Prezidento posto siekianti konservatorių kandidatė Seimo narė Ingrida Šimonytė pristatė savo programos nuostatas. Kandidatė pažymi, jog Lietuva tarptautinėje politikoje gali turėti tarpininkės misiją.

I. Šimonytės programinių nuostatų pristatymas (nuotr. Fotodiena.lt)

I. Šimonytės programinių nuostatų pristatymas (nuotr. Fotodiena.lt)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta pretendentė į kandidatus į Lietuvos prezidentus I. Šimonytė pagrindines savo rinkiminės programos nuostatas pristatė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI). Pristatymą moderavo profesorius Ramūnas Vilpišauskas, o kandidatės programą komentavo instituto ekspertai. 

Gintų valstiečių teises, tarnautų kariuomenėje

Politikė teigė, kad trūksta politikų susikalbėjimo dėl valstybei svarbių strateginių krypčių. I. Šimonytė tvirtina, kad tapusi prezidente bandytų susitarti ir su valstiečių lyderiu R. Karbauskiu.

„Jeigu tai nėra Petras Gražulis, diskutuoti galima su visomis politinėmis jėgomis“, – įsitikinusi kandidatė.

Kalbėdama apie vidaus politiką I. Šimonytė pažymėjo, kad šalyje yra daugybė strategijų, kurios taip ir neišsprendžia susidariusių problemų.

REKLAMA

„Tiek programų turime, kad galėtume visą žiemą kūrenti“, – šmaikštavo kandidatė.

Politikė netiesiogiai įgėlė konkurentui G. Nausėdai, sakydama, kad šalies tikslas turėtų būti atsitraukimas nuo abstrakčių koncepcijų kaip „gerovės valstybė“.

„Turime apsibrėžti kokia valstybė turi būti šiandien ir artimiausiu metu“, – pažymėjo kandidatė.

Politikės tvirtinimu, Lietuva tris dešimtmečius neturi konkrečios krypties, eina skirtingomis kryptimis ir elgiasi kaip žmogus, nežinantis ko nori.

Jos nuomone, visuomenės pasitikėjimas teisingumo sistema yra labai svarbus. Ir nors, I. Šimonytės nuomone, teismų sistema pasikeitė negrįžtamai, problemų vis dar yra.

„Mūsų teisingumas yra lėtas“, – įsitikinusi I. Šimonytė.

Jos teigimu, teismai yra paskutinis teisingumo garantas, tad valstybė turi skirti daugiau dėmesio institucijoms, kurios pirmiausia turi užtikrinti teisingumą žmonėms, investuoti į jų stiprinimą.

„Pigus teisingumas kainuoja brangiai. Svarbus investavimas į institucijas ir jų kompetencijas“, – kalbėjo kandidatė.

Kandidatė tvirtino, kad tapusi prezidente užtikrintų Konstitucijoje apibrėžtų vertybių apsaugą. I. Šimonytė kalbėjo, kad dabar politikai siekia uždrausti, apriboti ir nuspręsti už pačius žmones. Politikės teigė, kad tapusi prezidente gintų Konstitucijoje įtvirtintas žmogaus teises, žodžio laisvę.

„Jei aš tapsiu prezidente, o valstiečiai bus opozicija, aš jų teises principingai ginsiu“, – šį I. Šimonytės teiginį salėje susirinkę žmonės palydėjo juoku ir plojimais.

Politikė palietė ir tautinių mažumų klausimą. Jos nuomone, reikėtų įteisinti lenkiškas raides asmens dokumentuose ir „klausimą uždaryti“. Taip pat pasiūlė, kad prezidentas arba vyriausybė galėtų vieną dieną per metus dirbti ne Vilniuje, o kuriame nors Lietuvos regione.

REKLAMA

Atsakydama į klausimą ar moterys turėtų būti šaukiamos į kariuomenę, I. Šimonytė tvirtino, kad pritartų tam, bet tik tuo atveju, jei valstybė turėtų tam išteklių. Kandidatės įsitikinimu, išteklių tiek, kiek dabar sutarusios skirti politinės partijos, nepakaktų.

„Jei mane pašauktų, aš laikyčiau tai didele garbe“, – tikino I. Šimonytė.  

Svarbiausia saugumas

Kandidatė pažymėjo, kad gynybos stiprinimas yra vienas svarbiausių šalies prioritetų.

„Neblogas pagrindas yra partijų susitarimas, bet jis turėtų būti ambicingesnis“, – tvirtino I. Šimonytė.

Kitas laukas, kurį reikėtų stiprinti, I. Šimonytės nuomone, yra Lietuvos atsparumas įvairioms įtakoms. Jos tvirtinimu, valstybė turėtų toliau vykdyti ir stiprinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę, didinti infrastruktūros integraciją su Vakarais.

Kalbėdama apie Lietuvos vaidmenį NATO ir Europos Sąjungoje, I. Šimonytė tikino, kad Lietuva turėtų perjungti savo poziciją iš „gauti“ į „duoti“, aktyviai pasisakyti jai svarbiomis teminis.

„Lietuva kaip maža valstybė gali turėti misiją būti neblogu tarpininku“, – pristatymo metu dėstė I. Šimonytė.

Jos nuomone, tai neblogai pavyksta atstovaujant Ukrainos interesams „platesniuose vandenyse“, tačiau Lietuva turėtų aktyviau tarpininkauti didinant Gruzijos ir Moldovos integraciją į Vakarus.

Politikė Lenkiją įvardijo kaip svarbią partnerę ir nors I. Šimonytė pasidžiaugė, kad santykiai šiltėja, bet jos nuomone, galima padaryti daugiau. I. Šimonytė tvirtino, kad Lietuvą su Lenkija sieja bendras saugumo suvokimas, o bendradarbiavimą gali pagerinti bendras dviejų valstybių svarstymas dėl JAV karinių bazių Lenkijoje.

REKLAMA

Kalbėdama apie Baltijos šalis I. Šimonytė pažymėjo, kad santykių perkrauti nereikia, tereikia juos atšviežinti. Jos nuomone, Baltijos kelio trisdešimtmetis galėtų tam pasitarnauti.

Šiuo metu pretendentais į kandidatus į prezidentus yra užsiregistravę Seimo nariai Ingrida Šimonytė ir Naglis Puteikis, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, ekonomistas Gitanas Nausėda bei filosofas Arvydas Juozaitis, taip pat visuomenei mažiau žinomi Alfonsas Butė, Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis ir Raimonda Daunienė.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmasis Lietuvos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12 dieną. Jei prireiks antrojo, jis vyks gegužės 26 d., kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Petras
2019-02-07 21:01:28
Šimonytė tingėjo ir pirštą pajudinti eilinio piliečio naudai konservatorių naktinės reformos metais . Buvo nuskriausti pensininkai, pažeista LR konstitucija ,niekas nenubaustas ,partija nepanaikinta. Pensininkai sudaro rinkėjų daugumą ir jie nelips ant to paties grėblio. Neaišku kaip baigsis Seimo finkomiteto tyrimas ,gal bus pasakyta tiesa, nubausti tada valdę ponai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Angele 2019-02-10 18:34:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Zmones gerieji, galvokime atsakingai- Ingrida Simonyte neeilnio proto ir aukstos kompetencijos, mokanti uzsienio kalbas, be to ji kaip zmogus gera, nuosirdi ir teisinga, o tai labai reta savybe. Balsuosim, nes puikiai atstovaus Lietuva.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-02-10 19:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Angele,
nors as iki gyvo kaulo neapkenciu LR "laisvintoju"-naikintoju - landsberginiu, stengdamas buti, gal biednu, bet teisingu, turiu pripazinti, kad Simonyte nera visiskai kvaila. Bet ir ŠunGrybe nera visiskai kvaila, tik savo galva naudoja isskirtinai asmeniniai naudai, poprezidentines karjeros Briuselyje kurybai, kur jau jaukiai isikure Didziausias prakeiktas LR Judas - E.Kurys, nieksiskiausiai nuvertes mano, ne itin gerbiama, Paksa, be gailescio zudant LR. Simonyte dar nepavirto tokia Ragana, kaip ŠunGrybe, Rasa Su Granata (Jukneviciene), nusipelnusia medike - LR medicinos optimizuotoja-zudike I.Degutiene, LR laiko iki Berlino juostos sukiotoja - L.Andrikiene. Dar kazkuoki menka zmogiskuma, net prisiplakant prie lansberginiu, ji issaugojo. Nepaisant to, kad ji nera didziausia grazuole, jos sypsena, skirtingai nuo surugeles ŠunGrybes, turi tam tikro zavesio. Tiesa, gelezines taisykles: "Pasakyk, kas tavo draugas - ir as pasakysiu, kas tu esi!" dar niekas nenugincyjo. TIKRAI neatsitiktinai ji parinko landsberginius. Bet, turiu pripazinti, kad ji, skirtingai nuo anksciau paminetu raganu, teoriskai dar turi sansa tapti Zmogumi. Vatniko linkejimai! :)))  
Grigorij 2019-02-10 14:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ziurek, kaip toj nuotraukoj Simonyte staiga surimtejo, susiconcentravo, noredama atrodyti labai protinga! Na, jos protiniai sugebejimai, zmogiskumas, landsberginiu pasirinkimas seniai mane zavi. :))) Tiesa, po didziausios LR zudikes - Grybauskaites, kuri net aplinkos apsaugos ministro tvirtinimui priesinasi, lyg tai - zutbutinis klausimas, net Simonyte, net... Gabrielius butu neabejotinas judejimas i prieki, bet... aciu, nereikia, kai yra geresnis pasirinkimas. Net vieso zindymo aktivyste Asta Baukute mane daugiau ikviepia. :)))
O siaip, bent Simonytei daeina, kad lenku mazumos reikalavimus, pageidavimus reikia tenkinti. Tiesa, ji nori lengvai atsipirkti QWX raidziu iteisinimu. Gi PL, kokia nacionalistine valdzia ten bebutu, LABAI daug ka leidzia kompaktiskai gyvenantiems vietiniams lietuviams. Visu pirma uzpildyti pasus, asmens dokumentus, panaudojant pavardziu rasymui ne atskiras, o VISAS lietuviskas raides. Dar 2005 Delfyje parase, kad praktiskai tai imanoma, ir vyras toki pasa gavo. Leidziama dubliuoti vietovardziu, gatviu, istaigu pavadinimus i lietuviu kalba, naudoti lietuviu kalba iskabose, parduotuviu vitrinose, juolab pasienyke su LR. Svarbiausia, kad, kai kompaktiskai gyvenancios tautines mazumos sudaro, berods, 10 procentu, tai vietines valdzios atstovai gali ne tik isklausyti mazumas, net priimti rastiskus kreipimus ju kalba, bet ir BENDRAUTI su jom ta kalba. LR istatymai to neleidzia, nors, be abejo, yra tolerantiskai, geranoriskai nusiteikusiu valdzios atstovu, kuriems tenka rizikuoti.
Na, del to, kad "Rusas" yra didziausias priesas, o mus isgelbes tik JAV ir NATO - ji nieko naujo nepasake. :))) Nebutu landsbergine.

Linkiu broliams gero valdzios pasirinkimo, siekiant Teisybes, Taikos, Sviesios LR Ateities, kad nereiketu katastrofiskai issilakstyti po airijas! Lansberginius, liberalus, kitus sajudietiskus brudus, pradedant nuo ŠunGrybes, - i Istorijos savartyna, i Pragara! Traukinys is NATO nelaukia! Ka pasesit...   ATSAKYTI
Tomas 2019-02-08 15:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Simonyte bijo Petro Petras tavęs nelies nes tu Ingrida dvoki koncervatores Nebijok Petriuko jam.
patinka jaunos. !!.čiau    ATSAKYTI
Rokas 2019-02-08 10:00:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Gudri nusiurusi lape!Lenda valstieciams i sikna!Tikslas isstumti bankininka pirmame ture ir pasilikti su sau palankesniu konkurentu.Jei taip nutiktu-tikiu,kad zmones bus samoningi ir nedaleis vagiu klano i valdzia.Kokie valstieciai bebutu-jie per trumpa laika paprastam vargdieniui dave daugiau,nei visos buvusios savanaudziu sutves!Koncervatoriai isvis yra keiksmazodis!Bukime protingi tautieciai,susideliokime prioritetus.Nebelipkime ant to pacio greblio!   ATSAKYTI
Lietuvis 2019-02-08 08:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kad gauti tai tikrai norite ir daug bet kad konservatoriai kam duotų tai nėra šansu, nori praryti viska patys, net pensininko ir ubago nepagailėjo   ATSAKYTI
Gintas 2019-02-08 08:04:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Reikia rūpintis paprastu žmogum kur brudai nuvaret puse Lietuvos beveik konteinerios kaspstos kai rinkimai kai pacai iš visų pusių lenda kas trugde turėjot šimtus galimybių įrodyt kad jum rūpi žmonės o ką. Daret


   ATSAKYTI
Justas 2019-02-08 19:50:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
O pagal tave "paprastas žmogus" tai tas, kas mokykloje tingėjo, dabar prisiveisė vaikų ir iš tų pašalpų gyvena? Sėdi nekūrentoje troboje, nes pašalpų užtenka tik bambaliams?  
Tomas 2019-02-07 21:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ingrida tu graži sena merga tu konservatorė o gal koncervu statybinė nesvarbu !!!!!!! Mano gaujje nebalsuos nepyk !!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
vyga 2019-02-08 15:46:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Tavo gauja tai vatnikai...
  
Petras 2019-02-07 21:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Šimonytė tingėjo ir pirštą pajudinti eilinio piliečio naudai konservatorių naktinės reformos metais . Buvo nuskriausti pensininkai, pažeista LR konstitucija ,niekas nenubaustas ,partija nepanaikinta. Pensininkai sudaro rinkėjų daugumą ir jie nelips ant to paties grėblio. Neaišku kaip baigsis Seimo finkomiteto tyrimas ,gal bus pasakyta tiesa, nubausti tada valdę ponai.   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų