžete 2500 eurų baudai sumokėti. Dukrelės išaugtų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų