REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Vilniečių „KILD“ architektų idėja

Naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį turėtų būti statomas pagal vilniečių „KILD architektų“ koncepciją.

19

Naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį turėtų būti statomas pagal vilniečių „KILD architektų“ koncepciją.

REKLAMA

Idėja, dalijanti tiltą išilgai į dvi dalis, siekiant atkartoti Neries vagą, pripažinta geriausia tarp 16 pateiktų pasiūlymų.

Nugalėtojus ketvirtadienį pristatė konkursą rengusi Lietuvos Architektų sąjunga ir Vilniaus savivaldybė.

Komisijos narys, architektas Vytautas Biekša sako, kad laimėtojas „įdomiausiai ir elegantiškai paprastai“ susitvarkė su kelta užduotimi išlyginti skirtingo aukščio krantų lygius supilant krante „salą“ – autoriams pavyko istoriniais šaltiniais pagrįsti, jog šioje Neries vagos vietoje XVIII-XIX amžiais iš tiesų būta salos.

„Įdedama nedaug pastangų, bet pasiekiamas efektas, erdvės kokybė sudedant visus kriterijus. Tai garantuoja, kad sprendimas bus ekologiškai ir ekonomiškai pagrįstas. Šis darbas sugebėjo surinkti daugiausia pliusų“, – BNS sakė V. Biekša.

REKLAMA
REKLAMA

Idėją parengė KILD architektų komanda – Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys ir „Tec Infrastructure“ konstruktorius Vilius Karieta.

KILD architektai yra laimėje konkursą tiltui su parku Pietų Korėjos sostinėje Seule, taip pat dviejų pėsčiųjų tiltų architektūrinius konkursus Kaune.

REKLAMA

Vilniaus meras Remigijus Šimašius žurnalistams teigė, kad viena iš keltų sąlygų architektams, jog pati tilto sąmata neturėtų viršyti 5 mln. eurų. Jis tvirtina, kad projektas bus įgyvendinamas pagal laimėjusią idėją ir tikisi, kad tiltas nuo visų procedūrų pradžios iškils per ketverius metus.

Vienas architektų P. Išora sakė, kad komanda siekė idėjos vientisumo su aplinka. Jis atkreipė dėmesį, kad tiltas dalijamas į dvi dalis – pėsčiųjų ir dviračių taką, abiejuose takuose per vidurį esantis praplatėjimas suteikia galimybę stabtelti tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams netrukdant eismui.

„Tiltas yra ir vieta, ir jungtis vienu metu: jis tarnauja ir norint praeiti, tuo pačiu čia galima sustoti, būti viešoje erdvėje, apžvelgti. Tiltas susideda iš dviejų komponentų: išsišakoja abiejose prieigose, pabrėžiant daugiakryptį pasirinkimą, kur gali nueiti, kitą vertus, tilto centre jis praplatėja, taip mes sukuriame sėdimąją terasą, kuri yra galimybes sėdėti ar net prigulti suteikiančios ergonomiškos formos“, – pasakojo architektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų