Saulius Skvernelis. Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda (tv3.lt koliažas)

Saulius Skvernelis. Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda (tv3.lt koliažas)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį Rusnėje paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Portalo tv3.lt kalbinti politologai sutaria, kad toks premjero žingsnis tikėtas, tačiau stebisi, kad tai buvo padaryta dabar.

„Aš dalyvausiu rinkimuose“, – susitikime su Rusnės gyventojais sakė premjeras.

Ministras pirmininkas sakė norintis, kad „valstybėje būtų darna tarp valdžių“, nes tai padėtų sklandžiai įgyvendinti Vyriausybės programą.

S. Skvernelio teigimu, šiuo metu esantis „nesusikalbėjimas tarp valdžių arba atviras tam tikrų procesų stabdymas, intrigų įnešimas“ neleidžia pasiekti gerų rezultatų.

Didelio siurprizo nebuvo

Mykolo Romerio universiteto (MRU) dėstytoja, politologė Rima Urbonaitė tv3.lt sakė, kad toks S. Skvernelis buvo tikėtas.

„Mes pamatėme ir išgirdome tai, kas jau seniai buvo nuspėjama, tiesiog dabar sudėlioti taškai ant „i“, – teigė R. Urbonaitė. 

REKLAMA

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Lauro Bielinio S. Skvernelio pareiškimas taip pat nenustebino.

„Tai buvo labiausiai tikėtinas scenarijus ir jis įvyko. Kažkokio didelio siurprizo šiandien neturime. Tai buvo laukiama ir džiugu, kad, galų gale, mes turime pasiskelbusį vieną iš pagrindinių kandidatų“, – sakė profesorius.

Dabar kova dėl prezidento posto turėtų tapti aršesnė.

R. Urbonaitė tvirtina, kad po premjero sprendimo kandidatų į prezidentus paletė tapo aiškesnė.

„Galiausiai matome kandidatą, kuris užims tą kitą sparną nei užėmė lyderiai reitinguose Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė“, – kalbėjo politologė.

Gruodžio mėnesį „Vilmorus“ atliktoje apklausoje S. Skvernelis beveik dvigubai atsiliko nuo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų iškeltos kandidatės I. Šimonytės ir save išsikėlusio G. Nausėdos. L. Bielinis mano, kad nors dabar premjeras reitinguose atsilieka, šansų patekti į antrą turą turi.

„Viskas priklausys nuo daugelio dalykų: kaip dirbs jo pagrindiniai konkurentai G. Nausėda ir I. Šimonytė, kaip organizuota bus jo kampanija, kaip jis atsilaikys prieš tą kritiką, kuri bus į jį nukreipta“, – pasakojo L. Bielinis.

R. Urbonaitė pritaria, kad S. Skvernelis turi galimybių patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Šansai tam tikri yra, jeigu nebus daromos klaidos. Situacija yra tokia, kad reitingai po mėnesio gali būti visai kitokie“, – įsitikinusi politologė.

REKLAMA

Nors politologai sutaria, kad S. Skvernelio sprendimas nebuvo netikėtas, tačiau nustebino, kad jis buvo paskelbtas ketvirtadienį Rusnėje.

L. Bielinis mano, kad premjeras nelaukė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimo sausio 26 d. ir savo sprendimą paskelbė anksčiau tam, kad sutvirtintų savo įvaizdį partijoje.

„Gali būti, kad jis nori, jog partijoje į jį žiūrėtų kaip į tikrą kandidatą ir neabejotų dėl jo“, – tikino L. Bielinis.

S. Skvernelis savo sprendimą paskelbė susitikime su Rusnės gyventojais, prieš tai apžiūrėjęs Rusnės estakados statybas. Ši estakada svarbi užtikrinti susisiekimą per kasmetinius potvynius. Ją žadama baigti gegužės mėnesį. Kreipdamasis į rusniškius, premjeras sakė, kad šią problemą jo Vyriausybė nusprendė spręsti po 60 metų kitų valdžių neveiklumo.

Pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12 d, antrasis, jei prireiks, gegužės 26 d.

ZOFIJA
2019-01-18 10:00:20
TIK NE UŽ ŠIMONYTĘ, O DIEVE APSAUGOK.....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Tomas 2019-01-18 22:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žmonės Būkit. Budrus kad koncervuotos arklio. galvos simonyte Nausėda nepakliutu i prezidentus labai. Kgb nori juos matyti ....Būkit budrus    ATSAKYTI
Ale va 2019-01-18 14:24:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvos žmonės nekvaili ,o žino kieno ranka palaiko konsevatorių eibes ,o Kubilius iki šiol nebaudžiamas .   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-01-18 14:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bijau chebra , kad gali buti visai visiskas s---u-d-a-s, reikejo skambinti Balcyciui, tas iki antro turo tikrai istemps    ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-01-18 14:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu, butu jai tikrai visiskai baisu jei i antra tura net niekas nepatektu    ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-01-18 14:02:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nors dabar premjeras reitinguose atsilieka, šansų patekti į antrą turą turi
:DDDDDDDDDDDD   ATSAKYTI
KAUNAS... 2019-01-18 11:37:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvai reitėtu tokio vado kaip GERBEMO KAUNO MERO VISVALDO MATIJOSAICIO protingas konkretus ir žodžio žmogus PASAKĖ PADARĖ PAGARBA jam LAI DIEVAS LAIMINA JI IR JO SEIMA...   ATSAKYTI
Vinis 2019-01-18 11:33:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
O bože moj. Policininkas į prezidentus. Tiesiog gėda prieš padaulį. Neįsivaizduoju kaip jis kalbėsis su Makronu, Merkel, ir kt. Žinoma jam belieka tik savi-lukašenka, putinas... neduok Dieve tokio prezidento.   ATSAKYTI
Fabricijus 2019-01-18 11:59:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kas atsitiko,vinie,rašyt mokat,o apie ką rašot,nesuprantant!Keista...  
ANGELINA. 2019-01-18 09:56:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
ŠAUNUOLIS SKVERNELIS. MANO ŠEIMA IR DAUGUMA DRAUGŲ UŽ JUS .SEKMĖS JUMS.TIK NEBUKIT MARIONETĖ.KIETAI REIKIA IMTI TĄ SEIMĄ, KURIS TIK APIE SAVE GALVOJA... O NE APIE MUS PAPRASTUS ŽMONES.    ATSAKYTI
Juozas 2019-01-18 10:30:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ponia Angelina, nejuokinkit svieto su savo nesąmonėmis. Juk Skvernelis ir yra valstiečių partijos marionetė.. Seime visa valdžia ir dauguma yra valstiečių... tai kaip Skvernelis galės imt kietai savus, kurie jį išrinko, iškėlė į prezidentus, kurie jį išrinks į prezidentus?  
ANGELINA. 2019-01-18 10:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
PONAS JUOZAI, JEI NORĖS IR PAIMS... IR NIEKUR JIE NEDINGS.ČIA JO SĄŽINĖS REIKALAS...  
ANGELINA SEIKIENĖ. 2019-01-18 11:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
TAI GERAI KAD IŠRINKO, TAI KĄ?...JIEMS REIKS PATAIKAUTI?...DAR KARTĄ KARTOJU SEIMAS PALAIDA BALA...SEKMĖS SKVERNELIUI.  
As 2019-01-18 09:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi jie padlos graziai kalba kos ilenda o paskui rukyk. Nematau nei vieno . Uz menta niekada.   ATSAKYTI
Marija 2019-01-18 09:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
svarbu kad nebutu isrinkta Simonyte - ta kuri pastumejo Lietuva i skolas, paimdama paskola su 8% palukanom, kai Latvija tuo paciu metu skolinosi su 2 % palukanomis. Argi tokios prezidentes mums reikia? Kuri Lietuva nuves i dar didesnes skolas ? Kuri iesko naudos sau ir savo akivaizdiai aplinkai, one Lietuvos zmonems!!!!    ATSAKYTI
ZOFIJA 2019-01-18 10:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
TIK NE UŽ ŠIMONYTĘ, O DIEVE APSAUGOK.....  
rrrrrr 2019-01-18 09:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
į jokius balsavimus neidavau o dabar eisiu ir tik už S K V E R N E L Į tik už jį jis vienintelis kuris L I E T U V O S žmonėm daug ką gero padarė parodykit bent vieną katras tiek dėl žmonių padarė kiek jis savo poste sedėdamas žmonėm buvo padidintos net keturis kartus o katras tiek pakėlė    ATSAKYTI
VIKTORIJA 2019-01-18 10:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
TAI TIKRAI JAU TIESA. REIKIA LIETUVAI GRIEŽTO PREZIDENTO. VISI MATOM IKI KO DAVEDĖ TIE BRŪDELIAI...  
Vilmantas Povilaitis 2019-01-18 09:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kolkas matau tik vieną aiškų kandidatą į Lietuvos Prezidento postą. Tai Kazimieras Juraitis.Tautos Prezidentas.    ATSAKYTI
nuomonė 2019-01-18 09:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na, nenurašykite p. Skvernelio, kad, kai ateis rinkimai nebūtų ponams šoko. Visos buvusios ,,valdžios'' jau parodė savo, nuvylė žmones. Lieka laukti, kaip toje patarlėje ,,pažiūrėsime, kai dugną dėsime'', jaučiu, kad jis gali tapti prezidentu. Reitingus darė juk be Lietuvos paprastosios skilties, ji ir ištars ,,saujai'' paskutinį žodį.   ATSAKYTI
Jonas 2019-01-18 09:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Neisileiskime vel į valdžią konservatorių. ,Nes Nausėda ir Simonyte jų kanditatai   ATSAKYTI
ALGIMANTAS. 2019-01-18 10:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
JOKIU BŪDU NE UŽ KONCERVATORIUS. NAUSĖDA IR ŠIMONYTĖ TAI TIK GRAŽIAI ČIULBĖTI MOKA...  
Vaclovas 2019-01-18 12:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Juozaičio kandidatavimas gal irgi konservantų projektas, kad atimtų dalį balsų iš jų kandidatų varžovų ir konservantų varžovai į antrą turą nepatektų (Juozaitis irgi nepateks).  
Vaclovas 2019-01-18 12:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O Juozaičio kandidatavimas ar nėra konservantų projektas? Jis į antrą turą nepateks, tačiau „nuneš“ dalį balsų nuo konservantų kandidatų varžovų, tuo sumažindamas galimybę jiems patekti į antrą turą. Kadangi formaliai Juozaitis nėra konservantų kandidatas, konservantams ištikimi rinkėjai savo balsų jam neatiduos.  
Pikasas 2019-01-18 06:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ŽVELKIME GILIAU Lietuvos kairieji jau ilgą eilę metų sudaro valdančią daugumą Seime, kuri paskiria savo Vyriausybę. Su prezidentais kairiesiems sekasi kur kas prasčiau. Po savo "Stepas po Stepo" stepuotojo Algirdo Mykolo valdžios piramidės viršūnė vis išslysdavo iš jų rankų. Vilčių būta, tačiau jos tik dalinai pasiteisino V.Adamkaus kadencijų metu. Antros prezidentinės kadencijos metu prezidentas V.Adamkus karts nuo karto mėgdavo parodyti šiokį tokį laisvumą ir tai kairiuosius "hegemono" palikuonis labai nervindavo. Gal net dar daugiau vilčių sudėta buvo į lyg ir AMBrazausko protežė - D. Grybauskaitę. Dėl šios kairiosioms politinėms grupuotėms teko dar daugiau nusivilti. Nors pirmos savo kadencijos metu prezidentė Dalia Grybauskaitė mėgdavo "pašokdinti" A.Kubilių, bet ir ji bėgant laikui suvokė, kas tą politinę mišrainę užsako. Rytų imperijos į terorizmą panašūs viražai jos neliko nepastebėti ir jie buvo netgi pakomentuoti. "Šatrijos" kompanionas perėmė vadžias. Jo konsultantai nesiafišuoja, bet "kreivi" įstatymų siūlymai pilasi kaip iš gausybės rago. Tam tikrai publikai tai netgi patinka, tad ir S.Skvernelis pajuto šiokią tokią galimybę. Apie premjero politinį lankstumą ir etiką nebūtina daug kalbėti. Jos lygis akivaizdus. Kokio prezidento nusipelno Lietuvos visuomenė - matysime per rinkimus. Tarp kandidatų, manau, yra netgi dar pavojingesnių Lietuvos Laisvei kandidatų. Gražus kai kurių suokimas mažai ką reiškia.. Svarbiau kas tokių užantyje. Gali netgi būti, kad kai kas svaigsta: "Akmenimis Laisvę užmėtysime". Saugokime rankas švarias... Jokiu būdu ne gličias... Jei reiks vėl į grandinę susikabinti, kad ši nesubyrėtų...   ATSAKYTI
Vilmantas Povilaitis 2019-01-18 09:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Valdas Adamkus, buvo neteisėtas, globalistų pastatytas "prezidentas" kuris įkūrė neteisėtą kalėjimą Lietuvoje!  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
REKLAMA
Laidotuvės (nuotr. 123rf.com)
Bendrovė „K2 LT“, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje valdanti pirmąjį šalyje krematoriumą bei ritualinių laidojimo paslaugų teikėją „Rekviem“, Vilniuje įsigijo sklypą, ...
Saulius Skvernelis. Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda (tv3.lt koliažas)
Po daugiau nei metų svarstymo, kas sieks prezidento posto, pirmadienį paaiškėjo galutinis kandidatų sąrašas, jame net 15 kandidatų. Portalas tv3.lt kviečia trumpai susipažinti ...
Panevėžiečiai gelbėjo stirniuką (tv3.lt fotomontažas)
Du jauni medžiotojai Pasvalio rajone iš plono ledo gniaužtų ištraukė ir nuo siaubingos pražūties išgelbėjo įlūžūsį stirnos jauniklį. Pro šalį važiavę vyrai į nepavydėtinus ...
Rokas Masiulis (nuotr. Fotodiena.lt)
Susisiekimo ministro Roko Masiulio reitingai per pastaruosius mėnesius patyrė didžiulį šuolį, jis yra vienas geriausiai vertinamų politikų šalyje. Portalo tv3.lt kalbinti ...
Nacionalinio stadiono ateitis: scenarijus paaiškės netrukus (nuotr. Organizatorių)
Vilniaus savivaldybė su Nacionalinio stadiono koncesijos konkurso laimėtoja koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“ už 79 mln. eurų vertės (be PVM) statybos darbus planuoja ...
REKLAMA

Top Video

Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų