I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)

I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)

Prezidento posto siekianti Seimo narė, konservatorė Ingrida Šimonytė, jei būtų išrinkta į prezidentus, neketina imtis didelių permainų Lietuvos užsienio ir saugumo politikoje, nes, jos manymu, Lietuva eina tinkama kryptimi. Vis dėlto pretendentė išskyrė kelis svarbiausius aspektus, ties kuriais reikia dirbti, norint užtikrinti Lietuvos saugumą.

Rytų Europos studijų centras penktadienį surengė diskusiją su I. Šimonyte apie nacionalinį saugumą ir užsienio politiką. Pasiklausyti pretendentės į kandidatus į prezidentus kalbos atvyko ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

Trys svarbiausi saugumo aspektai

Kalbėdama apie savo užsienio ir saugumo politikos viziją, I. Šimonytė pabrėžė, kad didelių permainų šioje srityje imtis neplanuoja, nes šiuo metu Lietuva eina teisinga kryptimi ir „nepavyktų kalbėti apie kažkokius ypatingus pokyčius Lietuvos užsienio politikos srityje“. Pasak Seimo narės, svarbiausias Lietuvos interesas šiuo metu yra visapusiška integracija į Vakarus ir mūsų buvimas transatlantinės erdvės – NATO ir Europos Sąjungos (ES) – dalimi.

REKLAMA

Vis dėlto I. Šimonytė išskiria du pagrindinius Lietuvos interesus užsienio ir saugumo politikoje, tai – saugi erdvė Lietuvoje ir aplink ją bei taisyklėmis paremtas pasaulis. Kalbėdama apie saugią erdvę Lietuvoje, kandidatė išskiria tris pagrindinius aspektus.

„Pirmas aspektas – tolesnis mūsų krašto gynybos stiprinimas. Labai gerai, kad čia turime pagrindą nacionalinio susitarimo, kuriame numatyti tam tikri taškai ir diskusiniai klausimai, prie kurių reikės grįžti“, – penktadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Antras aspektas – Lietuvos atsparumas įvairioms įtakoms, kurias patiriame.

„Jos ateina per energetiką, infrastruktūrą, informacijos ir kultūros įtaką, neskaidrias schemas, korupcijos eksportą“, – vardino Seimo narė.

Trečias aspektas – Lietuvos ekonominio modelio keliami iššūkiai gyventojų ir krašto saugumui.

Neatsakyti klausimai dėl ES

Kalbėdama apie saugią erdvę aplink Lietuvą, I. Šimonytė akcentavo, kad Lietuva nebėra tik saugumo klientė, todėl gali skatinti ir kitas NATO nares pilnavertiškai prisidėti prie aljanso stiprinimo.

„Tik įstoję į NATO turbūt mažiau dėmesio skyrėme savo pačių saugumui. Dabar, vykdydami savo įsipareigojimus, galime prisidėti, skatindami kitas NATO šalis skirti daugiau savo ir mūsų visų apsaugai“, – sakė kandidatė.

REKLAMA

Ne ką mažiau svarbi Lietuvos saugumui, anot Seimo narės, yra ES. Kaip pastebi I. Šimonytė, bene didžiausią pažangą Lietuva pasiekė tada, kai siekė narystės ES, bet šalyje vis dar yra daug neatsakytų klausimų, o tų „klausimų nesprendimas kelia ir tam tikrų įtampų mums būnant bendrijoje“.

„Mano nuomone, ES tapatybės paieškos tikrai nebus labai lengvos. Reikia rasti įkvėpimo, kuris leistų išsaugoti tai, kas ES būtų svarbiausia. Tuo požiūriu mes, kaip valstybė, turėsime labai aiškiai matyti riziką radikalaus euroskepticizmo. Kai mes kalbame apie federacines idėjas, labai didelė ambicija gali būti pavojinga, nes nemanau, kad tai yra tai, ką šiandien norėtų matyti ES piliečiai“, – sakė I. Šimonytė.

12 kandidatų

Šiuo metu Vyriausioje rinkimų komisijoje yra registruota 12 pretendentų į kandidatus į prezidentus. Tai Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Naglis Puteikis, Petras Gražulis ir Mindaugas Puidokas, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, ekonomistas Gitanas Nausėda, filosofas Arvydas Juozaitis, premjeras Saulius Skvernelis, taip pat visuomenei mažiau žinomi Alfonsas Butė bei Kazimieras Juraitis.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Tipas
2019-03-22 11:07:41
Tik vienas kartas pasitikejimo buvo..daugiau tikrai ne.....kai padarai negerai ,turi atsiprasyti,o ne isimesti kiaules akis ir toliau tas pats....gal esi labai protinga,bet protas be teisngumo yra niekas..
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Lietuve 2019-03-25 16:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SIMONYTE,KUR LENDI? NIEKO NEPAGERINSI LIETUVIU GYVENIMO.SEDEK,KAIP SEDEJUSI   ATSAKYTI
Petras 2019-03-25 09:27:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Konservatorių naktinės reformos metais Šimonytė nieko nepadarė ,kad palengvintų Lietuvos eilinio piliečio gyvenimą ,o jį skriaudė ,murkdė .Kodėl iki šiol po KT išaiškinimo nebaustas A. Kubilius ,o jų partija nepanaikinta, ką tiek laiko tiria Seimo finansų komitetas?   ATSAKYTI
NE 2019-03-24 12:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
su kaimyninem salim reikia sugyventi taikiai, Rusija ne vien Putinas. Lietuvai labai svarbus ekonominiai rysiai su Rusija. Musu politikai ta ir tedare, kad kurste intrigas. Diplomatijos ,,0". Visus tuos metus tegirdejome ,,rusai puola", ginkluokimes! Prisipirkom visokio metalo lauzo, paklojom milziniskus pinigus......Simonyt Lietuva istume i didziule skola, pasiskolinusi pinigu su didziuliais procentais, net Latvija sugebejo perpus mazesniais procentais skolintis. Negaus mano balso   ATSAKYTI
tiek 2019-03-24 09:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva be realios politikų atsakomybės už padarytą valstybei žąlą - Lietuva be ateities. Kas čia svarbiausia? Tai pati didžiausia Lietuvos bėda - įvykusi ir nesustabdyta emigracija, vaizdingai tariant - 4 000 tūkst . lietuviškų kaimų "išnykimas nuo žemėlapio" . Nesuradus ir neįvertinus konkrečių politikų atsakomybės už šią Lietuvos tragediją - tikrai nesugebėsim realiai reaguoti į šiuolaikinio pasaulio iššūkius - tiesiog nebebus kam reaguoti.Juk Lietuva -tai pirmiausia nusistovėjusi jos tautinė sudėtis ,joje pastoviai gyventantys ,dirbantys mokesčių mokėtojai . Deja ,pagal atliktus darbus ,jokiu būdu nebeišeina prie mūsų Lietuvos priskirti tų valdžią Lietuvoje į savo rankas paėmusiųjų .Partinės grupuotės geriausiu atveju rūpinasi savo narių gerbūviu (nors deklaruoja tai - oj oj ojoj ....) visiška nenuspėjamai elgdamosi tikrosios Lietuvos atžvilgiu ,kadangi ,besirūpinant savo kišene , tiesiog pradedama akivaizdžiai prekiauti valstybės interesais. To neturi būti siekiant Lietuvos išlikimo .   ATSAKYTI
mano nuomone 2019-03-24 12:39:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
panasi. Valstybe, apvogusi savo piliecius dar negrazinusi pensininkams skolu-be ateities.  
Grigorij 2019-03-24 13:02:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
tiek,
nereikia viska versti politikams! Lietuviai turi tokia valdzia, kurios nusipelne. Ne politikai, o LIETUVIAI net dviem kadencijom isrinko didziausia visu laiku LR zudike - ŠunGrybe-Magnolija! Dabar vidutinio ir senyvo amziaus lietuviai daznai dejuoja, keikia LR politikus, pagristai juos smerkia - prie ko LR privede. Net, savu tarpe, negarsiai bamba, kad... "prie Ruso buvo geriau". BET, o kas i Lietuva atvede tokia valdzia, Sistema??? Kur jie buvo Sausio 13, ar kai vyko "Sajudzio" mitingai, akcijos? Kazkada, kai V.Andriukaicio socdemai dar nebuvo kartu su brazauskininkais, jie surenge referenduma primenancia apklausa: ar reikia saugoti nuo privatizacijos LR strateginius objektus, paliekant juos valstybineje nuosavybeje. Ir... as, "raudonskuris okupantas" tuomet nuejau ir nubalsavau, kas valstybines nuosavybes negriauti. O jus, broliukai, TRAGISKAI isvis nebalsavot. Nes jums patiko, kai lansberginiai porceliavo valstybine nuosavybe, isdraske "kolukius". Tam drumzliname vandenyje kai kurie nuosavybes trupineliai ir jums atitekdavo. Taigi, jus praktiskai VISI smarkiai prisidejot prie to, kas buvo ir kas daroma su Lietuva! Tai mano, "raudonkiauliasnukio" "okupanto" sazine svari: NIEKAD gimtos Lietuvos negrioviau, o kai buvo galimybe - taikiai mitingavau uz LTSR ir Tarybu valdzia, po to NIEKAD nerinkau i valdzia LR pagrindiniu grioveju - lansberginiu, juolab ŠunGrybes! O jus... kokie gi jus niekseliai, bendrai paemus! Kai 1990 Brazauskas pasisake uz LKP suverenuma, atskyrima nuo TSKP, tai jus masiskai skandavot, kad "Brazauskas - kaip uola!', kad reikia ji palaikyti ir jo laikytis! O kai Brazauskas, net budamas komunistu (net ne savo noru), tiek daug padare, kad grazinti Vilniaus Arkikatedra tikintiesiems, pries mirti paprase trumpam inesti ten jo karsta atsisveikinimui, tai jusu pritarimu isigaliojusia tada prakeikta landsbergine "rezistencine-disidentine" "tremtiniu" karinga svarinsku-grigu-tamkeviciu dvasininkija to neleido... Zuvis, kaip ir dvasininkija, puva nuo galvos. Jus turejot toki sviesuliuka, kokio net RU nebuvo - Teva Stanislava Dobrovolski! Dabar PELNYTAI ilgai tokiu neturesit! O kaip ji vertinot, kodel dvasininkijos valdzia atiteko svarinsku-grigu sunaujai? Na, nuo dvasininkijos sugrisim prie jusu. Sajudzio laikas, kaip imanydami keikiant Tarybu valdzia ir komunistus, jus smerket "Rusa", kad jis ne tik jus masiskai zude ir treme, masiskai nugirde, uzkrete tingumu darbui, pomegiui vogti, bet ir itin siutot, kad komunistai su Baznycia kovojo, ja spaude, o kad jus esat tikri, arsus katalikai! Na, melas apie jusu katalikybe, krikscioniskaja morale, kaip ir visas kitas antitarybinis melas, visiskai paaiskejo per pastaruosius 30 metu. O vienas is pirmu pavyzdziu buvo, kai subankrotinus ir isporceliavus Kauno Radijo Gamykla, jos sandeliu vietoje buvo nuspresta atkurti Kauno Prisikelimo Baznycia. Ir... jus zinot, kaip ilgai ji buvo atkuriama, del to kad jus "labai noriai" tam aukojotes?
O kaip "krikscioniskai" jus mylit, gerbiat kitataucius, labai neskaitlingas vietines tautines mazumas? Nepatinka, kad Lietuvele griuna? Bet kas del to kaltas? Gal "Okupantas", tautines mazumos? Lietuva visiskai pelnytai yra jusu paciu griaunama, sugrazinant jus prie suskeltos geldos, jums patiems nuo 1991 m. stropiai vygdant JUSU programa "Lietuva - be lietuviu!". Ne mano maldom. Taigi, sekmes praregejime, dvasiniame tobulejime! Atsakomybe del padarytu darbu reikia taikyti tiek politikams, tiek ir jums. O visi tie atsikalbinejimai "o kaip mes galejom stoti pries valdzia, ka galejom padaryti" nieko verti. 1990-1991 galejot, kai labai panorejot (kai niekingas bestuburis sliuzas, TSRS Konstitucijos isdavikas Gorbaciovams jums tai leido). Bent ŠunGrybes antrai kadencijai galejot nerinkti? Bent Andriukaiti DABAR galit isrinkti, tam esat subrende?  
Marke 2019-03-23 15:06:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Baisumele israiska:))) nu kur tokia baidykle atstovaut galima siusti.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-23 23:16:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Marke,
na ka Jus, tikra, beviltiska baisumele yra ŠunGrybe. O cia - nekalta vaikiska sypsena. :))) Tiesa, karta pamates ja, vienareiksmiskai aisku, kad rimtai ziureti i Simonyte, jos isvadas ir kalbas neverta.  
Arunas 2019-03-23 11:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pats negražiausias transvestitas žydų kilmės...   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-23 06:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Uz tokia Simonytes nuotrauka fotografui stipriai spaudziu ranka! Geriau viena karta Simonyte pamatyti, nei 100 kartu paklausyti! :))) Gi Monikos Kasnikovskytes, kuri galejo man atsakyti bent trumpa zinute (gi ne meiles prasiau :))) ), nei matyti, nei klausyti nenoriu. :((( Su pasiputeliais man nepakeliui.   ATSAKYTI
Rubliakas 2019-03-23 02:24:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kazka slepia;))   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-23 01:59:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
"saugi erdvė Lietuvoje ir aplink ją, bei taisyklėmis paremtas pasaulis" - cia I.Simonyte tiesiog mano, nepagydomo koloradu vatniko, mintis skaito. :)))) Taciau, is kur lansberginei zinoti, kaip visa tai igyvendinti... Uzuojauta jai... Gi viska, ka ji sako, reikia daryti visiskai atvirksciai. Raktas nuo LR saugumo yra ismintingoje politikoje Rytu kryptymi, kuo greitesniame pabegime is NATO, islydejime jo prisauktos cia milziniskos kariaunos, vienpusisko, alinancio LR, arsaus karo su RU uzbaigime, geriausiu, abipusiai naudingu ekonominiu santykiu su ja uzmezgime, pasinaudojant jos rinkomis. Kas del narystes ES, tai is jos dabar nepabegsi, nes ŠunGrybe pakabino nepakeliama girna, desimtmeciams pavergiant LR IAES laidojimu. Jei rytoj ES nustos tam moketi pinigus - poryt LR nebus. O dar ŠunGrybe su seimunu pagalba pakabino "Independence" girna... Todel, 1991 svajojusi apie "laisve", LR priversta sleptis po slota, visiskai paklusti Briuseliui. Taciau LR kvapa gniauzia, kai JAV ja "draugiskai" patapsnoja per peti, provokuojant buti jos Trojos arkliu ES, vienpusiskai buti arsiausia RU priese, "atsirevansuojant" uz, neva, "TSRS okupacija". Taip svajota "laisve" galutinai pavirsta visisku atsidavimu, lindimu i pati JAV uzpakalio giluma, del nesveiku ambiciju tragiskai kenkiant LR ekonominiams interesams, pelnytai prisaukiant dusinancias ZU, Versla RU kontrsankcijas, net saugumui, pelnytai atsiduriant RU kariniame taikinyje. Besaligiskas atsidavimas JAV neturi nieko bendro su "taisyklėmis paremtu pasaulimi", nes butent JAV veikia tik is jegos poziciju, net rengiant ekonomini kara su... ES. Trampas gi paskelbe, kad "JAV yra virs visko". Siaip, LR neturi nieko pries JAV branduoliniu raketu Europoje dislokavimo, vienpusiskai, visiskai nepagristai, JAV nutraukiant ilgamete sutarti su RU del draudimo dislokuoti Europoje mazo bei vidutinio nuotolio raketas. LR galetu buti sveikos, nuosaikios pragmatiskos politikos ES salininke, bet kur jau ten...   ATSAKYTI
Bulinor 2019-03-22 23:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Galina Blanka nusipirko tanką, po to patranką ir puolė banką   ATSAKYTI
Tipas 2019-03-22 11:07:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tik vienas kartas pasitikejimo buvo..daugiau tikrai ne.....kai padarai negerai ,turi atsiprasyti,o ne isimesti kiaules akis ir toliau tas pats....gal esi labai protinga,bet protas be teisngumo yra niekas..   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Algimantas Valantinas
Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas pareiškė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko „valstiečio“ Vytauto Bako teiginiai apie teismų ...
Dega padangos (nuotr. stop kadras)
Lazdijų rajone nufilmuota, kaip tvarkomasi su šiukšlėmis. Jų sutvarkyti niekas nesivargina: šiukšlės yra tiesiog deginamos. Žmonės prie liepsnojančio šiukšlyno užfiksavo ...
Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila
Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi moteris prašydama pagalbos. Pasak Aušros (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas) jai ir jos metų neturinčiam kūdikiui tenka jau ...
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Katalikiškas pasaulis ruošiasi Velykoms. Lietuviai apgulė prekybos centrus ir kitas prekyvietes. TV3 žurnalistai nusprendė pažiūrėti, ar daug tautiečių pavasario šventei ...
Sumušė kūdikį (nuotr. stop kadras)
21-erių motina ir 18-metis tėvas įtariami sužaloję keturių mėnesių dukrą. Iš Šeduvos į ligoninę Šiauliuose atvežto kūdikio veido bei kojos medikai aptiko mėlynes ir ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų