Andriukaitis ir Skvernelis (tv3.lt fotomontažas)

Andriukaitis ir Skvernelis (tv3.lt fotomontažas)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) keliamas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis paskelbė, kad sieks prezidento posto gegužę vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose. Savo apsisprendimą politikas pranešė Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Dėl dalyvavimo šalies vadovo rinkimuose politikas sustabdys savo darbą Europos Komisijoje. Lietuvos socialdemokratų partija V. P. Andriukaitį iškėlė partijos kandidatu į prezidentus lapkritį, kai jo kandidatavimą parėmė 40 partijos skyrių. Šiandien Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) jis užsiregistravo savarankišku politinės kampanijos dalyviu.

Svarstė daugybę dienų ir naktų

„Mieli Lietuvos piliečiai ir pilietės, kreipiuosi į jus apsisprendęs būti kandidatu į prezidentus“,  – paskelbė V. P. Andriukaitis.

V. P. Andriukaitis tvirtino, kad tai buvo vienas sunkiausių apsisprendimų jo gyvenime.

„Daugybę dienų ir naktų svėriau visus už ir prieš“, – apie dvejones pasakojo V. P. Andriukaitis.

Politikas teigė, kad kaip eurokomisaras lankėsi ne kartą Lietuvoje ir nuolat sulaukdavo klausimų ar dalyvaus šalies vadovo rinkimuose. Tai, pasak jo, privertė jį susimąstyti, ką jis gali padaryti dėl Lietuvos.

REKLAMA

„Ką galiu padaryti, kad šalis taptų tokia, kur netoleruojama neteisybė ir nelygybė, kur kiekvienas gali augti?“, – retoriškai klausė kandidatas.

Pasak V. P. Andriukaitis, Lietuva turi tapti šalimi, kuri tarptautinėje bendruomenėje būtų siejama su aukšta diplomatine kultūra, kad Lietuvoje būtų gerbiama kultūra ir mokslas.

„Reikia, kad Lietuvos vardas būtų tariamas su pasididžiavimu“, – sakė socialdemokratas.

Politikas pabrėžė kairiosios politikos svarbą jo pažiūroms, taip pat būtinybę didinti socialinį teisingumą Lietuvoje.

V. P. Andriukaitis akcentavo kovą su skurdu. Pasak jo, Lietuvos mokesčių sistema ir socialinė politika yra nukreipta „patenkinti tuos, kurių piniginės storesnės“. Politiko nuomone, reikia pasiekti visuotinį susitarimą dėl pažangios progresinės mokesčių sistemos, kuri leistų pakelti minimalų pragyvenimo lygį ir padidinti pensijas.

„Mano tikslas pakeisti padėti ir užtikrinti, kad jaunesnė karta ateitų į politinį gyvenimą žymiai drąsiau ir žymiai aktyviau“, – sakė socialdemokratas.

V. P. Andriukaitis kalbėjo, kad jo kampanija bus trumpa, nes yra įsipareigojęs užbaigti darbus Europos Komisijoje. Tačiau Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris jau paskelbė laišką, kuriame V. P. Andriukaitis yra nuo balandžio 1 d. išleidžiamas atostogų ir galės dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose.

„Turėdamas bendrai 30 metų įstatymų leidyboje patirtį, žinau kaip svarbu klausytis žmonių balso. Moku tai daryti, man svarbus kiekvienas žmogus, jo bėdos“, – pasakojo kandidatas.

REKLAMA

Skvernelio neįtikino

V. P. Andriukaitis kalbėjo, kad jam labai nesmagu matyti, kad dabartinė vyriausybė labai neaktyvi Europos investicijų banke gindama tuos projektus, kurie galėtų padėtų gerinti padėtį Lietuvoje.

Politikas nenorėjo komentuoti S. Skvernelio vykdomos politikos, tačiau teigė, kad anksčiau turėjo neblogą kontaktą su premjeru ir bandė jį įtikinti vykti Europos Vadovų Tarybą bei ginti Lietuvai svarbias iniciatyvas.

„Deja, rezultato nepasiekiau“, – sakė socialdemokratas.

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė sveikino bendrapartiečio sprendimą kandidatuoti į Lietuvos prezidentus. Politikė pridūrė, kad jai gėda, jog Lietuvos vyriausybėje nėra nė vienos moters.

V. P. Andriukačio nuomone, tokia situacija yra skandalinga. Politikas apgailestavo, kad Lietuvoje vis dar nesuprantama, kokią didelę prasmę turi lyčių lygybės samprata.

„Palinkėkime Skverneliui žvilgtelėti į savo namų ūkį ir susigaudyti, kas tas tuos tris kampus palaiko“, – ironizavo V. P. Andriukaitis.

Tai bus trečias kartas, kai V.P. Andriukaitis bandys savo laimę prezidento rinkimuose. 1997 m. socialdemokratas surinko 5,7 proc. rinkėjų balsų ir į antrąjį turą nepateko. 2002 m. surinko 7,3 proc. rinkėjų balsų ir kovą dėl prezidento posto taip pat baigė pirmajame ture. 

Jakutijoje tremtinių šeimoje gimęs V. P. Andriukaitis yra įgijęs medicinos, istorijos ir politikos mokslų išsilavinimą. Dirbo chirurgu Kaune, Ignalinoje ir Vilniuje. Okupaciniu laikotarpiu buvo aktyvus antisovietinio pogrindžio dalyvis, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narys, vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos atkūrėjų, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras. Yra ėjęs Lietuvos socialdemokratų pirmininko ir pirmininko pavaduotojo pareigas.

REKLAMA

Buvęs Seimo, Vilniaus savivaldybės tarybos narys. 2012–2014 m. ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Nuo 2014 m. yra eurokomisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto apsaugą.

Šiuo metu apie kandidatavimą į prezidentus yra paskelbę Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Naglis Puteikis, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, ekonomistas Gitanas Nausėda bei filosofas Arvydas Juozaitis, taip pat visuomenei mažiau žinomi Alfonsas Butė, Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmasis Lietuvos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12 dieną. Jei prireiks antrojo, jis vyks gegužės 26 d., kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Kostas
2019-02-16 18:44:47
Dar jos cia ir betruko viena vista turim konservatoriu gal uzteks
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Man Viltis 2019-02-16 21:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvos patriotas parlamentaras oka jis padarė Lietuvai pasiėmė didelės algas is mokesčiu mokėtojų pinigų bet rezultato jokio patriotas supistas lietuviškai ..!!!!   ATSAKYTI
Konstantinas 2019-02-16 19:10:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skvernelis prezidentas kupcinskas Kauno meras
Matijosaitis seimo pirmininkas
Bet kuo nusikalto Kaunas   ATSAKYTI
Kostas 2019-02-16 18:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bardaka padare budamas seikatos ministru ir pasiplove dabar nori buti prizidentu dar vienas lanzbergeris privels kusi ir pasiplaus
Dabar lenda visi kas netingi kad tik neisrinktu skvernelio nes konservatorem bus pizdets jai galetu tai ji su visu turiniu suvalgitu bet dantis netie prisipisti negali niera prie prisipisti tegu pisasi prie kumeles gal dantis isbarskins
Sekmes Zaliesiems ir SKVERNELIUI   ATSAKYTI
GENYS 2019-02-16 10:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
DAR VIENAS PILYPAS IS KANAPIU    ATSAKYTI
Voja 2019-02-16 09:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Bent jau angliškai moka   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-02-16 11:33:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prancuzijoje uz angliska lojima nukapoja rankas is karto  
BybiuLietuva 2019-02-15 23:53:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O tai kas balsuos uz Andriukaiti, taigi visi senieji kumunistai jau fatiskai ismire liko tik mazuma. O komjaunuoliu ir pionieriu taigi neuzauginote, dabar visi skautai ir ateitinykai, o ateitinykai visi balsuos uz Simonyte   ATSAKYTI
Kostas 2019-02-16 18:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar jos cia ir betruko viena vista turim konservatoriu gal uzteks  
BybiuLietuva 2019-02-15 23:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai cia kaip suprantu Andriukaitis socialdemokratu kandidatas, as tai galvojau , kad socialdemokratu kandidatas Skvernelis yra...   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-02-15 23:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai gal kaip Usackas, gal cia koks Usacko Dejevu   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-02-15 23:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ka jis cia norejo su tais kampais pasakyti as taip ir nesupratau, jis tipo irgi palaiko Simonyte ar ka ?   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-02-15 23:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Matau, kad visiskas pizda gaunasi , nieko nebus, musiet reikes eiti ir man dalyvauti   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-16 00:11:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kodel neprikalbinot savo mylimo Z.Balcycio balotiruotis? As kantriai laukiau Andriukaicio, ir, pagaliau, sulaukiau. O V.Matijosaicio, ko gero, nesulauksiu, deja. :((( Mat, kaip jis nebutu atsidaves zmonems, miestui, tuo paciu ir Lietuvai, jis, is tikruju, nera politikas. Na, kita vertus, tokioj Ukrainoj, kur nusikalstamai valdziai ir rezimui visiskai pavaziavo stogas, gal but priimtinesne kandidatura bus komikas V.Zelenskis. Labai protingas, "savas", nekorumpuotas, nepiktybinys. LR panasiu nera. Tai kas turetu daugiau sansu tapti prezidentu: komikas ar meras?  
BybiuLietuva 2019-02-15 21:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu pyzdiec , as tai galvojau kad mes turime gryba po lietaus, bet pasirodo, kad grybu metas tik arteja   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-15 21:24:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Aciu, Vyteni uz sunku, bet teisinga apsisprendima! Jus - mano kandidatas, tikiuosi, ir Prezidentas! Trecias kartas nemeluoja! Uz teisinga, taikinga Lietuva! От чистого истока - в Прекрасное Далёко!

https://www.youtube.com/watch?v=m7nZOk9Y6PI

EP kompanijoje su tokiom raganom, kaip L.Andrikiene, Jums buvo sunku, o budamas Prezidentu, turesit kur kas daugiau galimybiu. Lietuviams teks irodyti, kad yra verti Jusu.   ATSAKYTI
Zita 2019-02-15 19:41:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jumoras, jam logiškiausia Puidoko ar Puteikio padėjėju pretenduoti, bet ir tai būtų perteklinis laimėjimas. Jis nesugebėjo lenkiškos dvėselienos suvaldyti. Jis EP už nieką neatsako...   ATSAKYTI
Ot 2019-02-15 19:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nieko gera nenuveikė Lietuvai tas ponas būdamas ES komisaru, nenuskils jo treti bandymai bandymai prezidentauti.   ATSAKYTI
Rimas 2019-02-15 17:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nu va, pagaliau bus už ką balsuoti, vienintelis realiai tinkamas būti prezidentu, šaunu.   ATSAKYTI
Tomas 2019-02-15 17:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
A2i8 negerbiamas Andriukai,man psd mokesščio užteko.   ATSAKYTI
Liu 2019-02-15 16:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O tau kam prezidento kėdė?? Nuvaryt šalį galutinai?!?!?!?!    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
REKLAMA
Šiukšlintojas prie Vilniaus (nuotr. stop kadras)
Gamtos stebėtojų kameros užfiksavo įžūlų šiukšlintoją, kuris vidury baltos dienos regioniniame parke tiesiog pamiškėje išmeta net keletą maišų įvairiausių šiukšlių. Žemės ...
Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt)
Konservatorius Andrius Kubilius ir dar trys kandidatai vadovauti Europos Tarybai trečiadienį Strasbūre prisistatė šios organizacijos šalių atstovams. Buvęs premjeras, Seimo ...
Kručinskų bylos nagrinėjimas (nuotr. TV3)
Kauno apylinkės teismas baigė įrodymų tyrimą didelio atgarsio sulaukusioje kaunietės Eglės Kručinskienės byloje dėl galimo smurto prieš mažametį. Kitame teismo posėdyje ...
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą (nuotr. stop kadras)
Besiskirianti šeima Kauno rajone neteko savo dviejų nepilnamečių vaikų. Teismo sprendimu vaikai šiuo metu apgyvendinti Vaiko gerovės centre. Vaiko teisių specialistai vaikams ...
Klaipėdietis (Daivos Molytės-Lukauskienė nuotr.
Praėjusį sekmadienį jūra buvo dosni - tie, kam pasisekė, galėjo prisirinkti ne vieną kilogramą gintarų. „Kai pamačiau ant kranto išmesta tiek daug gintariukų, tarsi mažų ...
REKLAMA

Top Video

Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų