Vilkai (tv3.lt fotomontažas)

Vilkai (tv3.lt fotomontažas)

Klaipėdos rajone, Judrėniškių sodybose, dingsta prie būdų pririšti šunys. Keturkojų nelieka po nakties. Gyventojai įtaria, kad jų valdose šeimininkauja išbadėję vilkai. Pėdsakai nuveda į laukus ar apleistus statinius, kur žmonės randa išdraskytus augintinius.

Judrėniškė Rima rodo, kas liko po nakties: sunki būda išjudinta iš vietos, sniege guli grandinė ir antkaklis, o paties šunelio – nėra.

„Mano būda įprastai stovėjo čia, ir aš kai atėjau, įsivaizduokit dabar, kiek skersai ta būda patempta. Va pažiūrėkit, „lenciūgas“ labai stipriai užtvirtintas, ir specialiai nupirkau labai tvirtą apykaklę, kad netyčia mano šunelis nepasileistų“, – pasakojo kaimelio gyventoja.

Kad naktį kieme vyko kažkokia egzekucija, Rimai papasakojo kaimynė, girdėjusi lojančius šunis. Ir besikalbant su kaimynais aiškėja, kad judrėniškių sodybose naktimis šeimininkauja, o vėliau puotauja vilkai.

REKLAMA

Rima graudinasi pagalvojusi, ką turėjo ištverti vidutinio dydžio kiemsargiukas, kol vilkai jį išplėšė iš grandinės. Taip pat nutiko ir jos pusseserės sodyboje, pačiame Judrėnų centre. Žmonės po nakties rado tik nutrauktą grandinę ir pėdsakus.

„Jie atsekė iki vietos, rado ir „lenciūgo“ tą nutrauktą galą, ir kraujų, ir šuniuko likučius, ir vilkų pėdas į mišką“, – kalbėjo moteris.

Vilkų pėdsakais atsekę judrėniškiai išvydo kraupų vaizdą. Apleistoje daržinėje, ant šieno tebematyti kraupios egzekucijos pėdsakai – kraujo dėmės.

Tačiau nuo išbadėjusių vilkų keturkojų neapsaugo net voljerai.

„Pas brolį buvo du šunys voljere ir kieme, įšoko vilkas, kol jis pasigavo, apsižvalgė, kur ką pagauti, kad išbaidyti tą vilką, bet jis nespėjo dorai nė atbėgti, jau tas vilkas sakė akyse ore ir į mišką nubėgo – savo akimis matė prie šunų į voljerą įšokusį vilką“, – pridūrė šuns netekusi Rima.

Kitoje gatvėje gyvenanti Virginija po nakties nerado ir savo prie būdos buvusio kiemsargio.

„Sūnui sakiau atkasti taką, atbėgęs sako, mamyte, nebėr šunies. Aš sakau, gal pabėgo. Bet išeinu, šuniukas temptas ten toliau, pievose, klanas kraujo ir paskui atradom pavadėlį, sudraskytą į dvi dalis, dar toliau nuėjo, jau šuo visai sudraskytas, nutemptas ir išėstas“, – tikino judrėniškė Virginija. 

Į mišką vedė didelės pėdos, o priešais gyvenanti kaimynė pilkį išvydo savo kieme.

„Pas kaimynus, sakė, vilkas buvo, prie tvarto ėjo, matė, pamatė, kaip tik šiandien kaimynei skambinau, taip, sako, gerai, kad neturiu šuniuko, gal būtų irgi sudraskę“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Judrėnuose per kelias savaites šitaip dingo jau 5 šunys. Moteris, visą gyvenimą čia pragyvenusi, sako tokių išbadėjusių vilkų neregėjusi. Kadangi gyvuliai per žiemą tvartuose, nebėra, ko pjauti, tad vilkai atsėlina į sodybas.

Žmonės nebežino, nei kaip saugoti keturkojus, nei kaip saugosis patys. Vieni žada tverti voljerus su stogais, kad vilkai neįšoktų, kiti sako, kad bus baisu sutemus ir iš darbo pareiti. Rima rudenį šitaip neteko ir telyčaitės – ir tąkart gyvulys papjautas prie pat sodybos.

Miškų apsuptyje esantys Judrėnai jau keletą metų kenčia nuo vilkų atakų, prieš trejus metus į ūkininko valdas įsisukę vilkai išpjovė 40 avių. Gyventojai sako, kad vilkų populiacija yra gerokai padidėjusi, tačiau pernai Klaipėdos rajone nesumedžiotas nė vienas vilkas. Šį sezoną visoje šalyje leista sumedžioti 110 vilkų.

As
2019-01-22 23:00:03
Papildymas miškai pilni grybautojų uogautoju mašinų per miškus pravažiuoja daugybė technikos,mes tik jų nematom o jie mus stebi klauso,vilkas labai gudrus gyvūnas,jis nebe toks baugus prisitaiko gyventi lengviau.Esu buvęs šiaurėje Rusijoje ten jeigu vilkas lapė meška kelią pavojų žmogui ar jo turtui ,niekas neklausė nei valdžios nei medžiotojų nei zalekiausiu ką daryt.Šaudo gaudo spąstais nuodija nuodais kovoja visais būdais ir nusisvilpt.Siulau ir Lietuvoj kovoti visais būdais,mažiau girtis aišku.Nes niekas mūsų turto neapgins.Kol sulauki spalio 15 jie jau pjauna rugseji,nuo tikras debilizmas o ne įstatymai.Naikint visus metus juos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Nu jo 2019-01-23 13:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Vilkų ėjimas pas žmones yra plynai kertamų miškų pasekmė. Naikinami vilkų namai, atitinkamai ir jų maistas traukiasi ir mažėja. tai ir eina vilkai pas žmones - ne iš gero gyvenimo juk. O jūs, žmogeliai, jei jau matėt tokius dalykus, tai nelaukit, kol jūsų ciuciukus nudaigos, imkitės priemonių juos apsaugoti (įsileist į dažinę, koridorių, voljerą su stogų, visokios elektros tvoros yra ar pan.), o nelaukit, kad kažkas ateis ir už jus padarys...   ATSAKYTI
Abejingumas ir tiek... 2019-01-23 11:02:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip galima ramiai miegoti, žinant, jog šuo atviram lauke ir dar pririštas prie grandinės... Juk žinojo, kad siaučia vilkai, juk girdėjo, kad šunys beperstojo loja...    ATSAKYTI
Aloyzas 2019-01-23 10:56:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
MIškų kirtimo pasekmės.Bus kaip su Gedimino kalnu...   ATSAKYTI
Maistas 2019-01-23 14:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai dar palauk, vilkai ateis ir iki Gadiminop kalno aplankyti savo mirusio bociaus gelezinio vilko kapo  
Laimis 2019-01-23 08:51:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Cia kaltinkit ne vilkus ,o medziotojus.turetu vilkai ka susimedzioti,neitu naktimis i kiemus,ir nenuvilktu jusu augintiniu.jau taip tu zveriu yra nestebuklas,o ir tuos baigia ispleskinti,kiekviena savaitgali vyksta medziokles,niekas nezino kiek yta sumedziojama gyvunu,neseniai teko skaityti,kad atseit pradejo stipriai mazeti zveriu populiacija,cia nereikia pasakoti kas kaltas,tad kaltinti reikia ne vilkus,o kaip as vadinu medziotojus,brakusas.   ATSAKYTI
Arunas 2019-01-23 13:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kvailai kalbi   
Mergina 2019-01-23 08:04:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Zino kad vilkai siaucia, bet suns i kambari, kur saugu isileisti nenori.    ATSAKYTI
Garmonius 2019-01-23 06:35:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sunys jie man is arti   ATSAKYTI
Kristina 2019-01-23 00:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Uzeikit i fb grupe STOP vilku veisimui Lietuvoje, ten praples jusu akirati ir turimas zinias apie vilkus   ATSAKYTI
Maistas 2019-01-23 00:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gal tu geriau kovok pries rusus , o ne pries vilkus. Sulauksi daugiau lankytoju  
Maistui 2019-01-22 23:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmogus yra aukščiausioj mitybos grandinėje o ne vilkas taip buvo ir bus.Žmogus kontroliuoja viską noresiu valgysiu paršiuka noresiu žolė esiu bet vilkas neturi tam trukdyti bet tu to matyt nesupranti.   ATSAKYTI
Maistas 2019-01-23 00:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia tu pats sugalvojei , kad esi auksciausioji grandis , ar kas pasake? Zinoks incifalitine erke taip negalvoja  
Maistui 2019-01-22 23:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matos kad gyveni balkone.Ka nors iš gyvūnų turėtum ir ispjautu,tai ne taip uzgieduotum    ATSAKYTI
Maistas 2019-01-22 23:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Cia nera ka giedoti, cia tiesiog reikia nebuti daunu o susipazinti su vilko anatomija ir suzinoti , kad vilai kaip ir zmones turi dantis ir jie yra skirti na tam kad tau sypsotusi  
Maistas 2019-01-22 23:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kai pats nekalta kiauliuka edi pasruvusi kraujuose sukapota lavona i gabalus tai kaip ir nepergyveni  
As 2019-01-22 23:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Papildymas miškai pilni grybautojų uogautoju mašinų per miškus pravažiuoja daugybė technikos,mes tik jų nematom o jie mus stebi klauso,vilkas labai gudrus gyvūnas,jis nebe toks baugus prisitaiko gyventi lengviau.Esu buvęs šiaurėje Rusijoje ten jeigu vilkas lapė meška kelią pavojų žmogui ar jo turtui ,niekas neklausė nei valdžios nei medžiotojų nei zalekiausiu ką daryt.Šaudo gaudo spąstais nuodija nuodais kovoja visais būdais ir nusisvilpt.Siulau ir Lietuvoj kovoti visais būdais,mažiau girtis aišku.Nes niekas mūsų turto neapgins.Kol sulauki spalio 15 jie jau pjauna rugseji,nuo tikras debilizmas o ne įstatymai.Naikint visus metus juos.   ATSAKYTI
Z 2019-01-23 07:36:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visi turi teisę gyventi. Ne vilkai kalti, o žmonės, naikinantys jų namus- mišką.  
Ginčius 2019-01-22 22:48:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu under tikrai kvailokas
Jai pabuvęs miske vilką pamatyt nori   ATSAKYTI
As 2019-01-22 22:36:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jo jūs čia visi sekant pasakas,šiuolaikinis vilkas yra tikras kenkėjas kaip ir lapės,o ne sanitaras kaip rašo liėtuvos žalekiaušiai.Kam jam gaudyti laukinius gyvunus jeigu yra paprašçiau sugaunamu naminių.O vilko drąsą atsirado dėl visokių mini zu,iš kurių pabėgę vilkai(apie kuriuos niekas nesigire) apsigyvena laisvėja jie ir jų vaikai yra drąsesni laikosi arčiau gyvenvieçiu.
   ATSAKYTI
Maistas 2019-01-22 22:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Ka cia kliedi , koks dar susiktas kenkejas, cia tu blet esi kenkejas uzgrobes del savo apsirijimo vilku teritorijas. Vilkuui nereikia tavo susiktu sunu, jam visiskai ant ju nusisikti. Vilkui reikia esti , jis turi tokia teise i edima.  
Lietuvis 2019-01-22 21:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šimtus metų žmonės kovojo, kad neliktų žmogaus kenkėjų - vilkų, dabar kažkokie idijotai pasišaipė iš jų vargo ir priveisė vilkų tiek, kad patys tuoj negalės iškišti nosies į lauką, ką jau kalbėti apie avis, karves, stirnas... šunis. Žmonės sako, kad durnius - nieko baisaus, bet neduok dieve jis įtakingas...   ATSAKYTI
Under 2019-01-22 21:33:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Patarčiau valstybei sužymeti vilkus ir ziureti kaip jie migruoja. Kuom maitinasi. Nes ta ka gali padaryti žmogus nei 1 vilkas nepadaris. Jaigu as girdeciau savo suni lojant ,bent išeiciau i kiema patikrinti. Jaigu jau gyvenat vienkiemiuose nusipirkit šautuva apsaugai.   ATSAKYTI
Kristina 2019-01-23 00:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzeikit i fb grupe STOP vilku veisimui Lietuvoje, tai praples jusu akirati ir igysit daug nauju ziniu apie vilku gyvenima  
Lapė 2019-01-22 21:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ir kodėl aš nesistebiu? Kirskim toliau miškus - pradės lįsti aršūs išbadėję šernai, zuikiai, ežiai...   ATSAKYTI
Under 2019-01-22 21:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
As gyvenime vilko nemates didziausiuose Lietuvos miskuose.Yra visokiu išsigymeliu žmonių kurie gali suversti viska vilkams. Kad kaltinti kazka turi buti nufilmuota medziaga. Galima išpjauti kaimyno avis ir taip padaryt taip ,kad atrodytu vilkai išpjove, o gal kokie besmegeniai su koviniais sunimis pasismagino.... Ar jus girdejote vilku staugymis apilinkėse?   ATSAKYTI
Under 2019-01-22 21:25:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Vilkai uzuodzia sergancius gyvunus ir sekioja paskui ju kvapa paziurekite daugiau dokumentaliniu filmu.  
Protinguoliui Under 2019-01-23 10:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
girdim, girdim tuos staugimus. Kraujas stingsta gyslose.
Filmus su staugiančiais vilkais matėte? Tokie garseliai dabar dažni kaimuose.
Žmogau, jei gyveni mieste daugiabutyje, elementaraus suvokimo neturi kas darosi už miesto ribos. Labai gera filosofuoti, kai neprisiimi atsakomybės už sumaitotus, užkankintus naminius gyvulius - taip elgiasi vilkai. Jie ne sanitarai.
Kitas dalykas, tai populiacijos super didelis "sprogimas" per kelis metus. Ne miškų kirtimas tam pasitarnavo, bet šernų "maras". Buvo labai daug lengvai prieinamo maisto, ir vilkai ėmė vesti didesnes vilkiukų vadas, kurios puikiai išgyveno. Pora metų, ir populiacija trigubėja-penkiagubėja. Negi jums toks elementarus dalykas nedašunta???  
Dziutis 2019-01-22 20:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Dėkokit medžiotojams.nušauna bandos vedli ir tada jaunykliai daro belenka.nereikia lyst ten kur nieko neišmanai.   ATSAKYTI
Darius 2019-01-22 21:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Atsirado mat žinovas - ar patys vilkai jaunikliai pasisakė kad jų tėvus medžiotojai nušovė? Tai kai nieko neišmanai, tai ir nerašyk niekų. Lt tikrai yra vilkų per tūkstantį ir žinoma, kai givuliai tvartuose, jie badauja. Jauniklius mokina pjauti naminius gyvulius, užtai ir nesigainioja nei stirnų nei briedžių.... Valkiojasi apie sodybas ir tempia šunis nes kiemuose daugiau nieko neranda.
  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
REKLAMA
Žurnalistai teisme/Fotodiena/Arnas Strumila
Korupcijos byloje teisėsaugos sulaikyti teisėjai yra sistemos senbuviai, darbo vietos nekeitė dešimtmečiais ir paskutiniu metu nekopė karjeros laiptais. Jų darbo patirtis ...
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
 Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuris leistų užtikrinti pacientams kompensuojamųjų vaistų prieinamumą, kai jie dėl savo ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Vyriausybė trečiadienį nusprendė nepritarti dviejų konservatorių projektui valstybės lėšomis laidoti visus nukentėjusius nepriklausomybės gynėjus. Konservatoriai Gintarė ...
Žydrūnas Bartkus (nuotr. Fotodiena.lt)
 Trečiadienį tv3.lt studijoje apie didžiausią teisėjų korupcijos bylą komentuoja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus. Teisėsauga ...
Algimantas Valantinas (nuotr. Fotodiena.lt)
Teisėsaugai dėl įtarimų kyšiais ir korupcija sulaikius aštuonis teisėjus ir penkis advokatus, šalies teisėjai nerimauja, kaip tai atsilieps visuomenės pasitikėjimui teismo ...
REKLAMA

Top Video

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą
DABAR RODOMA
Žmonių trūkumas verčia darbavius nertis iš kailio – didins atlyginimus
DABAR RODOMA
Garsiam Lietuvos treneriui – sunkūs kaltinamai seksualiniu priekabiavimu
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų