Šarūnas Marčiulionis. Stanislovas Tomas. Vytautas Šustauskas. Liudas Mažylis (tv3.lt fotomontažas)

Šarūnas Marčiulionis. Stanislovas Tomas. Vytautas Šustauskas. Liudas Mažylis (tv3.lt fotomontažas)

Ilgai užsienyje besislapstęs nusikaltėlis, „ubagų karalius“, ateiviais tikinti sporto žvaigždė, aštrialiežuvė juvelyrė – kandidatų, norinčių Lietuvai atstovauti Briuselyje ir Strasbūre esančiuose Europos Parlamento rūmuose, biografijos itin spalvingos. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su netikėčiausiais ir įdomiausiais kandidatais į Europos Parlamentą.

Stanislovas Tomas ir jo „genialumo genas“

Advokatu prisistatantis Stanislovas Tomas į Europos Parlamentą eina su savo visuomeniniu rinkimų komitetu (VKM) „Prof. Dr. Stanislovo Tomo sąrašas“. Kazachstane gimęs kandidatas teigia dirbęs arba studijavęs bent keturiolikoje pasaulio universitetų, įgijęs tris teisės profesoriaus vardus bei ne vienoje šalyje dirbęs advokatu. Tiesa, Lietuvoje S. Tomas advokato licencijos neturi.

2016 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas S. Tomui visam laikui uždraudė bylose atstovauti ar kitaip padėti pareiškėjams.

REKLAMA

Stanislovas Tomas (nuotr. YouTube)

Stanislovas Tomas (nuotr. YouTube)

Vieni labiausiai paties S. Tomo minimų pasiekimų – atstovavimas Rolandui Paksui Europos žmogaus teisių teisme bei jo esą turimas „genialumo, beprotybės ir naujovės“ genas. S. Tomas teigia kalbantis bent 12 kalbų. S. Tomo teigimu, jis, gyvendamas Andoroje, „pradėjo gaminti moteriškas kelnaites iš mamuto vilnos, o vėliau ir iš Egipto mumijų drabužių“.

Šiemet S. Tomas pagarsėjo krauju kartu su savo sąrašo nariais pasirašęs rikimų programą.

Spalvingi bendražygiai

Kartu su S. Tomo sąrašu į Europos Parlamentą bandys patekti ir Vytautas Šustauskas. Inžinieriaus išsilavinimą turintis vyras dalį jaunystės praleido žvejybiniuose laivuose. Greitai po nepriklausomybės atkūrimo V. Šustauskas pradėjo kovoti už skurdžiai gyvenančių žmonių teises, organizuodavo mitingus ir piketus. Viena žymiausių V. Šustausko organizuotų protesto akcijų – „Ubagų žygis“. Jo metu 45 žmonės žmonės iš Kauno pėsčiomis nuėjo iki Vilniaus ir surengė mitingą prie Seimo. Vykstant Vienos baliui Vilniaus Rotušėje, V. Šustauskas šalia suorganizavo „Ubagų balių“. Dėl šių akcijų politikas gavo „ubagų karaliaus“ pravardę.

Vytautas Šustauskas (nuotr. BFL)

Vytautas Šustauskas (nuotr. BFL)

V. Šustauskas kelis kartus buvo Kauno miesto tarybos narys, pusmetį išbuvo meru, 2000–2004 m. Seimo narys, Lietuvos laisvės sąjungos lyderis. 1990 m. V. Šustauskas prisidėjo prie Kryžkalnio memorialo susprogdinimo, 2011 m. kartu su Kristina Brazauskiene įkūrė Lietuvos prezidento sąjungą, tačiau A. Brazausko našlė greitai iš jos pasitraukė. V. Šustauskas kurį laiką dirbo taksistu.

REKLAMA

Šaudė iš automato, slapstėsi Kryme

Antrasis S. Tomo sąraše esantis Danielius Sruoga taip pat gali pasigirti spalvinga biografija. Vyrui priklauso Neryje plaukiojantis restoranas „Barža“, kurį upė ne kartą nunešė tolyn, dabar šiame laive įsikūręs kandidato į prezidentus Kazimiero Juraičio štabas. D. Sruoga yra rašytojo Balio Sruogos giminaitis, šiuo metu aktyviai dalyvauja sveikuolių renginiuose.

Vyras anksčiau buvo vienas ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių. Kartu žmogžudystę įvykdžiusiu Donatu Adomėnu 1993 m. bandė pagrobti verslininką Vytautą Barą, tačiau šis pagrobimo metu iššoko iš važiuojančio automobilio ir paspruko. Vyrai dar automatais apšaudė V. Bauro gelbėti atskubėjusius „Geležinio vilko“ karius, o vėliau pabėgo iš Lietuvos ir pasikeitę vardus gyveno Ukrainoje.

Kryme D. Sruoga dirbo pavandeninio nardymo instruktoriumi. 2007 m. abu vyrai sulaikyti ir pargabenti į Lietuvą, iki tol jie buvo vieni ilgiausiai besislapsčiusių bėglių. D. Sruogai iškeltos kelios bylos: dėl vieno nusikalstamos veikos epizodo jis išteisintas, o kitame teismas nutraukė bylą, suėjus senaties terminui.

Atradėjas-išradėjas Mažylis

Pirmasis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Visoje Lietuvoje L. Mažylis išgarsėjo, kai 2017 m. Vokietijoje atrado Lietuvos nepriklausomybės aktą. Praėjusiame amžiuje mokslininkas daugiau laiko skyrė biologiniams tyrimams, yra šešių išradimų bendraautoris, vėliau persikvalifikavo į politikos mokslus, užsiiminėjo žurnalistine veikla.

REKLAMA

Liudas Mažylis (nuotr. Fotodiena.lt)

Liudas Mažylis (nuotr. Fotodiena.lt)

Politikoje L. Mažylis ne naujokas: nuo 1995 m. priklausė Lietuvos krikščionių demokratų partijai, vėliau tapo TS-LKD nariu. Kelis kartus kandidatavo į Seimą, bet nesėkmingai, 1990–1995 m. Kauno miesto tarybos narys.

Ilgaliežuvė Jurga Karčiauskaitė-Lago

Juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago vietos Europos Parlamente siekia kartu su VKM „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ Labiau nei savo juvelyriniais darbais J. Lago garsėja aštriais pasisakymais įvairiais klausimais. Štai apie pernai „Euroviziją“ laimėjusią Izraelio atstovę Nettą Barzilai J. Lago sakė: „Jau vien tai, kad esi agresyvi stora boba ir nemoki dainuoti, paverčia tave nugalėtoja dainų konkurse!“

Jurga Lago (nuotr. Fotodiena.lt)

Jurga Lago (nuotr. Fotodiena.lt)

Visuomenei pernai susiskaldžius dėl iš šeimų atimamų vaikų J. Lago sakė: „Ar tikrai mes esam vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nebesugeba išauginti savo vaikų be Šakalienės pagalbos?“

O praėjusių metų pradžioje per Lietuvą nusiritus seksualinio priekabiavimo viešinimo bangai, tuometiniam Vilniaus dailės akademijos dėstytojui Jonui Gasiūnui mestus kaltinimus dėl priekabiavimo J. Lago pavadino „viešu susidorojimu“.

Tiki ateiviais ir valstiečiais

Antrasis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše yra legendinis krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Pirmasis žaidėjas iš Lietuvos NBA, Seulo olimpinių žaidynių čempionas, Barselonos ir Atlantos žaidynių, Europos čempionatų prizininkas, verslininkas, Lietuvos krepšinio lygos steigėjas, pirmosios privačios krepšinio mokyklos ir pirmojo privataus viešbučio savininkas – Š. Marčiulionio gyvenimo aprašymas įspūdingas.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis'><a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis'><a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis'><a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis'>Šarūnas Marčiulionis</a></a></a></a> (nuotr. SCANPIX)

Šarūnas Marčiulionis (nuotr. SCANPIX)

Žiniasklaidos dėmesį buvęs krepšininkas pastaraisiais metais patraukė dėl domėjimosi nežemiškomis būtybėmis. Š. Marčiulionis aktyviai lankosi NSO konferencijose, skaito knygas bei bendrauja su neatpažintus skraidančius objektus tyrinėjančiais mokslininkais, apie ateivius yra sukaupęs labai daug medžiagos.

Prieš keletą metų vienoje televizijos laidoje legendinis krepšininkas tvirtino, kad svajoja apie galimybę susitikti su nežemiškomis civilizacijomis, tačiau, anot jo, kol kas žmonija tam nepasiruošusi. Š. Marčiulionis yra sakęs, kad savo akimis yra matęs NSO bei, kad yra įrodymų, jog Žemėje veikia ateivių valdomos laboratorijos. Buvęs krepšininkas pasakojo, kad Jungtinėse Valstijose ateiviai skerdžia gyvulius, išpjauna jų lytinius organus ir snukius. Š. Marčiulionis įsitikinęs, kad ateivių pastatyti miestai slepiasi po vandeniu.

Pirmoji Lietuvos olimpietė

Buvusi plaukikė ir pirmoji Lietuvos olimpietė Birutė Statkevičienė europarlamentare tapti siekia kartu su Liberalų sąjūdžiu. Geriausiai kandidatė žinoma už savo sportinius pasiekimus – ji daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio plaukimo čempionė, veteranų plaukimo čempionė. 2012 m. jai patikėta nešti Londono žaidynių olimpinį deglą.

REKLAMA

Baigusi sportininkės karjerą B. Statkevičienė ėmėsi mokslinės veiklos, yra socialinių mokslų daktarė, rengia studentus plaukti.

Kilo įtarimų dėl skaidrumo

Vietos Europos Parlamente kartu su VKM „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“ siekia 2017 m. iš valstybės įmonės „Oro navigacija“ atleistas ilgametis jos vadovas Algimantas Raščius. Susisiekimo ministro sprendimu, A. Raščius atleistas kilus įtarimų dėl jo darbo skaidrumo ir efektyvumo. Viešųjų pirkimų tarnyba atskleidė, kad įmonėje klestėjo neskaidrūs, galimai vienam tiekėjui skirti viešieji pirkimai.

Be to, pernai verslo įtaką politiniams procesams tyrę parlamentarai nustatė, kad Lietuvos oro uostose veikė rusiška oro navigacijos sistema.

Papirkinėjo rinkėjus

Paskutinis Darbo partijos sąraše į Europos Parlamentą – Kauno politikas Antanas Makarevičius. Vyriausioji rinkimų komisija nustatė, kad per 2015 m. savivaldos rinkimus Darbo partijos kandidatas į Kauno rajono tarybą A. Makarevičius šiurkščiai pažeidė draudimą papirkti rinkėjus.

Panaudodamas Darbo partijos ir savo paties vardu įsteigto labdaros ir paramos fondo „Pasidalinkime“ logotipus, kandidatas kartu su savanoriais Samylų kaimo gyventojams dalijo 1,45 eurų vertę viršijančias dovanas, nedeklaruotas VRK.

REKLAMA

2017 m. A. Makarevičius žemės ūkio ministro sprendimu atleistas iš viešosios įstaigos „Ekoagros“. Europos Komisijai užkliuvo įtartina A. Makarevičiaus veikla dalijant Ukrainos gamintojams europinius ekologiškos produkcijos sertifikatus.

Kartu su visa šeima

Visuomeninis komitetas „Stipri Lietuva vieningojo Europoje“ dar nėra paskelbęs savo kandidatų sąrašo, tačiau tarp jo steigėjų yra daug Paulauskų šeimos atstovų. Buvęs Seimo pirmininkas, Aplinkos ministras ir generalinis prokuroras Artūras Paulauskas į savo vedamą komitetą pakvietė savo sūnų Arną, dukrą Aistę, žmoną Jolantą ir uošvienę Akseniją.

Artūras Paulauskas (nuotr. Organizatorių)

Artūras Paulauskas (nuotr. Organizatorių)

Komiteto „Lemiamas šuolis“ narių sąraše galima išvysti ir žymaus rašytojo Jurgio Kunčino vaikus Paulių ir Karoliną. Ekonomistas ir finansų konsultantas Paulius Kunčinas buvo Oksfordo verslo grupės atstovas Pietryčių Azijoje, prieš praėjusius Seimo rinkimus konservatoriai jį įvardijo kaip galimą kandidatą į ūkio ministrus. Karolina Kunčinaitė yra ne vieną parodą surengusi menininkė.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 d.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

nepartinis 2019-03-24 19:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik už STANISLOVA TOMA ,nera kolkas geresnio advokato.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-23 07:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Is visos sitos komandos gerbiu V.Sustauska, drasiai kovojusi uz paprastus zmones. Deja, jis visiskai neturi sveikatos, o svarbiausia, nepaisant jo visokiu nesveiku akibrokstu, silpnumo alkoholiui, - nabageliui siek-tiek stogas pavaziavo. :((( O gerbiamiausias is visu - S.Marciulionis. Nezinau, koks is jo politikas, bet jis - ypatingo padorumo zmogus, prisilaikantis principo "fair play" ne tik sporto aiksteleje, bet ir gyvenime. Kai 1990 Lietuvoje virdo aistros del nepriklausomybes, lietuviams masiskai vaziavo stogas, jis irgi pasisake, isreiske savo pritarimo pozicija, bet nieko neizeidziant, neisduodant. Butent ant jo as nepykstu. Kad tiki NSO, ateiviais, to neslepia - SAUNUOLIS!!! Nes JOKIU abejoniu neturiu del ju egzistavimo. Pats NSO nemaciau, deja, bet mano artimi pazistami is tolo mate. Prisimenu, kaip man paciam per "Perestrojka", kai pradejo apie tai masiskai rasyti, tai sukele DIDZIULI susidomejima. O veliau, kai suzinojau, koks sudetingas yra Pasaulis, kokie stebuklai mus supa Zemeje, kad yra ir Subtilus Pasaulis, mus supa aibes visokiu butybiu ir energiju, tai NSO ir ateiviu stebuklas ne toks jau ir didelis. Be reikalo Sarunas taip domisi ateiviais. Jie labai retai kontaktuoja su zmonemis, nes zmones nesugeba istverti ju energijos. Be to, zmonems draudziama kazka is esmes apie juos suzinoti (ar prisiminti kontaktus). Ir iki kitu galaktiku keliauti, bendrauti su kitom civilizacijom, siaip, pazinti Pasauli, naujas revoliucines technologijas. DRAUDZIAMA, nes zmones dar yra urviniame lygyje, neatliko namu darbu. Net Dekalogo nevygdo! Koks pirmas Dievo Isakymas? NEZUDYK!!! O ka darome? Kodel iki siol esame mesaedziai? Kodel toleruojame karus, smurta, zmogzudystes, taip aistringai zaidziam agresivius kompiuterinius zaidimus, ziurim smurto veiksmo filmus? Kodel lietuviai taip neriasi is kailio, norint pakenkti RU, kuri tiesiog ant lekstutes jai padovanojo nepriklausomybe su visa teritorija, turtu, infrastruktura, nori vienpusisko saltojo karo su RU, kuris jau visiskai nualino LR? Kodel taip patinka NATO nesvarus zaidimai? Isduosiu Dideli Paslapti, ko mums Visiems Siandien reikia daugiausia, kad isvengti apokaliptiniu reiskiniu: stabdyti ginklavimosi varzybas ir VISOM JEGOM vengti karu, juos nutraukiant! Taika Visam Pasauliui!!! Kas tiki - bent melskites tam kasdien!

https://www.youtube.com/watch?v=PMHfoH6Ukjc

Na, kad tureti bent menkiausia supratima apie visa tai - ziurekit РЕН ТВ (arba REN-TV Baltija - nieksu nieksas Vaitiekunas dar neuzblokavo). Taip, ten, toli grazu, ne viskas tiesa, daznai sutirstinamos spalvos, vertinimai bei hipotezes buna grubus, neadekvatus. Bet isivaizduokit, kad jei bent simtoji (tukstantoji) dalis visu tu stebuklu yra realybe, tai vers jus gerai susimastyti! Sekmes dvasiniame tobulejime ir praregejime!   ATSAKYTI
Ery 2019-03-22 20:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debiliukai   ATSAKYTI
Su vaidt as prokuroru seoma 2019-03-22 18:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paulauskas valgotas ir sukle jo subnus   ATSAKYTI
Taip 2019-03-22 16:05:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu jie gautų toky atlygy kaip mano pecije isdirbe 43 metus 344 eurų ar jie būtų patriotai netikiu. Prie lovio jie. eina nieko neveikti ir. guti gera atlygį aš nebalsuoja. už politinės prostitutės niekada uzsipiskit. grabais    ATSAKYTI
Arnas 2019-03-22 12:06:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu Sabonis eitu visa LT uzbalsotu o uz Marciuolioni net nezinau!!!   ATSAKYTI
bardelis 2019-03-22 12:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal cia humoristinis straipsnis, nezinai verkti ar juoktis. Briuselyje: vieni bendraus su ateiviais, kiti sportuos, kiti vakarais savo nusikalstama jaunyste prisimins......durnynas, cirkas   ATSAKYTI
Šypsena 2019-03-24 22:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tau aiskiai nesuprantama, kad galima ir reikia galvoti kitaip, negu valdžia nurodo  
Rimas 2019-03-22 11:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paulauskas tegul slepiasi nieks jo nerinks niekur! brudo   ATSAKYTI
Nū jo 2019-03-22 11:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jum kuprotas muzikantas geriau   ATSAKYTI
Kazytė 2019-03-22 08:58:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Psichiatrijos palatos gyventojai.....išvada viena- kova prie gardesnio lovio...nes nieko kito jie dirbt nemokėjo ir nemoka..   ATSAKYTI
SKAITYTOJA 2019-03-22 09:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kazyte, kodėl taip vienu brūkšniu nurėžėt. Profesorius MAŽYLIS, tikrai vertas europarlamentaro posto.  
Advokat 2019-03-22 09:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisingai, ypac tas azijatas!  
Laiminga 2019-03-24 22:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Psichiatrijos gyventojai ?? Čia save pavadinai ??  
Marius 2019-03-22 08:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cirkas.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Lietuvos medikai vardija, kaip žaloja naudojimasis telefonu
Medikai įspėja – nesiskiriame su išmaniuoju telefonu, atsisveikinkime su miegu ir gera laikysena. Mat galva sveria tiek, kad kaklas, ilgai žiūrint į telefoną, jos tiesiog ...
Pateko į aferisto pinkles: patikli kaunietė prarado 4 kambarių butą
Jau aštuntą dešimtį baigianti nugyventi kaunietė Dalia pateko į neeilinę situaciją. Į laidos „Prieš srovę“ kūrybinę komandą kreipusis moteris tikina, kad jos keturių kambarių ...
Rūmai ant Neries kranto (nuotr. Turto banko)
Nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje gali pateikti ne tik standartinių, bet ir išskirtinių pasiūlymų. Pavyzdžiui, galimybę įsigyti rūmus ant Neries kranto arba apžvalgos ...
Naglis Puteikis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Romantiškame ir išskirtinai mišriame Sostinės Žvėryno rajone prabėgusi vaikystė, meilė trims bendraklasėms, į arbūzus iškeista karo technika ir į Seimo nario kėdę iškeista ...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasveikino Volodymyrą Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose. „Ukrainos piliečių išreikštas didelis pasitikėjimas yra ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų