Diskusija su N. Puteikiu (nuotr. Fotodiena/Arno Strumilos

Diskusija su N. Puteikiu (nuotr. Fotodiena/Arno Strumilos

Didžiausios šiuo metu Lietuvai ir Europai kylančios grėsmės, anot kandidato į prezidentus Naglio Puteikio, yra JAV prezidento Donaldo Trumpo vykdoma politika bei karas Sirijoje, didinantis imigracijos į Europą bangą. Nepaisant to, kandidatas kategoriškai pasisako prieš idėją didinti Lietuvos išlaidas gynybai.

Rytų Europos studijų centras penktadienį surengė diskusiją su N. Puteikiu apie nacionalinį saugumą ir užsienio politiką.

Didesnės išlaidos gynybai – beprotybė

N. Puteikis negaili kritikos Lietuvos sprendimui gynybai skirti 2 proc. nuo savo BVP, bet dar labiau kritikuoja daugumos šalies politinių partijų norą gynybai skirti ir 2,5 proc. nuo BVP.

„Tie 2,5 proc., apie kuriuos kalba stipresnės Lietuvos partijos – mėginimas užimti kažkokią pirmavimo poziciją, visiškai negalvojant apie tai, kad Lietuva bene mažiausiai perskirto savo biudžetą. Manau, kad 2 proc. jau yra per daug, o 2,5 proc. yra išvis beprotybė. Ne tankais mes gynėmės, ne tankais mes ginsimės. Mus gali apginti tik JAV karinės bazės Lenkijoje“, – tikino N. Puteikis.

REKLAMA

Jo manymu, didesnės Lietuvos išlaidos gynybai būtų „išlaidos į geležį“, o tai esą yra neteisinga ir neracionalu.

„Mes čia išsišokame, kaip sovietų laikais, kai bandėme būti geriausi, vykdydami visokias Maskvos direktyvas“, – ironizavo N. Puteikis.

JAV ir Sirijos grėsmė

Viena pagrindinių grėsmių Europai ir Lietuvai N. Puteikis laiko JAV prezidento Donaldo Trumpo vykdomą politiką. Kaip pavyzdį jis pateikė visai neseniai JAV priimtą sprendimą pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties.

„Mes aiškiai matome prezidento D. Trumpo politiką spausti Europą didinti išlaidas saugumui. Mes matome JAV politiką koncentruotis ties vidiniais, ekonominiais dalykais. Matome tam tikrą karą tarp Europos Sąjungos ir JAV. Skaitome prezidento grasinimus, jeigu Europa proteguos savo prekių importą į JAV, ji imsis tam tikrų prekių tarifų. Bent aš asmeniškai įžiūriu didėjančią įtaką Lietuvai“, – diskusijoje kalbėjo N. Puteikis.

Taip pat „sprogstančiu kokteiliu“ N. Puteikis vadina ir Kinijos bei Sirijos Europos politikai keliamą grėsmę.

„Mano galva, būtent karas Sirijoje keičia Europos politinį žemėlapį. Iš Sirijos plūstantys pabėgėliai, ekonominiai migrantai iš esmės jau pakeitė dalies Europos valstybių politinį portretą. Ateina kitokios partijos, partijos nusiteikusios prieš emigrantus. Mūsų galingasis kaimynas Rusija visais šitais faktoriais naudojasi“, – pastebėjo Seimo narys.

Būtent dėl pastarosios priežasties N. Puteikis mano, kad būtina stiprinti NATO pajėgumus Lietuvoje, bendradarbiauti su Lenkija ir kartu su Lenkija siekti, kad joje įsikurtų JAV karinės bazės.

REKLAMA

Baiminasi migrantų

Kalbėdamas apie Europos Sąjungos, o ypač Vokietijos, poziciją į žemyną priimti iš Rytų nuo karo bėgančius migrantus, N. Puteikis kritikavo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos poziciją remti už imigraciją pasisakančias politines partijas.

„Manau, kad turėtume laikytis arčiau Višegrado šalių ir palaikyti jų kritiką ES politikai. Turime atmerkti akis ir pamatyti, kad imigracija į Europą keičia patį Europos veidą ir gresia europinės civilizacijos nunykimu“, – prognozavo N. Puteikis.

Kandidatas tikina, kad į karo pabėgėliai iš Rytų Lietuvoje esą nesiintegruos.

„Lietuvos rusai nesiintegruoja į Lietuvą, Lietuvos politinį gyvenimą. Mes galvojame, kad arabai integruosis į Europą?“, – retoriškai klausė N. Puteikis.

Šiuo metu Vyriausioje rinkimų komisijoje savarankiškais kandidatais į prezidentus yra užsiregistravę 11 asmenų. Seimo nariai Aušra Maldeikienė (kuri pranešė, kad prezidento posto nesieks), Ingrida Šimonytė ir Naglis Puteikis, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, ekonomistas Gitanas Nausėda bei filosofas Arvydas Juozaitis, taip pat visuomenei mažiau žinomi Alfonsas Butė, Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis ir Raimonda Daunienė.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Eduardas.
2019-02-08 10:03:32
Su çigonais nesusitvarkom,o su arabais...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Gintaras 2019-02-10 21:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai ir sako. Sovietmečiu pirmauti stengėmės Maskvai šikną bučiuodami, dabar vakarams į šikną lendame. O patys neapsiginsime net ir 20% skirdami gynybai. Mes per maži, per menki atsispirti bet kokios šalies antpuoliui. Turime turėti gynybą, bet racionalią. Niekada neaplenksime ginkluote ir karine jėga Lenkijos, Rusijos, JAV ir kitų šalių. Todėl geriau procentą Sodrai tegul prideda, pensininkams, neįgaliesiems, o ne tankus perka, kurie gal net iš bazės nespėję išvykti bus sunaikinti pirmu bombardavimu. Neturime net slėptuvių karo atveju. Tik tankai, tankai... Kažkas puikybės manija susirgo, arba iš to nemažai sau susižeria pinigų į kišenę. Kito paaiškinimo aš neturiu.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-11 02:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gintaras,
teisingai viska pasaket. Ir as niekaip nerandu paaiskinimo, kaip lietuviai galejo net dviem kadencijom isrinkti i valdzia geriausia visu laiku LR zudike, IAES laidotoja, ibrukusia "Independence", iskasusia didziausia karo su RU kirvi, penktus metus negailestingai smaugianti LR ZU ir Versla pelnytom ir teisetom RU kontrsankcijom. Nerandu paaiskinimo, kodel lietuviai taip aktyviai balsuoja uz LR "laisvintojus"-naikintojus landsberginius. LZVS daznai tiesiog priversti sokti pagal ju dudele, nors nera is esmes kitokios politikos iniciatoriai, tik siek-tiek geresni, nuosaikesni, daugiau LR besirupinantys. Tik neseniai apsivale nuo kirkiliniu G.Palucko partija - visai kitas reikalas, nors irgi nera panaceja. O siaip, ne tokie piktybiniai yra Tamosevskio partija, bei agurkiniai. Pats Agurkichas neseniai padare teisinga pasirinkima - sveika bei dvasinga gyvenimo buda, ir jau nemazai pasieke. O lietuviai, deja, isvadu nedaro, lieka istikimi landsberginiams, rusofobams, nacionalistams, taip pat neapkenciantiems lenkus ir zydus. :(((  
kaubojus 2019-02-09 13:01:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Dar vienas naivuolis, tikintis , kad mus kažkas gins....Jeigu mes patys neapsiginsime- liks tikėtis kad kažkas mus apgins; kuo pagrįstas toks tikėjimas?? O gi niekuo. Jei mes būtume laukę 1990 metais kol mums kažkas duos laisvę- tebesėdėtume visi sovietiniame garde... Ir kodėl kažkas turi mus ginti,jei mes patys nesiginsime? Naivuolių patronas tas puteikis....tik tokiems naiviems petrams ir patinka....   ATSAKYTI
S. 2019-02-10 20:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1990 mes gynemes be "gelezies". Tai dabar investuoti milziniskas lesas i tankus nera butina  
Petras 2019-02-09 07:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Rusijos baimė tarsi užkrečiama Vytauto liga... Reikia sutikti su Puteikio nuomone dėl išlaidų gynybai. Neturtingas ŽŪ kraštas niekam nerūpi, jei rusai būtų norėję ,tai užmėtę kepurėmis.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-09 00:21:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Itin keista, kad Puteikis bent kazkuo isdriso apkaltinti JAV. Nes, kaip zinia, del visko kaltas "Rusas" ir Putinas. :))) Net parode truputi isminties, kad LR yra neleistina prabanga didinti karo islaidas. Kad ne tankais mes gynemes ir ginsimes. Taciau... patvirtina butinybe gintis... PL ir NATO pagalba ir saskaita, svajodamas, kad NATO dar izuliau, arciau, gresmingiau, priesiskiau vienpusiskai priartetu prie RU sienu. Idomu, kodel RU dar ne Tbilisyje ir ne Kijeve? Juk tai - ne NATO valstybes. Jei lietuviai banderovietiskai sauktu ir siektu: "Moskaliaku - na giliaku (ant sakos), na nozy!", tai Vilnius, Klaipeda, Visaginas ir kai kurie kiti miestai seniai neisvengiamai referendumuose nubalsuotu uz sugrizima i RU Krymo pavyzdziu. Tai kad gintis reikia ne tankais, o turedami galvas ant peciu. JAV tokiais atvejais visiskai nesicackina: Venesueloje nepatiko Maduro - iskart pareme ir pripazino nauju prezidentu apsisaukeli opozicionieri. Nepatiko "savo kales vaikas" Norjega - iszude 400 000 panamieciu nemirktelejus. Nepatiko teisetai isrinktas S.Huseinas - pamojavo JTO megintuveliu su baltais milteliais, nuzude milijonus irakieciu, ir pakore savo karo belaisvi, po to taip ir nerade Irake cheminio, bakteriologinio ginklo - agresijos pagrindo... Dar po Rugsejo 11 pakiso LR CZV Kalejima. Jauciat skirtuma su "Rusu"?

Cha, Puteikis migrantu kratosi. Gi M.Kaddafis sugebejo apgyvendinti, idarbinti, neleisti i Europa afrikieciu migrantu, pabegeliu. Jis ispejo ES nepulti Libijos. Bet kaip ta pati LR galejo neremti to puolimo, M.Kaddafio smerkimo? Tas pats su Asadu ir Sirija. LR tiesiog lenktiniauja su Rytu Europos salimis lindimu i JAV uzpakalio pacia giluma, juolab savo niekuo neparemta priesiska rusofobija, sankciju RU reikalavimu! LR tiesiog iesko nuotykiu savo uzpakaliui - reiskia, butinai ju tures. Kazkada kratetes rusu, "okupantiskos" kalbos - siandien LR vis daugiau juodaodziu, azijieciu, nekalbanciu lietuviskai. Bet tai - tik gelytes.   ATSAKYTI
Mozė 2019-02-08 17:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Vaje, negi vėl pilnatis Puteikio galvelėje prasidėjo.....tam tipeliui bile tik paloti..   ATSAKYTI
Tomas. 2019-02-08 14:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Tokiu kaip Puteikis Seime būtų. dvidešimt protingai šneka žmogus aš už Nagly. !!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Rokas 2019-02-08 12:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Pries ka cia ruosiaties kariauti nusmuktkelniai!Pinigus pencininkams ir vaikams atiduokite.Kariunai   ATSAKYTI
Jurgita 2019-02-08 10:15:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Puteikiui reiktų prisiminti, kad esame įsipareigoję skirti tuos 2 proc, jei mes savo įsipareigojimų nevykdysime, kodėl turėtų kitos šalys vykdyti savo įsipareigojimu mūsų atžvilgiu?
O jo pasakymas: Mus gali apginti tik JAV karinės bazės Lenkijoje. Jos gal ir gali, bet ar turi mus ginti, jei mes patys neinvestuosime į savo ginybą?

   ATSAKYTI
Skaitytojas 2019-02-08 12:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kiek ES valstybiu moka 2%.Keletas.  
Eduardas. 2019-02-08 10:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Su çigonais nesusitvarkom,o su arabais...   ATSAKYTI
baltas 2019-02-08 09:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Berazumis.................   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kiguolis parodė, kaip galima suklastoti rinkėjo balsą
DABAR RODOMA
Kiguolis parodė, kaip galima suklastoti rinkėjo balsą
DABAR RODOMA
Lietuvoje išgelbėti 66 kūdikiai: iki šiol vaikai tiesiog mirdavo
DABAR RODOMA
Vilniaus teisme – įtakingų teisininkų su antrankiais antplūdis
DABAR RODOMA
Panevėžietis pasakoja, kaip užsikrėtė reta liga: paragavo maisto iš turgaus
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kandidatas į Šiaulių merus atskleidė, kodėl padegtas jo automobilis
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
REKLAMA
„Lietuvos pašte“ išpainiota sukčiavimo schema (nuotr. stop kadras)
Lietuvos pašte išpainiota sukčiavimo schema. Grupė asmenų pelnėsi iš kompensacijų už neva dingusias siuntas. Fiktyviems žmonėms ar nenurodytu adresu į užsienį tuščias ir ...
Darbas (nuotr. 123rf.com)
Nerandantys pigios darbo jėgos, darbdaviai pripažįsta, kad šiemet turės ir toliau kelti darbuotojams algas. Dauguma atlyginimus planuoja didinti nuo 5 iki 10 proc, o kiti ir ...
Grūdinimasis žiemos metu (nuotr. stop kadras)
Gripo epidemija šalyje ir toliau plečiasi, tad TV3 žinios nusprendė paklausti patarimų tų, kurie šią žiemą nesusirgo jokiomis ligomis. Grūdinimosi aistruoliai dalijasi žiniomis ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Tarp kandidatų į prezidentus daugiausiai palaikymo sulaukia ekonomistas Gitanas Nausėda, už jo rikiuojasi parlamentarė Ingrida Šimonytė ir premjeras Saulius Skvernelis, rodo ...
Socialinis būstas Radviliškio rajone (nuotr. stop kadras)
Bute nėra balkono. Virtuvė sujungta su kambariu. Nepatinka miesto rajonas. Tokias ir panašias priežastis, dėl kurių žmonės atsisako jiems siūlomo socialinio būsto, vardija ...
REKLAMA

Top Video

Kiguolis parodė, kaip galima suklastoti rinkėjo balsą
DABAR RODOMA
Kiguolis parodė, kaip galima suklastoti rinkėjo balsą
DABAR RODOMA
Lietuvoje išgelbėti 66 kūdikiai: iki šiol vaikai tiesiog mirdavo
DABAR RODOMA
Vilniaus teisme – įtakingų teisininkų su antrankiais antplūdis
DABAR RODOMA
Panevėžietis pasakoja, kaip užsikrėtė reta liga: paragavo maisto iš turgaus
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kandidatas į Šiaulių merus atskleidė, kodėl padegtas jo automobilis
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų